Být či nebýt u porodu?

Anonymní
28.3.21 17:35

Být či Nebýt u porodu

Dobrý den, s bývalou přítelkyní čekáme miminko. I když spolu nejsme tak se na své budoucí dítě nehodlám vykašlat. Spolu jsme se dohodili na nákupu vybavení a věcí s tím spojených a jezdím tam na víkendy už teď vše zařídit a jezdit tam budu i až se malá narodí aby měla alespoň pevnější vztah k rodičům i když poslu nežijí.
Problém začal nedávno tím, že mi oznámila že chce aby naše dcera měla její příjmení. To mě zaskočilo, protože nejdřív jsme se bavili o tom, že bude mít moje ale okey. Stejně sní bude častěji než já a všechnu byrokracii s malou bude vyplňovat snadněji když bude mít příjmení její. Ale teď přišla s tím, že nechce abych byl u porodu, že je to pro ženu intimní věc a raději tam bude mít svého nejlepšího kamaráda (je gay takže spolu nic nemaj) nebo nejlepší kamarádku a tohle mi už dost vadí. Ptal sem se jestli pro ni nejsem dostatečná opora ale prý to tak není. Prý by to bylo divný když spolu nejsme ale prstýnek za porod ode mě by chtěla.
Co si myslíte vy? Moje kamarádka mi říká, že už mi odpírá takhle dost a navíc je to moje první dítě…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
290
28.3.21 17:37

Jeji porod, jeji volba. Snad ma pravo si rict koho tam chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 17:43

Proč spolu nejste? Muž, s kterým bych čekala dítě, ale neplánovala s ním žít, by určitě nebyl pro mě opora u porodu a nechtěla bych ho tam.
Proč bys u toho porodu chtěl být? Porod není show pro otce dítěte…, já to také vnímám jako velice intimní věc.

Příspěvek upraven 28.03.21 v 17:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 17:45

Je to celý taková zvláštní situace ale pravdou je že žena má právo si určit koho chce a nebo nechce u porodu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31333
28.3.21 17:50
@Anonymní píše:
Dobrý den, s bývalou přítelkyní čekáme miminko. I když spolu nejsme tak se na své budoucí dítě nehodlám vykašlat. Spolu jsme se dohodili na nákupu vybavení a věcí s tím spojených a jezdím tam na víkendy už teď vše zařídit a jezdit tam budu i až se malá narodí aby měla alespoň pevnější vztah k rodičům i když poslu nežijí.
Problém začal nedávno tím, že mi oznámila že chce aby naše dcera měla její příjmení. To mě zaskočilo, protože nejdřív jsme se bavili o tom, že bude mít moje ale okey. Stejně sní bude častěji než já a všechnu byrokracii s malou bude vyplňovat snadněji když bude mít příjmení její. Ale teď přišla s tím, že nechce abych byl u porodu, že je to pro ženu intimní věc a raději tam bude mít svého nejlepšího kamaráda (je gay takže spolu nic nemaj) nebo nejlepší kamarádku a tohle mi už dost vadí. Ptal sem se jestli pro ni nejsem dostatečná opora ale prý to tak není. Prý by to bylo divný když spolu nejsme ale prstýnek za porod ode mě by chtěla.
Co si myslíte vy? Moje kamarádka mi říká, že už mi odpírá takhle dost a navíc je to moje první dítě…

Má právo na rozhodnutí, že Tě tam nechce u porodu, ale prstýnek bych jí nekupovala, když spolu nejste…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61340
28.3.21 17:52
@Anonymní píše:
Co si myslíte vy? Moje kamarádka mi říká, že už mi odpírá takhle dost a navíc je to moje první dítě…

Taky bych nechtěla ex u porodu, já tedy vůbec zadnyho chlapa, ale to je snad naprosto jasný, že to je intimní záležitost a vy už spolu partneři nejste, tak co bys tam dělal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25953
28.3.21 17:54

Tak je logické, že mu nedá tvoje příjmení, když spolu nejste :nevim: i na ten porod má nárok, bude rodit ona a ne ty a pokud se s tebou necítí dobře, budeš tam úplně zbytečný.
Dost asi ovlivňuje, proč spolu nejste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
28.3.21 18:02

Je dulezite, aby se citila komfortne a v bezpeci ona, pokud by to tvoje pritomnost ohrozila, musis jeji prani respektovat.

Taky bych tam zadneho EX nechtela, dava mi to naprosto smysl a spis by me prekvapil opak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9457
28.3.21 18:02

Tak asi je jasné, že když už spolu nejste, není zvědavá na to, abys okukoval její rodidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19655
28.3.21 18:03
@Anonymní píše:

u porodu je ženě nejzranitelnější a potřebuje podporu a cítit se jistě a dobře. TO je něco, co s bývalými partnery až tak necítíš, proto jsou bývalí. Nech ji, ať se cítí co nejlépe, to by pro tebe mělo být prioritou. Překousni svoje ego a zaměř se na to, ať je ona co nejvíc ok a díky tomu vaše dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 18:04

@Modrásek modrý Nejdřív mě opustila kvůli bejvalému. Že mě nemiluje. I když už věděla, že spolu čekáme dítě. Takže sem se musel narychlo odstěhovat. Chvilku snim byla ale zase jí mlátil, tak se rozešli. Už mě napadlo jestli je moje to dítě ale podle testů DNA z krve je moje. Jako bylo to hodně drsný období ale snad už to je za námi. Celkem spolu vycházíme sice spolu nejsme ale chceme pro malou aby se cítila dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
61340
28.3.21 18:05
@Anonymní píše:
@Modrásek modrý Nejdřív mě opustila kvůli bejvalému. Že mě nemiluje. I když už věděla, že spolu čekáme dítě. Takže sem se musel narychlo odstěhovat. Chvilku snim byla ale zase jí mlátil, tak se rozešli. Už mě napadlo jestli je moje to dítě ale podle testů DNA z krve je moje. Jako bylo to hodně drsný období ale snad už to je za námi. Celkem spolu vycházíme sice spolu nejsme ale chceme pro malou aby se cítila dobře.

Hlavně se jí tolik necpi do života

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9544
28.3.21 18:09

Určitě bych u porodu nechtěla bývalého přítele. Porod je z hlediska biologických pochodů ne úplně estetická záležitost, dost bolí, člověk se cítí dost nekomfortně.
A když si vezmu, že v tomto okamžiku u sebe mám mít někoho, s kým jsem se nedávno rozešla, tak by mi to rozhodně nebylo příjemné.
A co si budeme říkat, porod není záležitost bez rizika a je dost důležité, abych se cítila maximálně příjemně a uvolněně. A to s bývalým přítelem za zády opravdu nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 18:12

@Venetia Jak to myslíte? Já mám zájem být pro malou dobrým otcem.

• Citovat
  • Nahlásit
31333
28.3.21 18:14
@Anonymní píše:
@Modrásek modrý Nejdřív mě opustila kvůli bejvalému. Že mě nemiluje. I když už věděla, že spolu čekáme dítě. Takže sem se musel narychlo odstěhovat. Chvilku snim byla ale zase jí mlátil, tak se rozešli. Už mě napadlo jestli je moje to dítě ale podle testů DNA z krve je moje. Jako bylo to hodně drsný období ale snad už to je za námi. Celkem spolu vycházíme sice spolu nejsme ale chceme pro malou aby se cítila dobře.

To je dost drahé, že, ten test otcovství v těhotenství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat