Byt k pronájmu od realitky

Anonymní
7.9.21 19:39

Byt k pronájmu od realitky

Ahoj holky, mám takový menší dozat, má někdo byt v pronájmu přes realitku..?? Já se totiž bojím, že když se přestěhuju někam do jiného města do bytu od někoho, že nás za pár měsíců můžou jen tak vyhodit. A Toho se strašně bojím🤷‍♀️ za necelé 2 roky mi končí mateřská a tady kde žiji, pro ženy nic není, jen jedna jediná fabrika ale tam mají plno a budou mít protože to je jediná práce a hlavně jen 8h od po-pa ranní takže tam jsou všichni a místo tam jen tak není 🥺 (dělala jsem tam než jsem nastoupila na mateřskou, ale jelikož mi skončila smlouva tak mě rovnou vyhodili 🥺)… Hlavně chci jít za prací a největší šance je ve větším městě tak proto by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenosti s realitkou a popřípadě jaké.. (jinak se omlouvám za pravopis)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22371
7.9.21 19:43

Z každého nájemního bytu ti můžou dát výpověď a je jedno, zda jde o realitku nebo jakéhokoliv jiného majitele…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24377
7.9.21 19:45

Jestli si být chceš pronajmout, tak je jedno jestli to máš od reality nebo soukromníka. Podmínky jsou dané zákonem, realitka je plus leda pro toho pronajímatele, že on sám nemusí shánět lidi a sepisovat smlouvu. Pro nájemníka je realitka jediný rozdíl v tom, že jim zaplatíš provizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3230
7.9.21 19:46

To je přece úplně jedno jestli si pronajmeš byt přes realitku nebo rovnou od majitele. Vždy záleží na majiteli nemovitosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1467
7.9.21 19:46

Realitka jen shrábne provizi. Ta nezaručuje, že ti majitel bytu bude prodlužovat nájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7209
7.9.21 19:47

Realitka ti pronájem pouze zprostředkuje, majitel bytu ti dá smlouvu, kde budeš mít podmínky, které bys měla plnit.
Realitka nikdy nikoho z bytu nevyhazuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6436
7.9.21 19:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový menší dozat, má někdo byt v pronájmu přes realitku..?? Já se totiž bojím, že když se přestěhuju někam do jiného města do bytu od někoho, že nás za pár měsíců můžou jen tak vyhodit. A Toho se strašně bojím🤷‍♀️ za necelé 2 roky mi končí mateřská a tady kde žiji, pro ženy nic není, jen jedna jediná fabrika ale tam mají plno a budou mít protože to je jediná práce a hlavně jen 8h od po-pa ranní takže tam jsou všichni a místo tam jen tak není 🥺 (dělala jsem tam než jsem nastoupila na mateřskou, ale jelikož mi skončila smlouva tak mě rovnou vyhodili 🥺)… Hlavně chci jít za prací a největší šance je ve větším městě tak proto by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenosti s realitkou a popřípadě jaké.. (jinak se omlouvám za pravopis)

Výpověď můžeš podat ty stejně jako majitel. Realitka je zprostředkovatel nikoliv partner zaručující vztah. Bohužel jsem teď svým nájemníkům taky dala výpověď, s barákem mám jiné plány.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
7.9.21 19:53

Jestli i mohu poradit, tak si hledej byt ve starší zástavbě, kde celý barák má jednoho majitele. Nehledej družstevní byt, kdy družstevník pronajímá byt. Jistotu nemáš nikde, jen ve vlastním, ale pokud má majitel více bytů, tak bych řekla, že je větší šance, že to bude dlouhodobější pronájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
7.9.21 20:11

Pokud budete bez problémů platit včas, nebudete dělat problémy, jako ničení bytu, nadměrný hluk, na který si stěžují sousedé a pod., tak mi věř, že nájemce nebude mít sebemenší důvod vás vyhodit, takoví nájemníci jsou dneska jako dar z nebes. Sama pronajímám jeden byt, takže o tom vím své.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
dnes v 15:09

Většina pronajímatelů je ráda za dlouhodobé slušné nájemníky, pokud vpořádku platí a nedělají problémy. Samozřejmě jsou výjimky, kdy např. mohou potřebovat byt pro rodinu, ale to se dá eliminovat, když se na začátku na rovinu pobavíte, jaké mají plány. Ono chytnout špatného nájemníka, který neplatí, je obrovský risk, může to stát spoustu peněz a nervů, než se ho člověk zbaví. Proto když jednou pronajímatel má slušného, tak si ho většinou váží.
Jen počítejte s tím, že málo kdo Vám dá smlouvu na více než rok - není to proto, že by Vás pak chtěl vyhodit, ale právě jako ochrana před problémovými nájemníky. Pro většinu pronajímatelů je standard dávat smlouvy na rok a poté vždy prodloužit.
Realitka je podle mě výhoda spíše pro pronajímatele - pomůže mu odfiltrovat špatné zájemce, případně sehnat reference a také tím, že nájemník zaplatí provizi realitce, tak je větší šance, že nepůjde za chvíli zase pryč a nebude potřeba shánět nového. Výhoda pro nájemce mě nenapadá.
Pokud budete hledat pronájem, dodržujte základní zásady slušné komunikace a nebojte se poskytnout o sobě pronajímateli co nejvíce informací dokládajících, že u Vás nehrozí především problémy s placením (např. že máte stálý příjem, reference od předchozího pronajímatele…) - nejste sice povinna nic z toho dokládat, ale získáte tím náskok před ostatními. Ono totiž zákony jsou u nás nastaveny tak, aby chránily především nájemníky, takže když narazíte jako pronajímatel na otrlého neplatiče, není problém skončit s dlužným nájemným za půl roku i víc a zdemolovaným bytem. To si pak rozmyslíte, koho berete do bytu ;). Přeji hodně štěstí při hledání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat