Být mámou mě nenaplňuje

Smazaný anonym
3.7.15 13:11

Být mámou mě nenaplňuje

Nenaplňuje mě být mámou, sobecky a poraženecky uznávám, že to nesnáším.

Mám skoro půl ročního chlapečka, je strašně šikovnej a krásnej, moc jsem se těšila až se narodí, ale mateřská je pro mě peklo.
Narodil se akutním CS a ani jsem ho neviděla, dostal silnou žloutenku a byl pod světlem a kapačce, díky této separaci se mi nerozjela laktace.
Malej trpěl a trpí na koliky a v důsledku toho nejí (UM) jinak než v polospánku, dostat do něj za den 500ml je výkon a díky tomu se celý můj svět točí jenom kolem toho, kolik toho vypil, jestli bude spát abych ho mohla nakrmit a jestli kakal, nebo nemá zácpu.
Nikam s ním nejezdím, jsme pořád doma, krmit ho v bdělém stavu je pro ostudu a všichni včetně nejbližší rodiny se tomu neustále podivují a snaží se mi radit. Doktoři tvrdí, že je zdravý a já bych ho nejradši šoupla do jeslí a měla zase svůj klid a zároveň se za tyto myšlenky nenávidím.
Před každým krmením mám strachy sevřený žaludek, aby jedl a neprobudil se, už ani v noci nespím, místo abych si syna užívala, tak vše dělám jen z nutnosti a povinnosti.
Nevím může to být poporodní deprese, nebo jiný druh deprese?? Už jsem zkusila vyhledat i odbornou pomoc, ale všude mě odmítají, mají plno…
Ještě, že mám manžela, ten je mi velikou podporou a hodně pomáhá, ale vrací se z práce až po 17h.
Jsem opravdu tak špatná máma? Máte pro mě někdo rady či slova podpory nebo útěchy?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

26750
3.7.15 13:13

To prejde…co prikrmy, uz davas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
3.7.15 13:15

Neboj, nejsi špatná máma, musí to být vyčerpávající, ale věř mi, přejde to, ještě chvilku vydrž, v roce už bude jíst normální jídlo, nebudeš s ním doma, ustálí se to a bude lépe. Už jen chvilku a bude lépe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
3.7.15 13:17

@Berousik

Ano dávám na radu našeho gastroenterologa. Je to hop a nebo trop, někdy to plive a někdy sní. Víc mu jedou ovocné. Ale žádná sláva to není…
Pít mi nechce ale animvodu ani čaje prostě nic, v těchto vedrech jsem zmjeho pitnéhomrežimůna nervy dvojnásob, pořád nabízím vodu a nic :nevim:

• Citovat
  • Upravit
324
3.7.15 13:20

Nase mala byla kojena, ale prikrmy take jedla lepe az od 8 mesice.Az od roku teprve musim rici, ze jidlo uz neni utrpeni.Co se tyka tekutin, tak do 14 mesicu jen kojena, zadna voda ani caje a nyni v 28 mesicich vypije maximalne 250-300ml tekutin. Takze za me, mene stresu, pokud dite pribira, lekar je spokojeny, tak se snazte uklidnit.Ja vim, lepe se to rika, ale hure dela, ale verte, dite neumre a ani tekutiny tak nehrotte. kazde dite ma jinou potrebu jak jidla tak tekutin.Tim me alespon uklidnovala nase lekarka kdyz jsem byla vynervovana, ze nic neji ani nepije :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
3.7.15 13:22

:hug: jako ja, kdyz byla dcera mala. Nechtela pit. Kazde piti jsem zapisovala do sesitu a pak se nervovala, ze zas nevypila ani 500 ml. Vydrz, fakt to brzy prejde. Dneska mi to uz prijde jako vecnost. Ale ze to byly nervy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
3.7.15 13:23

Nemyslím si, že jsi špatná máma. Jen to na Tebe zkrátka padá. :hug: Možná jsi měla před narozením dítěte nějaké představy a ono je všechno úplně jinak. Já třeba klidně přiznám, že mimina mi nic moc neříkají a do toho roka mě to s dítkem kolikrát dost ubíjelo. Takže se ani moc nedivím. V synově roce jsem začala studovat, protože jsem cítila, že potřebuji něco dělat a né řešit pořád jen to mimino. A pokud má být řeč o nějakém mateřském naplnění z tvého nadpisu, tak to mám až teď, kdy má syn 4 roky. Je to už totiž parťák, období vzdoru pryč, jde s ním dělat spoustu věcí a taky je samozřejmě už samostatný. Mám v současné době další dítě, nyní téměř 2-leté. Těším se, až bude mít aspoň ty 4 roky. ;)

Příspěvek upraven 03.07.15 v 13:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
3.7.15 13:23

Neboj se, proto nejsi špatná máma - ale začínáš být vyhořelá a na to pozor. Zkus si o tom promluvit s partnerem a zkuste najít řešení, jak bys nemusela být pořád na všechno sama.

Mne to taky nijak zvlášť nebavilo s úplně maličkými dětmi, na tom není nic špatného - každá jsme nastavena jinak a každá zažijeme v životě období, které nás nenaplňuje. Pro někoho je to období, kdy má malinké dítě, pro jiného období vzdoru, jiná nezvládá pubertu svých dětí. Když mi děti povyrostly a začala s nimi být nějaká řeč, teprve tehdy jsem si to začala opravdu užívat, teprve tehdy mne to začalo opravdu bavit a naplňovat.

Potřebuješ nějaký prostor sama pro sebe, zkus ho nějak a někde najít - nejsou-li hlídací babičky, pak by mohla pomoci chůva (ne „paní na úklid“, ale skutečně „paní pro dítě“, aby to nesklouzlo k tomu, že by někdo za Tebe uklidil, ale Ty bys tím pádem měla na starosti pouze dítě), kamarádka, apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
3.7.15 13:28

Proč s ním nikam nechodíš? být máma neznamená jen sedět doma… venku mu třeba víc vytráví. Běž někam s kamarádkama… frkni ho večer otci a jdi aspoň na kafe.
Jak často ho krmíš? Vím že se němá nechat vyhladovět, ale třeba striktně po 3 hod. není třeba. Vodu či čaj mu skus podat lžičkou :)
Nejsi špatná máma :) :hug: bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13867
3.7.15 13:35

Máš náročné miminko, taky jsem měla i když jinak…člověk se pak nezalyká zrovna láskou a štěstím. V klidu, 100% se to změní. Nejsi špatná máma ani syna nemiluješ míň než my ostatní. Během pár měsíců ti bude jíst lžičkou, od roka víceméně normální jídlo a taky se začne víc projevovat.

Já si taky nijak zvlášt neužívala první dva roky mých dětí, prostě ne každého to miminí a batolecí období tak moc bere. Dětem je ted 7 a 5 let a je to naproto skvělé.

Tak udělej co můžeš abys ve zdraví vydržela první rok, sem tam dej syna manželovi a zajdi si aspon s kamarádkou ven, když nekojíš, tak ho může v polospánku krmit i někdo jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.15 13:38
@Anonymní píše:
Nenaplňuje mě být mámou, sobecky a poraženecky uznávám, že to nesnáším.Mám skoro půl ročního chlapečka, je strašně šikovnej a krásnej, moc jsem se těšila až se narodí, ale mateřská je pro mě peklo.
Narodil se akutním CS a ani jsem ho neviděla, dostal silnou žloutenku a byl pod světlem a kapačce, díky této separaci se mi nerozjela laktace.
Malej trpěl a trpí na koliky a v důsledku toho nejí (UM) jinak než v polospánku, dostat do něj za den 500ml je výkon a díky tomu se celý můj svět točí jenom kolem toho, kolik toho vypil, jestli bude spát abych ho mohla nakrmit a jestli kakal, nebo nemá zácpu.
Nikam s ním nejezdím, jsme pořád doma, krmit ho v bdělém stavu je pro ostudu a všichni včetně nejbližší rodiny se tomu neustále podivují a snaží se mi radit. Doktoři tvrdí, že je zdravý a já bych ho nejradši šoupla do jeslí a měla zase svůj klid a zároveň se za tyto myšlenky nenávidím.
Před každým krmením mám strachy sevřený žaludek, aby jedl a neprobudil se, už ani v noci nespím, místo abych si syna užívala, tak vše dělám jen z nutnosti a povinnosti.
Nevím může to být poporodní deprese, nebo jiný druh deprese?? Už jsem zkusila vyhledat i odbornou pomoc, ale všude mě odmítají, mají plno…
Ještě, že mám manžela, ten je mi velikou podporou a hodně pomáhá, ale vrací se z práce až po 17h.
Jsem opravdu tak špatná máma? Máte pro mě někdo rady či slova podpory nebo útěchy?

Můj malý dělal tohle taky, odmítal jakékoliv UM, byly to boje, příkrmy začal jíst ve 4 měsících a mléko pořád v polospánku. Moc dobře vím, co prožíváš, můj nikdy nevypil ani 500ml za den, proto jsem dávala jsem všechno dřív abych se v podstatě vyhla um - jogurty, syry, maso, kaše, do příkrmů jsem vždy vpašovala aspoň jednu odměrku UM, nebo nastrouhat trošku tvrdého syra, pokud ti jí ovoce tak bych mu ho dávala i víc krát denně, zkus piškoty ve um nebo sladký rohlík v um to mi jedl. Asi od 7měsíců neměl přes den UM skoro vůbec dávala jsem 2× za noc ve 2h a v 6 ráno. Od roku nepije UM vůbec, ale snažila jsem se to takto nahrazovat. S tím pitím bych zkusila jinou lahvičku a kdyby bylo nejhůř tak po lžičkách u jídla. Vydrž to do roku u nás se to všecko sparvilo po roku ted už jí i pije všecko krásně je mu 18měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
8959
3.7.15 13:40

Nejsi špatná maminka.. Jen vyčerpaná…
Zkus synkovi koupit probiotika a nějaké kapky na prdy - třeba Infacol. Nám zabral krásně a do chvilky. Co se baštění týká, zkus změnit mléko, někdy pomůže i taková drobnost.. Pro půlroční se už možná dělá i nějaký vanilkový Sunar, což by mohlo být atraktivní. Přikrmuješ už?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
3.7.15 13:41
@Anonymní píše:
@BerousikAno dávám na radu našeho gastroenterologa. Je to hop a nebo trop, někdy to plive a někdy sní. Víc mu jedou ovocné. Ale žádná sláva to není…
Pít mi nechce ale animvodu ani čaje prostě nic, v těchto vedrech jsem zmjeho pitnéhomrežimůna nervy dvojnásob, pořád nabízím vodu a nic :nevim:

Zkus mu tu vodu riznout jablecnym dzusem. Takto se mi rozpila dcera. Nechtela ani vodu, ani caje…zkousela jsem vsemozne a az jablecnej zabral. Kup nejaky kvalitni, 100% a treba to taky zabere. A drz se, bude urcite lip. Toto musi byt na bednu, ale je to jen obdobi, ke vsemu se ti uz dost krati :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
3.7.15 13:44

Holky ja to rikam furt, ze dalsi dite bych si nejradsi koupila a nejmene rocni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
3.7.15 13:47

@Berousik já myslím že roky tři budou jistější :))))
taky se mi nejmladší rozpila na sldkým pití…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama