Byt - miminko + pes a klistata

46
24.4.20 00:38

Byt - miminko + pes a klistata

Zdravim vsechny :).
Potřebovala bych radu od lidí, kteří maji doma pejska a miminko.
Mimco mame mesic, bydlime v byte a psa mame proti klistatum chraneneho tabletou asi cca za 800 a jsme s ni uz roky spokojeni, jenze se stane, ze pes kliste nema prisakle ale domu v kozichu si ho prinese a pak z nej vypadne. Z ceho mam naproste obavy aby neskocil na mimco a samo i na nas. Proto se chci zeptat, jestli pouzivate nejaky sprej (a ktery?!),se dava treba pred prochazkou nebo i jiny prostredek/vec aby ani to kliste domu s nami nedorazilo?! ;) Psik spi v pelechu, obcas se prijde pomazlit za nami coz ted omezujeme protoze z toho mame dost strach :,(. Diky za rady zakl. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

162
24.4.20 00:47

Proto jsou ty tablety s prominutím na hovno. Klíště se sice nepřisaje ale cestuje a cestou prostě někde spadne v tom lepším případě venku a v tom horším doma. My používáme obojek Foresto je na 9 měsíců myslím a klíště ani blecha ani jedna za 4 roky užívání. Obojek se hodí i k dětem. Máme 2. Jedno z nich má 16 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
24.4.20 00:54

@Le_lenaz dekuji za radu :) ja uz jsem nejake obojky taky vyzkousela ale ty pro psa byly strasny, prislo mi, ze se na psa snad ještě vic chytaji ale tuto znacku ne. I pipety ale to taky nebylo ono. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5548
24.4.20 00:57

@Aneší Po každé procházce psy v rychlosti v chodbě na lině vyčešu, mám dva větší psy, dvě děti a tohle zabere nejmíň času, stejně jim na jaře a v létě musím otírat kožich vlhkým ručníkem aby mi domů čubiny netahaly pyl. Něco na psa nastříkat je celkem problematické - spousta komerčních sprejů je více než nevhodná ke konzumaci a pes to bude všude otírat a dítě potom olizovat. Přírodní prostředky moc nefungují, už jsem jich vyzkoušela dost a kolikrát jsem našla klíště přímo v místě aplikace i když od aplikace k prohlédnutí psa neuplynulo víc než 40 minut. Já musela skoro všechny obojky, pipety a spreje zrušit, a musím dávat i pozor na jiné psy, protože třeba kontakt s obojkem foresto mi nechává kontaktní „spáleniny“ (jaj, je super být alergik)

Jinak jako nouzovku používám Arpalit Neo, který vždycky po hodině působení umyju a psi jsou po tu dobu zavření v boudě. Ale to je když je třeba riziko zavlečení blech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
24.4.20 01:04

@Heivka mockrat dekuji za vase postrehy/ rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
391
24.4.20 06:11

Zvazila bych znovu ten obojek. Ja mam z klistat taky obavy, mam chlupateho ovcaka, pred sezonou vzdycky nasadim obojek (ja teda uznavam Scalibor) a obcas jeste projedu srst Neostomosanem. To je takova ampulka, ktera se rozmicha v asi 2l vody, je to teda urcene pro hospodarska zvirata, ale nas veterinar tohle prodava bezne pro psy. Houbickou to tak nejak vmackam ve vane do srsti, ne ze by ji to pokrylo kuzi, ale do srsti, cuba je vazne hodne chlupata, funguje nam to takhle celkem dobre. Kdyz nemam Neostomosan, jako treba letos, tak ji normalne caknu na nohy a podvozek a ocas muj repelent, my se pohybujeme v prostredi, kde je klistat tolik, ze snad litaji i vzduchem, takze nelituju, strikam i sebe a dite(chodici), klistata jsou zlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14842
24.4.20 06:51

@Aneší mám dva psy a používám foresto…žádná znich ještě klíště nechytla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
155
24.4.20 07:05

Za mě taky jedině foresto :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
24.4.20 07:24

Taky máme Foresto :srdce: pes se nám válí v trávě, chodí v křoví, spí v posteli (vlastně všude, kde se mu chce :D). Klíště podle mě můžeš přinést domů i ty na botách nebo kalhotách, na kočárku :nevim: To je podle mě jako kdybys chtěla hlídat, aby dítě nemělo rýmu. Když to má přijít, tak to přijde :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24711
24.4.20 07:52

@Aneší
Pes toho zvenčí přinese daleko víc než jen klíšťata. Zvážila bych znovu ampuli nebo obojek. Dítě prostě kontroluj, často luxuj a vytírej. Víc asi udělat nemůžeš. Syn si přinesl klíště z opečovávané zahrádky s anglickým travníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
24.4.20 07:58

Moc díky vsem, poridim znovu obojek. Za zkousku nic nedame krom par stovek a kdyz to zabere tak budeme jen radi. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
540
24.4.20 08:29

Určitě vyčesat, než pes vleze do domu :) Dva roky jsem používala obojky Foresto, psi měli dost klíšťat i tak, letos jsem poprvé dala Scalibor a zatím super, od začátku sezonu na dvou psech max 3-4 klíšťata celkem. Dříve jsme tenhle počet vyndavali prakticky denně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
24.4.20 08:35

Mam dva psy a take pouzivame obojky foresto, spokojenost. ale take mame spoustu venkovnich kocek a na ty pouzivame takovou babskou radu trochu. klistata pry nesnasi tea tree oil, tak bud nakapu par kapek mezi lopatky anebo mam za par kacek nejaky sprej na nohy :lol:, s tea tree olejickem, tak postrikam a funguje to. strikam treba i detem na nohy kdyz jdeme do lesa a nikdy zadne kliste. muzete zkusit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2191
24.4.20 11:37

Používala jsem Foresto a levandulový olejíček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
836
24.4.20 12:22

U feny už od mala používám obojek Kiltix. Za celou sezónu má max. tři klíšťata. Stalo se mi ale, že byla pár dnů na vesnici u prarodičů a pak přišla k nám a já ji zapomněla prohlédnout - za chvíli jsem našla na podlaze nafouklé klíště a kolem běhalo batole. Fuj, ta představa, že batole to vezme a sní :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama