Byt radsej slobodnou matkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

suzi666
Nováček 1 příspěvek 05.04.18 22:39
Byt radsej slobodnou matkou?

Ahojte. Prosim o nazor starsich a skusenejsich zien s detmi. Ja (32 rokov) a priatel (36) mame rocnu dcerku. S priatelom som sa zoznamila po dlhom a velmi zlom vztahu kde ex partner bol manipulator, puntickar a za vsetko ma kritizoval. Potom som spoznala terajsieho partnera, ktory bol uplne iny a to mi na nom imponovalo, ze som mohla znovu dychat, nepretvarovat sa a bola som stastna. Odstahovala som sa k nemu do zahranicia, kde sme zili 4 roky. Uz na zaciatku mi trochu vadilo, ze je bordelar a domace prace mu nic nehovoria. Ale casom som si zvykla a vlastne vzdy som ho obhajovala tym, ze stale lepsie ako moj ex a aspon mam vsetko tak ako sama chcem. Nemali sme nejake velke problemy, tak sme si nazivali relativne v pohode. potom som zacala tuzit po babatku, on deti chcel tiez, avsak iniciativna som bola hlavne ja. Teraz mame rocnu dcerku ktoru nadovsetko milujem a on ju ma samozrejme tiez rad. Tesne pred porodom som sa rozhodla ist na slovensko a zostala som tu, neviem si predstavit byt v uk a vychovavat tam dieta. Priatel suhlasil a cestuje za nami asi kazdy treti mesiac na dva tyzdne. No ale aby som to skratila. Zacinam byt na neho nenormalne alergicka. Stava sa zo mna nevrla hysterka a nervozna furia.. keby som neprisla ja s navrhom na sex, tak by sa ma ani nedotkol, pusu mi da raz za cas na celo. Je neskutocne lenivy, pohodlny, nespolahlivy. To si vsimli aj moji rodicia. V mojej rodine co mam chlapov ci to je otec alebo starky, sa vzdy starali o muzske prace, vybavovacky atd. Ja som na vsetko sama a okrem malej sa staram uplne o vsetko, ci je to domacnost, papiere, ucty, vybavovacky. Jedine, co robi on je, ze zaraba peniaze a posiela mi ich na ucet a mozem s nimi robit co chcem (ja vsak setrim a neminam), co je fajn, ale tu to konci. Ked mu poviem ze niekde ideme, rad nas zavezie, kdekolvek, ale ked sme doma, sedi bud za pc alebo cumi na telku a aj ked mu dam malu tak ju ma na rukach a sleduje pri tom tv. Napriklad ako dnes vecer, ked som KONEcne uspala malu, poziadala som ho aby mi dal aspon ten pocitac kedze mam chvilu casu pre seba vecer a rada by som si pozrela nejaky film a on si s nim sedel dolu v obyvacke a to som bola za nim dvakrat. Pocul, ze mala place narieka kvoli zubkom ale ani sa neunuval prist sa spytat ze co sa deje. Proste prisiel za mnou az ked uz zaspala. Ked je u nasich, najradsej sedi za PC miesto toho aby sa aspon zo slusnosti spytal mojho otca ci nepotrebuje s niecim pomoct.. Vela veci vie opravit, je vyborny v historii a matematike ma v hlave kalkulacku doslova a je inteligentny, ale skratka keby mohol cely den by prespal alebo by pozeral noviny. Spat chodi o 2 v noci a potom cez den je unaveny. Snazila som sa s nim rozpravat, po dobrom sj po zlom, byt mila aj zla aj som sa mu vyhrazala ze odidem ale on si z toho robil srandicky alebo to obratil proti mne ze co mi zas je ze som zas zduta?! Chceli by sme stavat dom, ale vsetko okolo toho vybavujem len ja (popri malej), od architekta cez dodavatelov stavebneho uradu proste vsetko pretoze som na sk. Ked mu milionkrat poviem aby niekde zavolal tak zavola ale to mu musim podat telefon a vytocit cislo. Dom chce velmi aj on, nielen ja. vzdy som chcela uplnurodinu, mat chapajuceho spolahliveho partnera, deti, mat skromny domcek alebo bytik a zit si v pohode cely zivot takto s jednym muzom. A teraz stojim pred rozhodnutim ze co robit? Mam zobrat malej otca aby nemala chuda uplnu rodinu? Ako zvladnem byt slobodnou matkou ked mam len rodicovsky pridpevok a nic viac? Alebo mam zatat zuby a zostat s nim a proste si nevsimat tuto jeho lenivost a pohodlnost? Najhorsie je, ze si za to cele mozem sama… :( moja dcera je pre mna to najdolezitejsie a kvoli nej sa obetujem ale viem, ze ked nebudem ja stastna tak to bude vidiet a citit.. Neviem, ci ho milujem, je ti uz skor vztah zo zvyku a take skor kanaratstvo a uz ma ani extra nepritahuje ako chlap ked si sex musim doslova vynutit (uz veeelmi dlho neprisiel on za mnou).. naozaj neviem co robit ale citim sa strasne osamelo, nepochopena, unavena.. a nechcem aby moje dieta malo takuto matku…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 05.04.18 23:11

Chápu správně, že svého muže vidíš jednou za 3 měsíce na 14 dní (kdy asi čerpá dovolenou z práce), a po dobu, kdy jste konečně spolu, se akorát hádáte? Nepřekvapuje mě, že se staráš o všechno zařizování, když každý žijete úplně jinde. On se v UK asi taky stará o vše sám… Upřímně si myslím, že toho má chlap na krku taky docela dost, jako střídat práci s „volnem“ v SK, kam musí dojet a pak od něj čekáš zařizování všeho, co se nahromadilo, pomoc rodině atd. Nevím, jakou práci v UK dělá, ale taky by si zasloužil nějaké volno… nevím, nezdá se mi to úplně fér z Tvé strany. Jiná věc je, že projevuje jen malý zájem o svou ženu a dítě, když je vidí, to nezní nadějně.

Vzhledem k tomu, jak málo se vidíte, nějak nerozumím tomu, že by měl z UK řídit stavbu domu…? Plánujete se nějak později aspoň sestěhovat dohromady, nebo bude pořád pendlovat tam a zpět? Už v téhle chvíli fungujete s frekvencí toho, jak se vidíte, spíš jako rozvedený pár, pro dítě by to možná tak velká změna nebyla. Nevím, třeba to zkresluje ale, zní to, že už s ním vůbec být ani nechceš… tedy respektive kdyby tě nadále financoval a nevidělas ho, tak budeš nejšťastnější.

Everyone
Ukecaná baba ;) 1734 příspěvků 05.04.18 23:16

@suzi666
Tak ty jsi sla před porodem na Slovensko, kde jsi zůstala..
Rodina má být spolu, vrať se s malou za ním.. očividně vás uživí a budete spolu.
Jistě, že jsi na něj alergická, když jste jak dva cizinci..

Jogy
Kecalka 158 příspěvků 05.04.18 23:18

To mi je ľúto tu je kzda rada dráha čo ty rádia rodičia? Pomohli by ty. Možno liečba šokom by pomohla.

rena621
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 05.04.18 23:22
@suzi666 píše:
Ahojte. Prosim o nazor starsich a skusenejsich zien s detmi. Ja (32 rokov) a priatel (36) mame rocnu dcerku. S priatelom som sa zoznamila po dlhom a velmi zlom vztahu kde ex partner bol manipulator, puntickar a za vsetko ma kritizoval. Potom som spoznala terajsieho partnera, ktory bol uplne iny a to mi na nom imponovalo, ze som mohla znovu dychat, nepretvarovat sa a bola som stastna. Odstahovala som sa k nemu do zahranicia, kde sme zili 4 roky. Uz na zaciatku mi trochu vadilo, ze je bordelar a domace prace mu nic nehovoria. Ale casom som si zvykla a vlastne vzdy som ho obhajovala tym, ze stale lepsie ako moj ex a aspon mam vsetko tak ako sama chcem. Nemali sme nejake velke problemy, tak sme si nazivali relativne v pohode. potom som zacala tuzit po babatku, on deti chcel tiez, avsak iniciativna som bola hlavne ja. Teraz mame rocnu dcerku ktoru nadovsetko milujem a on ju ma samozrejme tiez rad. Tesne pred porodom som sa rozhodla ist na slovensko a zostala som tu, neviem si predstavit byt v uk a vychovavat tam dieta. Priatel suhlasil a cestuje za nami asi kazdy treti mesiac na dva tyzdne. No ale aby som to skratila. Zacinam byt na neho nenormalne alergicka. Stava sa zo mna nevrla hysterka a nervozna furia.. keby som neprisla ja s navrhom na sex, tak by sa ma ani nedotkol, pusu mi da raz za cas na celo. Je neskutocne lenivy, pohodlny, nespolahlivy. To si vsimli aj moji rodicia. V mojej rodine co mam chlapov ci to je otec alebo starky, sa vzdy starali o muzske prace, vybavovacky atd. Ja som na vsetko sama a okrem malej sa staram uplne o vsetko, ci je to domacnost, papiere, ucty, vybavovacky. Jedine, co robi on je, ze zaraba peniaze a posiela mi ich na ucet a mozem s nimi robit co chcem (ja vsak setrim a neminam), co je fajn, ale tu to konci. Ked mu poviem ze niekde ideme, rad nas zavezie, kdekolvek, ale ked sme doma, sedi bud za pc alebo cumi na telku a aj ked mu dam malu tak ju ma na rukach a sleduje pri tom tv. Napriklad ako dnes vecer, ked som KONEcne uspala malu, poziadala som ho aby mi dal aspon ten pocitac kedze mam chvilu casu pre seba vecer a rada by som si pozrela nejaky film a on si s nim sedel dolu v obyvacke a to som bola za nim dvakrat. Pocul, ze mala place narieka kvoli zubkom ale ani sa neunuval prist sa spytat ze co sa deje. Proste prisiel za mnou az ked uz zaspala. Ked je u nasich, najradsej sedi za PC miesto toho aby sa aspon zo slusnosti spytal mojho otca ci nepotrebuje s niecim pomoct.. Vela veci vie opravit, je vyborny v historii a matematike ma v hlave kalkulacku doslova a je inteligentny, ale skratka keby mohol cely den by prespal alebo by pozeral noviny. Spat chodi o 2 v noci a potom cez den je unaveny. Snazila som sa s nim rozpravat, po dobrom sj po zlom, byt mila aj zla aj som sa mu vyhrazala ze odidem ale on si z toho robil srandicky alebo to obratil proti mne ze co mi zas je ze som zas zduta?! Chceli by sme stavat dom, ale vsetko okolo toho vybavujem len ja (popri malej), od architekta cez dodavatelov stavebneho uradu proste vsetko pretoze som na sk. Ked mu milionkrat poviem aby niekde zavolal tak zavola ale to mu musim podat telefon a vytocit cislo. Dom chce velmi aj on, nielen ja. vzdy som chcela uplnurodinu, mat chapajuceho spolahliveho partnera, deti, mat skromny domcek alebo bytik a zit si v pohode cely zivot takto s jednym muzom. A teraz stojim pred rozhodnutim ze co robit? Mam zobrat malej otca aby nemala chuda uplnu rodinu? Ako zvladnem byt slobodnou matkou ked mam len rodicovsky pridpevok a nic viac? Alebo mam zatat zuby a zostat s nim a proste si nevsimat tuto jeho lenivost a pohodlnost? Najhorsie je, ze si za to cele mozem sama… :( moja dcera je pre mna to najdolezitejsie a kvoli nej sa obetujem ale viem, ze ked nebudem ja stastna tak to bude vidiet a citit.. Neviem, ci ho milujem, je ti uz skor vztah zo zvyku a take skor kanaratstvo a uz ma ani extra nepritahuje ako chlap ked si sex musim doslova vynutit (uz veeelmi dlho neprisiel on za mnou).. naozaj neviem co robit ale citim sa strasne osamelo, nepochopena, unavena.. a nechcem aby moje dieta malo takuto matku…

To musis vedet Ty a on ci to funguje. My Ti psat muzeme ale je to Tvoje rozhodnuti. Hodne dulezite rozhodnuti. :kytka:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 2 inzeráty 05.04.18 23:30

@suzi666 Pokud se vidate jednou za 3 mesice na 14dni tak je to dost malo. Pokud on celou tu dobu v UK pracuje a za vami jezdi na dovolenou nemuzes po nem chtit, aby zarizoval stavbu domu a dalsi veci. Potrebuje si odpocinout. Mozna Ti prijde, ze on JEN vydelava penize, ale ono to taky neni sranda (asi sama vis, pokud jsi pracovala). Navic vam ty penize posila, takze se stara, i kdyz mozna ne uplne na primo. Trochu smutny je jeho pristup k dceri, ale mozna jak ji nevidi kazdy den a neroste mu pred ocima, tak k ni nema uplne ten tatkovsky vztah. Asi bych se na Tvem miste pokusila bydlet co nejdrive spolu. Drzim palce :kytka:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 06.04.18 00:12

Nechci se tě dotknout, ale přijde mi, že to sobecky vidíš jen z té tvé strany. Vezmi si sebe - jsi s dítětem doma, on v práci, peníze ti dává, máš čas na dítě a na sebe, zařizování typu úřady, stavební povolení na dům apod. obstaráš i s dítětem, případně, kam můžeš, tam zkus zavolat místo chození. Kdybys nebyla s ním, přibyla by ti k těm všem starostem ještě časová vytíženost v práci, protože nějak bys malou musela uživit. Těžko říct, jestli by ti partner dával stejně peněz jako když jste spolu. Takže bys měla ještě míň času a ještě víc povinností. Podle mě by pomohlo, kdybyste spolu žili, buď se vrať do Anglie nebo ať se on vrátí na Slovensko. A že kouká na telku a čte noviny, asi si potřebuje po práci odpočinout. Pracuje, pak za vámi jede na SK, tak mu dej pár dní oddech. Někteří chlapi jsou prostě málo akční, tak navrhni program ty, ujmi se iniciativy. Řekni, kam chceš jít, co chceš ať zařídí, nauč ho, jak se o dítě starat.

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 06.04.18 03:34

Budu kruta, ale fakt si za to muzes nejspis sama, tim odchodem jsi uz vasi rodinu castecne rozbila. Mozna se muz neciti jako plnohodnotna soucast, kdyz k vam jezdi v zasade na navstevu. Taky ziju kvuli manzelovi v zahranici (a podstatne dal) a mam toho plne zuby tak 3× denne obcas, ale ze bych se zbalila a odjela navzdy, to by me fakt nenapadlo :nevim: Jednou jsme rodina a pereme se s tim…Jak to planujete s tim domem? Pritel se pak pristehuje? Nenasel by si praci u vas uz fmted, aby ste zkusili zit jako plnohodnotne fungujici rodina? Ja bych tomu dala sanci, nez to rozbijes uplne. Takhle mi prijde, ze on zije svuj zivot, tu svuj, obcas se potkate (jestli tomu dobre rozumim, u tvych rodicu) a ani jeden z vas nejspis nevi, co s tim…nebo mate hodne odlisne predstavy.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 06.04.18 04:13

Měli byste si halvně promluvit, a asi i změnit současný uspořádání. ty se staráš o všechno, ale jemu v UK taky asi nelítají pečení holubi do huby, sám si nakupuje, uklízí, pere, vaří…a do toho chodí do prráce. Jo, starat se 24h denně o dítě, to taky není sranda, ale psala jsi něco o rodičích, ať ti občas pohlídají, pokud nezvládáš..on prostě nemůže zařizovat nějaká věci na SVK, když je většinu času nějaký 2000 nebo kolik km daleko. CO bys ty chtěla? aby si našel práci na SVK? jaká byla domluva, když jste se dali dohromady? Seznámili jste se v UK, tys odešla, pokud jste se na přestěhování do SR nedomluvili předem, je trochu blbý mu teď vyčítat, že je v UK, a ty jsi na vše sama ::nevim:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2443 příspěvků 06.04.18 06:40

Vůbec nechápu, proč jsi od něj odjela :nevim: Chtěla si dítě s tímto mužem, stvořili jste rodinu a jako rodina jste měli zůstat a to jsi neudělala!
My žijeme v Nizozemí, protože muž tady má práci, máme 19 měsíční dítě a čekáme druhé. Domů na návštěvu se dostaneme 2×-3× za rok. Jsem tady sama, bez rodiny, jistě že by pro mě bylo o tooolik jedodušší žít s dětma v ČR, pomoc rodiny, spousta přátel, jednodušší jednání s úřady atd atd…Ale rodina nejsem já a děti, ale já můj muž/jejich tatínek a naše děti! Nikdy bych mu děti neodvezla, trochu se mu popravdě nedivím, ale váš vztahj na tomhle ztroskotá a přijde mi, že trochu zbytečně…

Kelsey
Hvězda diskuse 44767 příspěvků 06.04.18 06:42

Taky bych trvala na sestehovani. Jedno jestli na Sl. nebo UK, ale zit, jako rodina a ne dva se potkali a navstevuji se.

terien
Echt Kelišová 8079 příspěvků 06.04.18 07:05

No hele, jak sis to nastavila, takový to máš. Přehlížela jsi jeho chyby které ti vadily, prosadila sis dítě se kterým ses odstěhovala do jiného státu, teď dokonce chceš stavět dům, i když víš že tvůj muž na to není a pracovat na něm nebude. Vidíte se jednou za uherský rok tak co čekáš? V první řadě bych si žádný barák neporizovala! Na co když vám to neklape?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 06.04.18 07:14

@suzi666

Chová se úplně stejně, jako mnoho chlapů, kteří žijí s rodinou. Jen si přečti diskuse, jak aktivní jsou někteří naši muži. Trošku zvolní s nároky na něj.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 06.04.18 07:31

@suzi666

@beruska9 píše:
Budu kruta, ale fakt si za to muzes nejspis sama, tim odchodem jsi uz vasi rodinu castecne rozbila. Mozna se muz neciti jako plnohodnotna soucast, kdyz k vam jezdi v zasade na navstevu. Taky ziju kvuli manzelovi v zahranici (a podstatne dal) a mam toho plne zuby tak 3× denne obcas, ale ze bych se zbalila a odjela navzdy, to by me fakt nenapadlo :nevim: Jednou jsme rodina a pereme se s tim…Jak to planujete s tim domem? Pritel se pak pristehuje? Nenasel by si praci u vas uz fmted, aby ste zkusili zit jako plnohodnotne fungujici rodina? Ja bych tomu dala sanci, nez to rozbijes uplne. Takhle mi prijde, ze on zije svuj zivot, tu svuj, obcas se potkate (jestli tomu dobre rozumim, u tvych rodicu) a ani jeden z vas nejspis nevi, co s tim…nebo mate hodne odlisne predstavy.

Souhlasím s tím co napsala Beruška tady. Ty jsi odjela z vašeho společného domova a nevrátila se, tím jsi rozbila rodinu, sebrala jsi mu možnost žít s rodinou od narození dítěte a on si prostě na chod rodiny nezvykl, většinu času žije sám. Navíc za vámi jezdí jen na návštěvu vlastně k rodičům, vůbec se nedivím že se tam do ničeho nežene, když to není jeho domov. Aby měl tolik času tak nejspíš ve zbytku času v UK dost pracuje a potřebuje taky někdy odpočívat. A co by tam měl dělat když dcera kňourá kvůli zubům? Asi nic že, ty jsi se sama pasovala do role jediného rodiče a jeho do role návštěvy, tak se tak chová. A jak by měl řídit stavbu domu ze zahraničí? :roll:

Já mám z toho fakt pocit že je to vše tvoje chyba, a to jsem poslední kdo by se tady chlapů flákačů zastával. Neber to jako urážku, ale musíš si ujasnit kdo je tady primární rodina a podle toho se chovat a zařídit. A samozřejmě to už teď půjde mnohem hůř to sžívání, než kdybyste spolu normálně žili od narození dítěte…

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 06.04.18 07:54

Tak to je síla, kdyby se můj přítel sebral jako ty a odjel takhle daleko od rodiny tak to beru jako rozchod.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >