Být aranžérka/kadeřnice/cukrářka/zahradnice?

Anonymní
2.7.21 16:34

Být ranžérka/kadeřnice/cukrářka/zahradnice? Mám základku.

Dobrý den, jsem bez vzdělání. Mám dvě děti už velké a další neplánuji. Už mě opravdu nebaví pracovat ve fastfoodu.
Tak se ptám jaké vyučení z těchto je nejlepší a nejlépe uplatňování.
Ještě podotýkám že mám čas chodit do školy denně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.7.21 16:34

Pardon aranžérka. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
704
2.7.21 16:37

Vybrala bych si podle toho co tě baví. Za mě bych asi vyřadila aranžerku a zahradnici, to mi přijde takové nepoužitelné. A mezi kadeřnicí a cukrářkou bych si vybrala cukrářku, protože kadeřnice většinou pracují na sebe (na živnosták) a pokud nebudeš mít klientelu, tak se ti nebude moc dařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 16:45
@Anny2148 píše:
Vybrala bych si podle toho co tě baví. Za mě bych asi vyřadila aranžerku a zahradnici, to mi přijde takové nepoužitelné. A mezi kadeřnicí a cukrářkou bych si vybrala cukrářku, protože kadeřnice většinou pracují na sebe (na živnosták) a pokud nebudeš mít klientelu, tak se ti nebude moc dařit.

Bavily by mě všechny tyhle obory. :mrgreen: Jsem kreativní a ta cukrářka mě odrazuje malým platem.

• Citovat
  • Nahlásit
24524
2.7.21 16:49
@Anonymní píše:
Bavily by mě všechny tyhle obory. :mrgreen: Jsem kreativní a ta cukrářka mě odrazuje malým platem.

zahradnice a aranžérka taky nebudou moc v balíku, pak běz na kadeřnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31877
2.7.21 16:49
@Anonymní píše:

Zase ve stravování máš praxi. A jako promiň, v tomhle věku začínat jako kadeřnice díru do světa už asi neuděláš :think: Zahradnice je nesmysl, sil bude ubývat.
Beru to podle sebe, předpokládám, že ti je přes 30, další 3 (?) roky studia, děti, vybrala bych si práci v teple, s jistotou příjmu, ideálně nastoupit a zůstat do penze :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
2.7.21 16:57
@Fiducia píše:
A jako promiň, v tomhle věku začínat jako kadeřnice díru do světa už asi neuděláš :think:

Proc? Ja si to nemyslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 17:01
@Fiducia píše:
Zase ve stravování máš praxi. A jako promiň, v tomhle věku začínat jako kadeřnice díru do světa už asi neuděláš :think: Zahradnice je nesmysl, sil bude ubývat.
Beru to podle sebe, předpokládám, že ti je přes 30, další 3 (?) roky studia, děti, vybrala bych si práci v teple, s jistotou příjmu, ideálně nastoupit a zůstat do penze :lol:

Je mi 27 let. Jednomu dítěti je 10 druhému 8.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 17:02

Jakoby nevím jestli bych se chtěla lidem hrabat ve vlasech. Jinak mě to nesmírně láká.

• Citovat
  • Nahlásit
33012
2.7.21 17:07
@Fiducia píše:
Beru to podle sebe, předpokládám, že ti je přes 30, další 3 (?) roky studia, děti, vybrala bych si práci v teple, s jistotou příjmu, ideálně nastoupit a zůstat do penze :lol:

Ve 33 má před sebou ještě dalších třicet let pracovního života. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33012
2.7.21 17:07
@Anonymní píše:
Jakoby nevím jestli bych se chtěla lidem hrabat ve vlasech. Jinak mě to nesmírně láká.

Však jim je nejdřív umeješ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31877
2.7.21 17:10
@Leni_2019 píše:
Proc? Ja si to nemyslim.

Bude začínat od nuly. Ve 30. S dětmi. Kadeřnice. To není pohrdání, to je konstatování, že bude dělat na sebe, platit odvody, křeslo, musí mít vybavení… Plus teda neví(nevíš?) jestli se chce hrabat ve vlasech? To je základní předpoklad :think:
Na nohou bude v každém případě. Já bych šla spíš na kurz kosmetiky například.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31877
2.7.21 17:20
@Bábrdl píše:
Ve 33 má před sebou ještě dalších třicet let pracovního života. :lol:

Vím, že dneska se stálý místa moc nenosí. Ale ona bude ve 30 začínat, děti malý, a přesně ten věk, kdy je sen každýho zaměstnavatele. Po třicítce bude chtít ještě děti, v padesáti už je z pohledu personálního oddělení prakticky v hrobě :oops:
A teď čistě spekuluju, nevím, kde bydlí. Ale malý město je další komplikace, kolik tam bude pracovních příležitostí v oboru? Lidi neradi dojíždí. Proč ne stálý, jistý místo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16144
2.7.21 17:21

Kadeřnice si z nich nejvíc vydělá, ale než si zajedeš pořádnou klientelu, tak to trvá několik let. Takže po tu dobu budeš potřebovat někoho kdo tě bude živit. Je tu i malá šance, že tě někde nechají zaměstnat, ale většinou se jen pronajímají křesla.

Cukrařka je sice platově nic moc, ale větší šance, že tě zaměstnají. A k tomu můžeš mít i živnost jako bonus.

Zahradnice je dřina. Peníze nic moc a živnost taky moc nejde, jestli nemáš pozemky.

Jinak já jsem kadeřnice a dělám ve fastfoodu. Stříhám jen známe, ale jako práci jsem to dělala půl roku a stačilo. A už nikdy víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33012
2.7.21 17:25
@Fiducia píše:
Vím, že dneska se stálý místa moc nenosí. Ale ona bude ve 30 začínat, děti malý, a přesně ten věk, kdy je sen každýho zaměstnavatele. Po třicítce bude chtít ještě děti, v padesáti už je z pohledu personálního oddělení prakticky v hrobě :oops:
A teď čistě spekuluju, nevím, kde bydlí. Ale malý město je další komplikace, kolik tam bude pracovních příležitostí v oboru? Lidi neradi dojíždí. Proč ne stálý, jistý místo?

Tak, ještě se může zabít :lol:
V Praze furt visí na kadeřnictvích, že někoho hledají…

Navíc kadeřnice může bokem stříhat i známé. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat