Rekonstrukce bytu - výběr a recenze firmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tejule
Kecalka 314 příspěvků 07.05.18 11:58
Byt rekonstrukce, výběr a recenze firmy

Ahoj holky,
Chtěla bych poradit a spíš bych chtěla recenze na Siko.
Plánujeme rekonstruovat byt, který jsme koupili, tím pádem je rozpočet omezený. Máme 400 tis. Musime tam udělat, revitalizaci parket, plus jedna místnost plovoucka, novou kuchyň, nějak popravit koupelnu, udělat novou elektřinu, štuky, vymalovat. Pak drobnosti jako světla atp. Vím že nemáme na koupelnu z mramoru. Už jsme odstoupili i od stavební firmy a vezmeme si jednotlivce. Nicméně řeším firmu, která udělá kuchyň, koupelnu a dveře, zatím se mi jeví dobře Siko… Chtěla bych vše nejlépe od jedné firmy, ať nemusím pobíhat po Praze a kdyby byl nějaký problém ať to řeším s jedním člověkem ( mám 9 mesicniho prcka) ptám se tím máte někdo s tou firmou zkušenost? Jedná se o byt 60 m2, tak snad se vlezeme :)
Díky za rady

Reklama

Reakce:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 07.05.18 12:03

Siko mě dokázalo odradit na první schůzce. Takový přístup ke klientovi jsem zažil snad jen na české poště. :roll:

Tejule
Kecalka 314 příspěvků 07.05.18 12:22

No ono to je těžký. Já byla u Ptáčka a tam jsem se Otočila na podpatku ihned. Chovali se ke mě jako k dementovi, když jsem řekla, že jim jdu omrknout koupelny. Tam jsem dokonce nahlas pronesla, že todle chování je v obchodě nepřípustné. Mám ještě teď nasranou náladu, jen si na toho vola vzpomenu. Prodavač a bude mě tam školit. Myslím, že u nich nechci utratit 1000 Kč, ale mnohem víc.

Janee19
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 07.05.18 13:03

Podle mě jsou v SIKU dobrý koupelny, kuchyně vůbec. Naopak kuchyni bych volila IKEA. A k tomu nějakého šikovného řemeslníka, co tam nakoupí a udělá vše dle tvých představ. Příp. IKEA má montážníky svoje (cena cca 20% nákupu) a zbytek může udělat tvůj řemeslník.

mi.anetka
Kecalka 222 příspěvků 07.05.18 13:20

Siko je schopný dát na první pohled super slevy ale ve finále jsou to ceny jako kdekoliv jinde bez slevy. Nechat si u nich udělat grafické návrhy bylo to nejhorší, co jsem kdy zažila (myslím ten proces) a samotný výtvor byl hrůzostrašný. Spokojeni jsme byli u keramiky Soukup, ti jsou též schopni zajistit vše. Jen tu kuchyň nevím no, my jsme šli do německé Nobilie. Spolupracují s SPO a ceny jako od nich jsme nikde jinde nedostali - Příklad: třeba dveře do celého domu jsme poptávali u 5ti prodejců a od jejich nabídky a nabídky druhé byl rozdíl 4800 a nejdražší byla o 12 tisíc.

LennyL1
Kecalka 276 příspěvků 07.05.18 13:39

Kuchyň bych si udělala na míru od řemeslníka, v Siku se dá vybrat koupelna, ale jednání neuvěřitelné, pos.ali co mohli, dokonce nám dovezli úplně jinou dlažbu a obklady a řemeslníci to stihli nalepit než jsme přišli to okouknout. Pak byl boj, aby to sundali, v Siku nám pak tvrdili, že ta dlažba vůbec nebyla od nich, přitom ji prodavačka měla metr před sebou v regále. Přítel už se tak dos.al, že jim tam sprostě vynadal, to už byla poslední tečka. Stálo nás to hodně nervů a nespočet návštěv, ale výsledek je nakonec luxusní. Ale neměli jsme tedy jejich řemeslníky, pouze výrobky. Kuchyně mají předražené.

vertunka
Závislačka 3811 příspěvků 07.05.18 14:41

Znama ted byla v Siku a nebyla vubec spokojena. Jednani prej strasny a vysledek hroznej.

Tejule
Kecalka 314 příspěvků 07.05.18 15:50

Achjo, jak to tu čtu, tak to je fakt těžký. Sehnat byt, řemeslníky a v neposlední řadě dodavatele. :,(

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 07.05.18 16:28
@Tejule píše:
Achjo, jak to tu čtu, tak to je fakt těžký. Sehnat byt, řemeslníky a v neposlední řadě dodavatele. :,(

Život lidskej je tak složitej, že život člověka je proti tomu úplnej hadr.

klára.h12
Kecalka 165 příspěvků 09.05.18 15:57

Máme ze Sika koupelnu a v pořádku :) s ostatními produkty (kuchyně,..) zkušenost nemám :nevim:

Lalelale
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 09.05.18 16:24
@Janee19 píše:
Podle mě jsou v SIKU dobrý koupelny, kuchyně vůbec. Naopak kuchyni bych volila IKEA. A k tomu nějakého šikovného řemeslníka, co tam nakoupí a udělá vše dle tvých představ. Příp. IKEA má montážníky svoje (cena cca 20% nákupu) a zbytek může udělat tvůj řemeslník.

měli jsme IKEA kuchyň v nájemním bytě a za rok to museli jít 3× opravovat. Nejdřív prostě upadl panel, pak se věčně zasekával jeden šuplík. Byla ani ne 3 roky stará. Osobně bych do toho nikdy nešla, pokud bych neměla opravdu sakra těsný rozpočet. Přijde mi, že ty kuchyně jsou poněkud fórové už od pohledu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama