Reklama

Být středem pozornosti u dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 23:10
být středem pozornosti u dospělého

Tak jsem si zjistila a uvědomila si že mám problém. Nepište mi psychologa ani psychiatra zkuste mi poradit jak já sama si mohu pomoc. Velmi ráda bývám středem pozornosti, ale upřímně až přehnaně. Asi to pramení z dětství. Hodně sourozenců, vztahové problémy s mamkou a na všech škol 2 stupně zš a střední problémy se šikanou. Od toho pramenící problém že chci at se o mě lidé zajímají a představy o různých nemocech kdy by o mě měli lidé strach. Tedy neodepíšou na zprávy tak nemají o mě zájem, kašlou na mě, v prací mě štve když se o mě lidé nebaví nebo bavíme se o něčem pak se přejde k něčemu jinému a už se nevrátíme k tomu k čemu chci. To tedy bylo do dneška kdy jsem měla za to že je to normalní dnes jsem si vlivem několika věcí uvědomila že problém bude ve mně a je potřeba s tím něco dělat

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLalelale
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 01.09.18 23:33

Tak asi nejdůležitější je si uvědomit, že máš problém, a druhá věc je zjistit proč. Ty obojí víš, takže jsi na nejlepší cestě. A nyní v dospělosti máš kolem sebe dostatek lidí, kterým na tobě záleží a zajímají se? Asi to chce se soustředit a dávat si pozor, abys nestrhávala pozornost jen na sebe, když to není vhodné. A donutit se naslouchat i ostatním.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 23:34

Je fajn, že sis to uvědomila, každopádně, bude to běh na dlouhou trať, měla jsem to podobně s tím, že jsem naopak jedináček a byla jsem z domu zvyklá že jsem středem pozornosti já, no už je to lepší, ale myslím že tenhle boj s vnímáním sebe a okolí je celoživotní…

Martha03
Kecalka 439 příspěvků 01.09.18 23:49

Jak píšou holky, je důležité, že si uvědomuješ. Pravděpodobně kombinace nízkého sebevědomí a sobectví.
Měla by sis hlavně v hlavě ujasnit, že se máš ráda ty sama. Nepotřebuješ aby ti cizí ukazovali, že jsi důležitá ať už tím, že tě poslouchají, baví se s tebou apod. Vždycky se najde někdo, kdo to neudělá. Všichni máme své problémy, starosti a věci na které se potřebujeme soustředit a to nesouvisí s tebou, ale je to součást životů těch, které máš kolem sebe a oni nemohou řešit jen tebe a to platí i v případném vztahu. Zapracovala bych na sobě když nechceš „lékaře“ zkus knihy, internet co je ti milejší jak najít sama sebe a svou váhu ve tvém životě. Jsi stejně důležitá jako všichni ostatní, jsi jedinečná jen je potřeba aby jsi si to byla schopna říct ty sama a nechtit to po ostatních. Byt středem pozornosti není špatně, ale nemělo by to být v takovém rozsahu, že od sebe začneš lidi odhanet, protože se stávás maximálně sebestrednou.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 02.09.18 06:00

Snaž se na sobě pracovat, ale psychoterapii bych se nebránila. Kdy lidi předstírají nemoce, aby měli pozornost, případně lítost se nazývá Münchhausenův syndrom. A tenhlesyndrom v zastoupení je, když matka za tímto účelem poškozuje své dítě. Neříkám, že musíš trpět přímo tímhle, ale na pováženou to je.

LadyLada
Závislačka 4526 příspěvků 02.09.18 08:04

Paráda! Teď už víš, kde jsou příčiny, tak na sobě začni makat. Plně si uvědomuješ své chování a důvody pro toto chování. Teď je již jen na tobě je měnit. Se všemi příspěvky výše souhlasím. Také s tím, abys začala docházet na psychoterapii. Dobrý odborník ti pomůže, aby se tvé změny nezvrhly do jiného extrému. Je to velmi důležité i pro to, až jednou budeš máma, aby ses nedopustila na svých dětech stejných chyb.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 02.09.18 09:04
@Anonymní píše:
Tak jsem si zjistila a uvědomila si že mám problém. Nepište mi psychologa ani psychiatra zkuste mi poradit jak já sama si mohu pomoc. Velmi ráda bývám středem pozornosti, ale upřímně až přehnaně. Asi to pramení z dětství. Hodně sourozenců, vztahové problémy s mamkou a na všech škol 2 stupně zš a střední problémy se šikanou. Od toho pramenící problém že chci at se o mě lidé zajímají a představy o různých nemocech kdy by o mě měli lidé strach. Tedy neodepíšou na zprávy tak nemají o mě zájem, kašlou na mě, v prací mě štve když se o mě lidé nebaví nebo bavíme se o něčem pak se přejde k něčemu jinému a už se nevrátíme k tomu k čemu chci. To tedy bylo do dneška kdy jsem měla za to že je to normalní dnes jsem si vlivem několika věcí uvědomila že problém bude ve mně a je potřeba s tím něco dělat

No vidis mam to presne opacne, zajima se o me ma rodina a pritel, ale ze se zajimaji druzi? Naopak nemusim kdyz me nekdo „drbe“ u cizich mohu byt klidne neviditelna

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 10:00

Zajímej se víc o ostatní. Ptej se jich na jejich problémy, na to, co je baví, jaký měli den, co mají v plánu na víkend, kam se chystají na dovču, jaký by doporučili dobrý film nebo knížku,… Díky tomu snad trochu pochopíš, že nejsi na světě sama, že každý má svůj svět a možná, že ti obecně začnou být lidi trošku bližší, což by ti pomohlo, aby ses trochu „sesadila ze svého piedestalu“.
Je dobře, že sis to uvědomila a chceš to změnit, protože lidi, kteří se chovají jako ty, bývají celkem nesnesitelní a neoblíbení.

jindra.kytka
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 05.09.18 15:38
@Martha03 píše:
Jak píšou holky, je důležité, že si uvědomuješ. Pravděpodobně kombinace nízkého sebevědomí a sobectví.
Měla by sis hlavně v hlavě ujasnit, že se máš ráda ty sama. Nepotřebuješ aby ti cizí ukazovali, že jsi důležitá ať už tím, že tě poslouchají, baví se s tebou apod. Vždycky se najde někdo, kdo to neudělá. Všichni máme své problémy, starosti a věci na které se potřebujeme soustředit a to nesouvisí s tebou, ale je to součást životů těch, které máš kolem sebe a oni nemohou řešit jen tebe a to platí i v případném vztahu. Zapracovala bych na sobě když nechceš „lékaře“ zkus knihy, internet co je ti milejší jak najít sama sebe a svou váhu ve tvém životě. Jsi stejně důležitá jako všichni ostatní, jsi jedinečná jen je potřeba aby jsi si to byla schopna říct ty sama a nechtit to po ostatních. Byt středem pozornosti není špatně, ale nemělo by to být v takovém rozsahu, že od sebe začneš lidi odhanet, protože se stávás maximálně sebestrednou.

Souhlasim. Ještě bych doplnila, ze byt středem pozornosti není špatně právě pro toho, kdo jim je :D , ale pro to „publikum“ to může byt velice otravné. Neznam nikoho, kdo by chtěl tim publikem byt. Právě naopak, „každý“ by chtěl byt ten dominantní.

Já bych řekla,smířit se s tim, ze právě na to publikum " nejsou lidi" a snažit se žít tak, abych mela sama ze sebe radost a to publikum v životě nepotřebovala.

jindra.kytka
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 05.09.18 15:48
@Kfětoslava píše:
Snaž se na sobě pracovat, ale psychoterapii bych se nebránila. Kdy lidi předstírají nemoce, aby měli pozornost, případně lítost se nazývá Münchhausenův syndrom. A tenhlesyndrom v zastoupení je, když matka za tímto účelem poškozuje své dítě. Neříkám, že musíš trpět přímo tímhle, ale na pováženou to je.

I s tímto Souhlasim. A pozor na to, byt nemocná automaticky neznamená, ze se lide o tebe začnou zajímat. Ono to může byt přesně obrácené. Lide maji radi pohodové typy lidi a ne ty, co fňukaji a poutají na sebe pozornost. Právě většina lidi by si přála, aby pozornost byla poutana na ně :mrgreen: a k tomu ufňukane a nemocné lidi nepotrebuji :nevim:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >