Byt v Brně vs domek za Brnem?

1011
6.1.20 22:57

Byt v Brně vs domek za Brnem?

Řešíme momentálně velké dilema. Vždycky jsme žili v bytě ve městě ale co máme děti, které postupně vyrůstají, láká nás čím dál více bydlení v domečku. Domek v Brně nebo někde v příměstských oblastech jsme vzdali, cenově pro nás nereálné. Takže jediná možnost je jít bydlet dál za Brno, pro nás limit nějakých 20-30km maximálně. Manžel je velmi šikovný, vůbec se nebojím, že bychom se o domek společně nepostarali, navíc on miluje auta, takže na svůj koníček potřebuje i relativně prostor a malá garáž ve městě ho nespasí. Důvody pro jsou tedy jasné, prostor pro pohodlné žití nás všech plus koníček manžela pod jednou střechou. Máme holku a kluka, takže by se mi i líbilo že by měli každý jednou svůj pokoj.Ted bydlíme na nějakých 65 metrech, děcák je 13 metrů a je to prostě málo. Také bych byla nadšená z prostoru kolem domu, něco si pěstovat, odpočívat na vlastním pozemku. Jenže teď ta druhá strana. Vždy jsme byli zvyklí ve městě kde je vše dostupné, jsme tím svým způsobem rozmazlení. Bojím se dojíždění a takových těch věcí okolo. Cenově je to opravdu tak, že byt v Brně rovná se domek za Brnem, takže v tomto směru se nebojím, Také ještě řwšíme, zda nekoupit pozemek a pomalu tam začít stavět, beze spěchu, protože zatím můžeme bydlet v bytě nebo rovnou koupit domek a trochu si ho předělat, zde je zase proti manžel který by raději dům podle svých představ kde vše bude tak jak my budeme chtít, ale to jsou zase finance…A také věk dětí. Odejít na vesnici aby nám to pak otloukli o hlavu, také nechceme, ted je jim skoro 5 a 3.Měl jste to někdo podobně, přestěhovali jste se, nelitujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21818
6.1.20 23:03

Volila bych domek za Brnem, nějaký pěkný k rekonstrukci. Stavět je náročné fyzicky i úředně, i když rekonstrukci je taky třeba promyslet a nebrat nějakou ruinu.
Logistika se mi nezdá složitá, protože okolí Brna má dobrou sít vlakových i autobusových spojení. Je třeba na to brát ohled při výběru nemovitosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2765
6.1.20 23:07

Já jsem teda vesničanka jako poleno, ale napíšu i tak. Co se týče dostupnosti služeb, je to téměř srovnatelné pokud máš auto. Klidně si tu můžu dát o půlnoci pizzu nebo si pro něco zajet, ale jasný jsou tam mezery. Dopravní dostupnost, bydlím 20km na jih po dálnici, nájezd na dálnici cca 5 minut od domu a do 15ti minut jsem na první světelné v Brně, vlak do 20ti minut jsou děcka v Brně, jezdila jsem tak celé dospívání a některé spolužačky jezdili šalinou dyl než já a to bydlely v Brně. Ad největších výhod dům, pozemek, klid a pohoda. Velká zahrada je nenahraditelná. ALE. Chce to místo, místo, místo. Najít si dobře okolí, dobre sousedy, dobre spojení. Upřímně tady u nás uz dochází i pozemky. Spekulanti to prodávají za šílený peníze a to třeba jen 500m2 a to je podle mě děs a hrůza jak se ty ceny šroubují, ale psala jsi, že peníze nejsou problém. Jinak pro mě je nejdůležitější soukromí, takže bych nikdy nešla do zástavby, kde má půlka lidí dům typu bungalov a půlka barák na patro, takže ti půl ulice čumí z patra na pozemek… Ale to už je jen volba toho jak to cítíte a jak moc máte rádi když na zahradě zdravíte pomalu celou ulici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1011
6.1.20 23:12

@Martha03 tak peníze samozřejmě řešíme, kdyby ne, pořídíme si baráček na předměstí a jsme vysmátí :D Tech 500 za metr je nádhera, v Brně jsou pozemky i za krásných 8-10 tisíc, no neber to. Jinak auta máme já i manžel a jsme zvyklí jezdit, takže v tomto není problém. S tím místem je to vždy risk, sousedy si člověk bohužel nevybírá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
6.1.20 23:21

O Brně nic moc nevím, ale obecně záleží na tom, jaký typ člověka jsi. Pokud prahneš po vesnici, je to jasné. Ale já bych do toho nešla. Strávíš půl života v kolonách, na cestě, budeš dětem taxikařit, všude autem. V zimě na vesnici chcíp pes úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 23:25

Já bych šla do bytu se zatravněnou terasou, třeba v Líšni nebo na Lesné. Pokud jste v Brně zvyklí, máte tam práci, známé a své okruhy zájmů, z vesnice už to prostě ono nikdy nebude. Ono je přeci jen rozdíl sednout na šalinu nebo na rozvoz a dát si vínko v centru a nebo řešit nějaký odvoz, dálnice. :nevim: Buď budete trávit prakticky veškerý čas ve městě a do baráku na vesnici přijedete v 7 večer a budete na zahrádce leda tak v neděli a nebo budete skákat okolo baráku a litovat, že jste radši mohli být s přáteli v klídku ve městě. Nebo vám Brno až tak k srdci nepřirostlo a vesnice pro vás bude vysvobozením? :nevim: To si musíte ujasnit vy. Jo a nevím jak moc už jste to zkoumali, ale vím, že pro běžné smrtelníky nemající miliony na kontě připadaly v potaz lokality jako Adamov, Vyškov, skoro až ke Kroměříži nebo naopak k Jihlavě, takže jako ne širší okraj Brna, tam chce každý a těžce se nedoplatíte i přesto, že to jsou pozemky pomalu na skále bez zasíťování. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
2765
6.1.20 23:29

@Teruška85 :lol: no já nemyslela, že se tu prodávají pozemky 500 za m2, ale jaký prachy tu chtějí za 500m2. U nás se prodává metr za 3000 Kč. Takže pozemek 1000m vyjde na 3 miliony. Což je lepší koupit barabiznu ty mají většinou větší pozemky a hodit to na holý zdi a postavit novej dům než kupovat jen pozemek… Místo je sice risk, ale vyplatí se poptat, porozhlédnout a tak.
Edit: jinak já bydlím u hřbitova a lepší sousedy jsem neměla, nedělají hluk, nenakukuji na zahradu jen sem tam si zahrají písničku :lol:

Příspěvek upraven 06.01.20 v 23:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1599
6.1.20 23:30

Ja vyrustala na vesnici ale byla tam skola, sportcentrum, hodne spolku, lekar, obchody, ale v 15cti jsem sla do bytu do prahy, manzel cely zivot prazak, zacatkem minuleho roku jsme se rozhodli ze pujdem do domu, puvodne byl okruh max 30km, zapadnim smerem, ze manzel musi dojizdet ale ja si praci najdu v miste.. no 30km jsme zjistili ze to je pro nas nad rozpocet, nebo spatna energeticke dispozice, ci male nebo v hroznem stavu, tak jsme dali 50km,, dum jsme rozhodne nechteli stavet, stavi nekolik nasich kamaradu a jsou z toho vyflusany, jedni to vztahove nedali. Projezdeli jsme x lokalit a pak si teda vybrali dum snu, manzel jezdi 160 kmdenne nekdy vic, ja si nasla praci tady v okresnim meste, sice sem sla o skoro 60% penez dolu, ale muj prijem vzdy stejne padl na dovolene, zabavu apod, takze to nas nejak existencne neohrozilo, ale co mi ted po cca pul roce zacina vadit je socialni izolovanost, je tu prumerny vek 47 let, vsichni prave utikaji do mesta, neni tu ani obchod, posta… zadne spolecenske akce, bylo tu louceni s letem, ale to skoncilo, ze nas oslovili mistni a lili do nas panaka za panakem a pak uz jsme je ani nepotkali.. Autobus cca 2km pesky - jeste asi jen trikrat denne, i v okresnim meste mi chybi rada veci( multikino, sauna, dobra restaurace, rohlik, dovoz jidla, nonstop lekarna, koncerty, soukrome kliniky, dostupne taxi).. nejvic mi chybi pratele, vidali jsme se nekolikrat tydne a ted max 1-2 do mesice, manzel je tezky introvert tak jemu to vyhovuje a ja si hledam co nejvice volneho casu a utikam do prahy. Ale zase plus vidim zahradu, lokalni potraviny, farmarske produkty tu jsou skoro zadarmo ne jak v praze, celkem dobre penize za energie, moznost mit psa, slepice, kaceny..vlastni zahradku a sad, kdyz bych to shrnula tak dum je perfektni, lokalita, priroda taky, ale presunula bych ho blize ku praze. Pravda, je mi 28 let tak mozna vekem budu za ten klid rada ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1011
6.1.20 23:40
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2765
6.1.20 23:46
@Bábrdl píše:
O Brně nic moc nevím, ale obecně záleží na tom, jaký typ člověka jsi. Pokud prahneš po vesnici, je to jasné. Ale já bych do toho nešla. Strávíš půl života v kolonách, na cestě, budeš dětem taxikařit, všude autem. V zimě na vesnici chcíp pes úplně.

Jako já chápu, že zapřísáhlý měšťák by na vesnici chcíp, ale na druhou stranu máte občas dost scestné názory na to, jak se na vesnici žije. Ne v zimě tu nikdo nechcíp, je tu stále spousta akci včetně těch dětských i v zimě… My když jsem byla v nacti auto ani neměli, takže mě rodiče rozhodně netaxikařili ani náhodou a taky jsem přežila. Učilo mě to samostatnosti. Taxikaří i rodiče ve městě i když mají školku o pár ulic dál… V kolonach stojim opravdu hoodne málo, zpravidla jen kolem Vánoc, domů mi vedou tři cesty, takže nemusím volit jen jednu ucpanou. Vždycky mě fascinuje jak někdo dokáže posoudit vesnici aniž by tam strávil byť pár dní. Navíc je vesnice a vesnice. Ano zapadlá víska je něco jiného než vesnice u krajskeho města.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
6.1.20 23:52
@Martha03 píše:
Jako já chápu, že zapřísáhlý měšťák by na vesnici chcíp, ale na druhou stranu máte občas dost scestné názory na to, jak se na vesnici žije. Ne v zimě tu nikdo nechcíp, je tu stále spousta akci včetně těch dětských i v zimě… My když jsem byla v nacti auto ani neměli, takže mě rodiče rozhodně netaxikařili ani náhodou a taky jsem přežila. Učilo mě to samostatnosti. Taxikaří i rodiče ve městě i když mají školku o pár ulic dál… V kolonach stojim opravdu hoodne málo, zpravidla jen kolem Vánoc, domů mi vedou tři cesty, takže nemusím volit jen jednu ucpanou. Vždycky mě fascinuje jak někdo dokáže posoudit vesnici aniž by tam strávil byť pár dní. Navíc je vesnice a vesnice. Ano zapadlá víska je něco jiného než vesnice u krajskeho města.

Tak i mně se stalo, že jsem musela na vsi přespat. :mrgreen: Pro mne to prostě není. Padne tma, není kam jít, leda do hospody, připadám si jak ve vězení, omezená tím autem. :zed:

Ale já zase chápu, že někdo se cítí nepříjemně ve městě, lidi, hluk, světlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
6.1.20 23:52

@Martha03 tři tisíce za metr čtvereční? To je z říše snů :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
My kupujem pozemek (jedno kde) a cena za metr je víc než desetkrát tolik :cert:, tak ty tři tisícovky mi přijdou hodně ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
6.1.20 23:54

@Bábrdl já si sebe dovedu představit někde na samotě, jak tam sázím stromy, užívám pohodu, ale dokud by nepadla tma, to bych se strachy… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2765
6.1.20 23:56
@Bábrdl píše:
Tak i mně se stalo, že jsem musela na vsi přespat. :mrgreen: Pro mne to prostě není. Padne tma, není kam jít, leda do hospody, připadám si jak ve vězení, omezená tím autem. :zed:Ale já zase chápu, že někdo se cítí nepříjemně ve městě, lidi, hluk, světlo.

Já to chápu, jak jsem psala, chápu, že někdo kdo je z města má problém si představit žít na vesnici. Mám v Brně známé, kteří by sem nestrčili ani nohu :lol: jsou tu ale taxíky, kterými je možné se dopravit. Ideální je pařit doma, to my tady praktikujeme hojně. Hlavně záleží na člověku, já nepotřebuju pařit každý víkend. Naopak s dítětem se raději projdu do lesa, nechám psa běhat volně po terénu a navečer v létě si v klidu posedim u bazénu na čerstvém vzduchu za zvuku cvrcku ;) ale jo je to o nature o člověku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
6.1.20 23:56
@Peggy54 píše:
Ja vyrustala na vesnici ale byla tam skola, sportcentrum, hodne spolku, lekar, obchody, ale v 15cti jsem sla do bytu do prahy, manzel cely zivot prazak, zacatkem minuleho roku jsme se rozhodli ze pujdem do domu, puvodne byl okruh max 30km, zapadnim smerem, ze manzel musi dojizdet ale ja si praci najdu v miste.. no 30km jsme zjistili ze to je pro nas nad rozpocet, nebo spatna energeticke dispozice, ci male nebo v hroznem stavu, tak jsme dali 50km,, dum jsme rozhodne nechteli stavet, stavi nekolik nasich kamaradu a jsou z toho vyflusany, jedni to vztahove nedali. Projezdeli jsme x lokalit a pak si teda vybrali dum snu, manzel jezdi 160 kmdenne nekdy vic, ja si nasla praci tady v okresnim meste, sice sem sla o skoro 60% penez dolu, ale muj prijem vzdy stejne padl na dovolene, zabavu apod, takze to nas nejak existencne neohrozilo, ale co mi ted po cca pul roce zacina vadit je socialni izolovanost, je tu prumerny vek 47 let, vsichni prave utikaji do mesta, neni tu ani obchod, posta… zadne spolecenske akce, bylo tu louceni s letem, ale to skoncilo, ze nas oslovili mistni a lili do nas panaka za panakem a pak uz jsme je ani nepotkali.. Autobus cca 2km pesky - jeste asi jen trikrat denne, i v okresnim meste mi chybi rada veci( multikino, sauna, dobra restaurace, rohlik, dovoz jidla, nonstop lekarna, koncerty, soukrome kliniky, dostupne taxi).. nejvic mi chybi pratele, vidali jsme se nekolikrat tydne a ted max 1-2 do mesice, manzel je tezky introvert tak jemu to vyhovuje a ja si hledam co nejvice volneho casu a utikam do prahy. Ale zase plus vidim zahradu, lokalni potraviny, farmarske produkty tu jsou skoro zadarmo ne jak v praze, celkem dobre penize za energie, moznost mit psa, slepice, kaceny..vlastni zahradku a sad, kdyz bych to shrnula tak dum je perfektni, lokalita, priroda taky, ale presunula bych ho blize ku praze. Pravda, je mi 28 let tak mozna vekem budu za ten klid rada ;)

To je moje noční můra 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama