Byt v hrozném stavu a miminko :-(

Anonymní
29.1.16 12:36

Byt v hrozným stavu a miminko :-(

Potřebuju se vypovídat a slyšet názor druhých. Jsem v 7. měsíci. S partnerem bydlíme v JEHO bytě (měl ho již před vztahem) - byt je maličký, 2+1 (kuchyň je ale tak malá, že v ní při současném uspořádání není místo ani na stůl!). Kuchyň je jedním slovem STRAŠNÁ (linka pseudo rekonstruovaná před tak cca 20ti lety, rozšklebená deska, vše upadává - už i dlaždičky, sporák tak čtvrt století starej atd…). Koupelna šílená - vana odřená, umyvadlo bez špuntu atd. Fakt starej, zanedbanej byt. Takovýto jak můžete uklízet od rána do večera a furt to vypadá ušmudlaně-aby taky ne po nejmíň čtvrt století co to funguje.
CELOU DOBU co tu bydlím mluvím o rekonstrukci. Obzvlášt´ tu kuchyň nenávidím :zed: I peníze své do toho dám… to říkám celou dobu. Čili-jsem tu 4 roky, celou dobu se intenzivně snažím partnera přemluvit - otevřít mu oči. Nic. Ani nehnul. „Hnije“ tu v tom dál. Peníze by měl…ale nechce. Ted´ je na cestě dítě. Když jsme otěhotněla - myslela jsem, že to stihneme. Našla jsem dodavatele, přinesla katalogy… ale už jsem ho za vlasy nedotáhla do tý Ikey, do Sika, nesepsala smlouvu s dodavatelem (jsem na rizikovým a fakt jsem neměla sílu to vše zařídit - což jsem mu taky řekla, že musí on). No- měsíce minuli a ted´ je jasný, že to nestihneme… A já fakt zoufale brečím kdykoliv si ten stav bytu uvědomím-pže mi přijde, že to v nejbližší době nedokážeme dát do kupy (s malým dítětem? bourat zdi? i byt´ jen chodit po obchodech a vybírat? on to sám neudělá… mrzí mě, že to musím říct, ale je to prostě lempl, a když zmizím, on tu prostě shnije :zed: :zed: ). Rodina by měla jíst u jednoho stolu - ale kde, když tu žádný není?? Kam dám asi věci pro mimčo-když ta kuchyň je fakt total nepoužitelná a není místo (i pekáč má svý místo na sporáku :,( ). Co s těma šroubama - 30cm nad zemí, co z tý kuchyně lezou? V koupelně nefunguje špunt v umyvadle, pod umyvadlem kýbl-pže sifon teče atd…
Měla jsem asi bejt srsnější a donutit ho dokud byl čas. Ale copak můžu nutit někoho aby si zrekonstruoval svoje bydlení? Vždyt´ mě tu pane neříká nic než vybavení, co jsem si přitáhla z podnájmu… :,( Manželé nejsme… Copak jsem fakt mohla „nařídit“ aby hnul zadkem a s tím bytem něco udělal? Já pořád měla pocit, že musím respektovat, že to je jeho… byt´ jsem zkoušela ho přemluvit, nabrhovala, že půlku na to dám atd…
A ted´ nevím co dál. Jak to s tím mimčem bude? Ani jsem mu to tu nedokázala připravit - pže to tu není moje.
Kdyby, byt´ jen půlka bytu byla má - tak bych to tu za ty 4 roky postupně dala do kupy… ale pan majitel byl prostě psokojenej… a asi i dál je, no :zed: Fakt je mi z toho hodně, hodně smutno.
Btw - peníze nejsou primární problém, ani bychom si nemuseli půjčovat, nějak bychom to dohromady dali… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18226
29.1.16 12:44

Ahoj :mavam: Třeba chlap otevře oči narozením dítěte. Nicméně- malé dítě moc nepotřebuje. Ten stůl ještě dlouho ne. Postýlku snad akorát. Ale chápu, že to chceš mít hotové. V tom bytě budete zůstávat? Pokud chlap není schopný se do toho pustit, zkusila bych jiné chlapy v rodině, kamarády za malou odměnu, hodinového manžela, nebo rovnou firmu (pokud na to máš). S miminkem se můžeš lehce na pár týdnů vystěhovat a nechat volné pole působnosti. Třeba k rodičům? Rekonstrukci máme taky v plánu a já s dětmi pojedu pryč :think:

Edit: srry, teď čtu, že bydlení je chlapa. Myslíš, že by byl proti, kdybys to vzala do latě? Ale zase investovat do bytu, který není můj by se mi taky nechtělo :think:

Příspěvek upraven 29.01.16 v 12:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
29.1.16 12:45

Já jsem chtěla před porodem vymalovat, taky jsem si vyslechla jak je to zbytečné. Je pravda, že tady budeme bydlet už jen rok maximálně dva, ale když tady budeme mít toho prcka, tak to tu prostě chci mít hezké.
Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem se domluvila s tatínkem, že mi s tím pomůže a vymalujeme a trošku to tu předěláme. Nakonec se manželovi asi hnulo svědomí a malovat a předělávat budeme spolu :)
Vím, že to není úplně ten stejný případ, ale neměla by jsi taky možnost si domluvit někoho na případnou menší rekonstrukci? Třeba jen něco, to nejnutnější, co tě nejvíc štve. Říkáš, že peníze nejsou problém, takže bych to řešila asi takhle…chápu, že je to těžké, když byt není tvůj, ale prostě bych to příteli oznámila a ať se k tomu buď nějak postaví nebo nepostaví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2902
29.1.16 12:46

Abych pravdu řekla, tak nevím, co poradit. Jaký vztah jinak máte? Bylo dítě plánované? Těší se na něj? Jak se chová k tobě? A jaká je jinak vaše komunikace - umíte se na něčem dohodnout, nebo je to problém?

Skoro bych totiž i řekla, že po dobrém jsi to tedy s ním zkoušela. Takže těžko říct. Kdybys ses zbalila a odešla se slovy, že tady dítě žít nemůže a že ty tedy taky ne, trošku mám pocit, že by stejně nic neudělal a žil by si bez vás dvou spokojeně dál. Ale na druhou stranu, nevím, zda by bez takového přítele člověku nebylo líp. Chce to prostě komunikaci a kompromisy, navíc, pokud se necítíš v bytě vítaná a jako „doma“ je to asi taky úplně neideální situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19256
29.1.16 12:48

Sebrala bych se a odstehovala k rodicum, pokud to lze. Vratila bych se jen v pripade, ze pohne prd… a zacne rekonstruovat. Bud se sebere, nebo to neni clovek, s kym bys mela vychovavat dite. Ze jsi to same mela udelat pred pocetim, nema snad ani cenu rikat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.16 12:49

zakladatelka

@Nainuva No - já bych tu nezůstávala, myslím, že dítě by mělo mít možnost alespoň malýho pokojíčku, místa pro sebe - a to tady nejde… ale jak bych donutila chlapa odejít, to nevím… :nevim: Na to zatím nemyslím.
Ale ano, však jo - to víš, že to nebude dělat on! To jako fakt nehrozí, že by to udělal on. Dodavatele, co to komplet udělá jsem našla.. Jenže ON musí zvednout zadek, domluvit se s dodavatelem, podepsat smlouvu, jít si vybrat dlaždičky, vanu, vybrat kuchyň atd… To já odjedu k rodičům - ale on je prostě fakt lempl a neodkážu si představit, že všechno zařizuje, domlouvá, kupuje… to prostě bohužel.
Prostě ANO - asi jsem si vybrala špatně, je to prostě hroznej lenoch, NEUVĚŘITELNĚ pasivní typ člověka…ale to tu ted´ nechci řešit.
Já se strašně bojím, že tu v tomhle stavu, kdy se to tu rozpadá budeme prostě „navždy“… on je toho fakt schopnej to tak nechat… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
5943
29.1.16 12:50

Já doteďka (3 roky) nemám přechodové lišty, do vymalovanou chodbu, pověšený sušák v koupelně… :roll: :oops: :cert:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
29.1.16 12:51

.

Příspěvek upraven 29.01.16 v 12:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13779
29.1.16 12:51

Mrzi me, ze mas takoveho partnera. Rekla jsi mu tohle vsechno, co jsi napsala, ze by to melo byt uz kvuli miminku?
Jinak nevim moc co poradit,.je to smutny, ze mu to nedochazi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8958
29.1.16 12:53

Proč máš s lemplem dítě? Vždyť vztah s takovým je jako kdybys už dítě měla. Co maminka (ty) nezařídí to prostě není a nikdy nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3212

Jako co chceš slyšet? Tak, když nejsou problém peníze objednej firmu a je to. Chlapa postav před hotovou věc. Za dva měsíce se koupelna a kuchyň dá stihnout v pohodě, ale ne svépomocí… A ještě jedna rada, pokud do toho dáš své úspory a nejste manželé, chtěj potvrzení…ať s dítětem jednou neodcházíš s holou pr..lí, kdyby se něco stalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20279

Je mi Tě líto, ale moc radu nemám. Asi jsi se „usadila“ se špatným chlapem. Já bych vůbec ve vztahu, kde chlap není schopný projevit alespoň trochu aktivity ve vztahu k bydlení a kde si očividně hrajete na moje/tvoje, o dítěti neuvažovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

zakladatelka

@Jassluc To fakt nejde udělat jen něco - pže naprosto nejžalostnější a k pláči je ta kuchyň… a nebudu přece kupovat za desítky tisíc kuchyň a vešet jí na zed´, která se pak bude třeba v rámci další rekonstrukce bourat… :think: Nehledě k tomu - to už jsem měla na talíři kdy, že „kuchyň samotnou dělat prostě NE, když se PAK NĚKDY budou bourat zdi“… :zed:
Jako - já bez jeho spolupráce prostě nedokážu zařídit zedníky a vše domluvit… na to nemám. Mám těhotensví fakt složitý, nejistý… Když on nechce - neudělám nic.
Já hledám cestu a způsob jak se povznést nad tohle „materiálno“ a zaměřit se na iný věci… moc mi to nejde. Asi nějaký „zahnizdovací reflex“, či co - úplně mě to drtí a rozkládá… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
2115

Asi bych jednala ciny a ne slovy. Napriklad pozvat delnika at to zkoukne, aby i pritel videl, ze to myslis vazne. V rodine ti nema kdo pomoci? i kdybych nebyla ve vlastnim, takhle bych zit odmitala. spousta veci se da objednat i pres internet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
29.1.16 12:54

On je lepml, ty nadáváš, ale neudělala jsi taky nic :nevim: By mě docela zajímalo, co s tím dítětem hodláte dělat, když se společně nedokážete sebrat a zajet do obchodu :nevim: Ale tohle jsi věděla už dávno, měla jsi to řešit dřív, ne v 7. měsíci.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama