Byt v novostavbě nad garáží

57
11.1.21 06:12

Byt v novostavbě nad garáží

Hezké ráno,

uvažujeme nad koupí bytu v novostavbě. Jedná je o byt prvním patře, pod ním se nachází společné garáže.

Je mi jasné, že podlaha tam bude chladnější. Napadlo mě ale, jestli třeba nemůže být slyšet startování aut pod bytem.

Dnes se takto (s garážemi) staví prakticky všechny novostavby, tak mě napadlo, jestli tady nemá někdo zkušenosti s takovým bydlením.

Díky. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33
11.1.21 07:21

Ahoj, my sme kupovali byt v baraku starom 7 rokov. Prízemie, pod nami sú garáže. „Normalne“ autá nepočuť. Ale všetko čo má už športový výfuk sa otriasa celým domom. (AMG. eM, Porsche, atd )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
11.1.21 07:24

Myslím, že to nebude nic hrozného.
Ja taky slyším venku startovat auta a to bydlíme v 3.p. v klidné casti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
11.1.21 07:44

@Katalie u nas presne z techto duvodu (hluk, teplota) je strop garazi oblozen jakousi tlustou vrstvou vaty a neni nic slyset, a to ani buraceni sportovniho mustangu, nebo startovani zavodni motorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20635
11.1.21 07:50

Sestra to takhle měla - zvýšené přízemí nad garáží. Nikdy jsem u nich žádný hluk z aut nezaregistrovala, bývali jsme tam třeba celý víkend. Naopak si to pochvalovala, že pod nimi nebydlí žádní sousedi a nevadí, když děti doma dělají čurbes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
11.1.21 07:57

Děkuji za odpovědi.

Já se právě nebojím moc hluku zvenku, bude to slepá ulice, která pro auta i pěší povede přímo jen do našeho a vedlejšího domu. Napadl mě ten zvuk z garáže, ale vaše zkušenosti jsou pozitivní. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17152
11.1.21 08:04

Otvírání vrat slyšet budeš, ale dá se to. Zimy si neboj, dneska se už v novo skoro netopi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
11.1.21 08:18
@Bubla Bůčková píše:
Otvírání vrat slyšet budeš, ale dá se to. Zimy si neboj, dneska se už v novo skoro netopi.

To máš pravdu, ale to se bude týkat všech bytů s okny na tuto stranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4375
11.1.21 08:51

Byt v prvním patře je vždy hrůza, jestli to je nad nevytápěnou garáží je už jen bonus navíc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
11.1.21 08:56

Zalezi na kvalite provedeni stavby, uz jsem videla byty nad garazi v novostavbach, ktere plesnively, protoze nebyla dobre provedena tepelna izolace, takze na to pozor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
11.1.21 08:58
@Zumpa píše:
Byt v prvním patře je vždy hrůza, jestli to je nad nevytápěnou garáží je už jen bonus navíc :mrgreen:

Ja vzdycky rikam, ze byt pod strechou a nad garazi radsi nebrat, clovek si tim usetri spoustu starosti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11234
11.1.21 09:01

Bydlime nad garazemi, slysime spis otevirani vrat, jak pise @Bubla Bůčková. Chladna podlaha neni. A deti muzou dupat do aleluja :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11234
11.1.21 09:03
@Zumpa píše:
Byt v prvním patře je vždy hrůza, jestli to je nad nevytápěnou garáží je už jen bonus navíc :mrgreen:

Vidis, a ja se tremi detmi nic jineho nez prizemi nechtela. Nez se zase dohadovat s nejakym nerudnym sousedem (bohuzel blba zkusenost - pan mel usi jako ostriz a to byly jeste deti male a nijak zasadne nedusaly, ted uz by byl v blazinci). Za Prahu jsem nechtela a na barak v Praze jaksi nemame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4375
11.1.21 09:18

@Hobitka Neměli jste laminátovou plovoučku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
11.1.21 09:22

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu