Reklama

Byt zatížený hypotékou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
silona
Kecalka 146 příspěvků 19.12.17 08:10
Byt zatizeny hypotekou

Chceme koupit byt s dluhem u banky 1,3M a mame penize hotove. Navrh prodeje je takovy, ze my splatime dluh bance a pak teprve se podepise kupni smlouva a pujde se na katastr. Banka ma totiz na byte zastavni pravo a zakaz zcizeni. Moc se mi to nelibi, bojim se. Je nejaka jina varianta? Dekuji.


Reklama

Reakce:
 
lucije28
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 19.12.17 08:17

Tak do toho bych nešla. Musela by se sepsat smlouva o převodu peněz a následných krocích. Volila bych radu právníka. Lepší „přijít“ o pár tisíc, než o 1,3 M. Zkušenost ale nemám.

 
smudlinky
Závislačka 2520 příspěvků 361 inzerátů 19.12.17 08:21

Přijde mi to divné, zkusila bych to řešit s nějakým odborníkem- notář, právník. Určitě bych peníze nedala dřív než by byla podepsaná nějaká smlouva.

 
jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 19.12.17 08:21

Kontaktuj advokáta se žádostí o pomoc. Dohodne s protistranou platbu s tím, že nebudou mít peníze předem oni, ale advokát v depozitu. Jakmile složíš do depozita, v katastru převedou a advokát převede peníze jim.
Takhle bych do toho šla.
Každopádně před převodem peněz kamkoliv si ještě aktuálně ověř, zda nejsou na nemovitosti vázány i další závazky/dluhy. Třeba má majitel vícero exekucí, a všechny ještě nepřistály..

 
katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 19.12.17 08:25

Podle me by stacila sepsat smlouva o budouci kupni.. tim by to bylo osetreno.. ;)

 
PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 19.12.17 08:29

Banky uvolní svoji zástavu z katastru tehdy, když jsou peníze složeny do úschovy k adkovátovi (tj. je otázka, jak jste pochopili sdělení protistrany nebo jak to vlastně mysleli a špatně vykomunikovali). Toto musí být ošetřeno smlouvou. Doporučuji se poptat i přímo v bance, která má zástavu na nemovitosti - tj. zajít tam přímo s prodávajícími. Mezníkem je právě ta úschova u třetí strany (adkovát, notář), díky níž se může něco převádět/přepisovat apod. Ale pokud mají zákaz ztižení a zatížení, je docela možné, že chtějí prvně mít peníze složny u sebe. My také na bytě máme tuto formu (je přísnější než čisté zástavní právo či jak to nazvat). Když chce člověk př. splatit hypotéku, tak teprve po úplném splacení uvolní svoji zástavu z katastru a také to nejde přes nějakou úschovu. Doporučuji tedy přímo poptat se v bance a pak se teprv rozhodnout.

 
puntice
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 4 inzeráty 19.12.17 08:32

Vyžadovat buď podpis Smlouvy o smlouvě budoucí kupní, nebo normální Smlouvy kupní a Smlouvy o úschově peněz, kde by mělo být jasně definováno, kdy banka podá Návrh na vklad vlastnického práva do KN (bude Vám nejdříve muset dát avizo, že přijala peníze a dluh je umořen, následně se podává žádost o výmaz zástavního práva a pak Návrh na vklad vlastnického práva, abyste měli tu nemovitost „čistou“ ).
O tom, že se až po umoření dluhu sepisuje kupní smlouva slyším poprvé. Mohu se zeptat, o jakou banku jde??

 
Slečna Ferka
Extra třída :D 10023 příspěvků 19.12.17 08:37
@jankajj píše:
Kontaktuj advokáta se žádostí o pomoc. Dohodne s protistranou platbu s tím, že nebudou mít peníze předem oni, ale advokát v depozitu. Jakmile složíš do depozita, v katastru převedou a advokát převede peníze jim.
Takhle bych do toho šla.
Každopádně před převodem peněz kamkoliv si ještě aktuálně ověř, zda nejsou na nemovitosti vázány i další závazky/dluhy. Třeba má majitel vícero exekucí, a všechny ještě nepřistály..

S tímto naprosto souhlasím. Peníze NIKOMU nedávejte, jen do notářské úschovy s tím, že budou „banky“, a ta si je stáhne, až bude proveden převod na katastru.

A všude si dejte výhrady, které vás ochrání před případnými dalšími dluhy: nedoplatky za energie, za nájem atd. Aby se to platilo z kupní ceny (pokud tedy budete platit něco i majiteli a ne jen bance) - čili že dátě peníze pro banku i pro majitele do depozitu, a cokoli se z toho uvolní až ve chvíli, kdy bude hotovej čistej zápis na katastru; kdyby se např. vynořily během zápisu nějaké další pohledávky za tím prodávajícím, tak aby se to uhradilo z „vašich“ peněz dřív než je dostane prodávající do ruky.

 
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48378 příspěvků 19.12.17 09:19

Ani omylem. U banky jde samo požádat o souhlas s řevodem na vás a od nich záruku, že pokud bude k tomu a tomu datu splacno tolik a tolik, zástavu do tho a toho data zruší na KN
Bez tho bych do toho nešla. Peníze dát z ruky až po podpisu KS, dát do úschovy, po vložní na KN uvolnit bance

 
Vrtacka
Kecalka 472 příspěvků 20.12.17 08:05

@silona tohle je vcelku normální věc. Jsou dva postupy:

1. slednáte kupnmí cenu, např. 2M, prodávající donese písemné!! vyčíslení dluhu z banky s tím, že banka je srozuměna s prodejem a doplacením hypotéky. Podepíšete kupní smlouvu, odnesete na KN a v zápětí vyplatíte dle vyčíslení banku (kupujícímu tahle částka vůbec nepůjde) a třeba po převodu dáte kupujícímu rozdíl mezi kupní cenou a tím, co jste poslali do jeho banky.

2. téměř to samé, ale přes advokátní či notářskou úschovu. Vždy platí, že prodávající peníze za svoji hypotéku neuvidí, jen ji za něj zaplatíte.

Pokud i kupující bere hypo, jeho banka napřed vyplatí starou hypotéku a za několik minut čerpá i do úschovy. Prostě banky si věří jen mezi sebou, šarlatánům jako jsou advokáti již nikoliv :-)

 
silona
Kecalka 146 příspěvků 21.12.17 17:14

@Vrtacka presne takto je to zatim dohodnuto, jen v rezervacni smlouve to makler zmotal :roll: diky


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >