Byt zatížený hypotékou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
silona
Kecalka 155 příspěvků 19.12.17 08:10
Byt zatizeny hypotekou

Chceme koupit byt s dluhem u banky 1,3M a mame penize hotove. Navrh prodeje je takovy, ze my splatime dluh bance a pak teprve se podepise kupni smlouva a pujde se na katastr. Banka ma totiz na byte zastavni pravo a zakaz zcizeni. Moc se mi to nelibi, bojim se. Je nejaka jina varianta? Dekuji.

Reakce:
lucije28
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 19.12.17 08:17

Tak do toho bych nešla. Musela by se sepsat smlouva o převodu peněz a následných krocích. Volila bych radu právníka. Lepší „přijít“ o pár tisíc, než o 1,3 M. Zkušenost ale nemám.

smudlinky
Závislačka 2580 příspěvků 348 inzerátů 19.12.17 08:21

Přijde mi to divné, zkusila bych to řešit s nějakým odborníkem- notář, právník. Určitě bych peníze nedala dřív než by byla podepsaná nějaká smlouva.

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 19.12.17 08:21

Kontaktuj advokáta se žádostí o pomoc. Dohodne s protistranou platbu s tím, že nebudou mít peníze předem oni, ale advokát v depozitu. Jakmile složíš do depozita, v katastru převedou a advokát převede peníze jim.
Takhle bych do toho šla.
Každopádně před převodem peněz kamkoliv si ještě aktuálně ověř, zda nejsou na nemovitosti vázány i další závazky/dluhy. Třeba má majitel vícero exekucí, a všechny ještě nepřistály..

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 19.12.17 08:25

Podle me by stacila sepsat smlouva o budouci kupni.. tim by to bylo osetreno.. ;)

PETRAKIM
Kecalka 146 příspěvků 19.12.17 08:29

Banky uvolní svoji zástavu z katastru tehdy, když jsou peníze složeny do úschovy k adkovátovi (tj. je otázka, jak jste pochopili sdělení protistrany nebo jak to vlastně mysleli a špatně vykomunikovali). Toto musí být ošetřeno smlouvou. Doporučuji se poptat i přímo v bance, která má zástavu na nemovitosti - tj. zajít tam přímo s prodávajícími. Mezníkem je právě ta úschova u třetí strany (adkovát, notář), díky níž se může něco převádět/přepisovat apod. Ale pokud mají zákaz ztižení a zatížení, je docela možné, že chtějí prvně mít peníze složny u sebe. My také na bytě máme tuto formu (je přísnější než čisté zástavní právo či jak to nazvat). Když chce člověk př. splatit hypotéku, tak teprve po úplném splacení uvolní svoji zástavu z katastru a také to nejde přes nějakou úschovu. Doporučuji tedy přímo poptat se v bance a pak se teprv rozhodnout.

puntice
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 3 inzeráty 19.12.17 08:32

Vyžadovat buď podpis Smlouvy o smlouvě budoucí kupní, nebo normální Smlouvy kupní a Smlouvy o úschově peněz, kde by mělo být jasně definováno, kdy banka podá Návrh na vklad vlastnického práva do KN (bude Vám nejdříve muset dát avizo, že přijala peníze a dluh je umořen, následně se podává žádost o výmaz zástavního práva a pak Návrh na vklad vlastnického práva, abyste měli tu nemovitost „čistou“ ).
O tom, že se až po umoření dluhu sepisuje kupní smlouva slyším poprvé. Mohu se zeptat, o jakou banku jde??

Slečna Ferka
Extra třída :D 10171 příspěvků 19.12.17 08:37
@jankajj píše:
Kontaktuj advokáta se žádostí o pomoc. Dohodne s protistranou platbu s tím, že nebudou mít peníze předem oni, ale advokát v depozitu. Jakmile složíš do depozita, v katastru převedou a advokát převede peníze jim.
Takhle bych do toho šla.
Každopádně před převodem peněz kamkoliv si ještě aktuálně ověř, zda nejsou na nemovitosti vázány i další závazky/dluhy. Třeba má majitel vícero exekucí, a všechny ještě nepřistály..

S tímto naprosto souhlasím. Peníze NIKOMU nedávejte, jen do notářské úschovy s tím, že budou „banky“, a ta si je stáhne, až bude proveden převod na katastru.

A všude si dejte výhrady, které vás ochrání před případnými dalšími dluhy: nedoplatky za energie, za nájem atd. Aby se to platilo z kupní ceny (pokud tedy budete platit něco i majiteli a ne jen bance) - čili že dátě peníze pro banku i pro majitele do depozitu, a cokoli se z toho uvolní až ve chvíli, kdy bude hotovej čistej zápis na katastru; kdyby se např. vynořily během zápisu nějaké další pohledávky za tím prodávajícím, tak aby se to uhradilo z „vašich“ peněz dřív než je dostane prodávající do ruky.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49514 příspěvků 5 inzerátů 19.12.17 09:19

Ani omylem. U banky jde samo požádat o souhlas s řevodem na vás a od nich záruku, že pokud bude k tomu a tomu datu splacno tolik a tolik, zástavu do tho a toho data zruší na KN
Bez tho bych do toho nešla. Peníze dát z ruky až po podpisu KS, dát do úschovy, po vložní na KN uvolnit bance

Vrtacka
Kecalka 473 příspěvků 20.12.17 08:05

@silona tohle je vcelku normální věc. Jsou dva postupy:

1. slednáte kupnmí cenu, např. 2M, prodávající donese písemné!! vyčíslení dluhu z banky s tím, že banka je srozuměna s prodejem a doplacením hypotéky. Podepíšete kupní smlouvu, odnesete na KN a v zápětí vyplatíte dle vyčíslení banku (kupujícímu tahle částka vůbec nepůjde) a třeba po převodu dáte kupujícímu rozdíl mezi kupní cenou a tím, co jste poslali do jeho banky.

2. téměř to samé, ale přes advokátní či notářskou úschovu. Vždy platí, že prodávající peníze za svoji hypotéku neuvidí, jen ji za něj zaplatíte.

Pokud i kupující bere hypo, jeho banka napřed vyplatí starou hypotéku a za několik minut čerpá i do úschovy. Prostě banky si věří jen mezi sebou, šarlatánům jako jsou advokáti již nikoliv :-)

silona
Kecalka 155 příspěvků 21.12.17 17:14

@Vrtacka presne takto je to zatim dohodnuto, jen v rezervacni smlouve to makler zmotal :roll: diky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >