Bývala partnerka mi nechce půjčovat syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chlap212
Nováček 4 příspěvky 27.11.17 23:26
Bývala partnerka mi nechce dát syna

Dobrý večer, mám takový problém. S mojí ex partnerkou jsme přivedly na svět nádherného syna. Po porodu začala byt hnusna jak na ME tak na syna…a rozešly jsme se… a syna mi nechce půjčit na procházku ani za mojí maminkou Teda za babičkou mého syna…cela moje rodina je s toho spatna.. da se podniknout nějaký krok proto abych si ho mohl brát na návštěvy…Děkuji za rady

Reklama

Reakce:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 27.11.17 23:28
@Chlap212 píše:
Dobrý večer, mám takový problém. S mojí ex partnerkou jsme přivedly na svět nádherného syna. Po porodu začala byt hnusna jak na ME tak na syna…a rozešly jsme se… a syna mi nechce půjčit na procházku ani za mojí maminkou Teda za babičkou mého syna…cela moje rodina je s toho spatna.. da se podniknout nějaký krok proto abych si ho mohl brát na návštěvy…Děkuji za rady

Samozřejmě, soudní cestou lze požádat o úpravu styku.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 27.11.17 23:32

Jestli si zapsaný v rodném listě jako otec, pak můžeš postupovat soudní cestou. Nevím, zda by to šlo řešit i mimosoudně. Každopádně máš nárok vídat vlastní dítě.

Borůvka1990
Kelišová 5371 příspěvků 28.11.17 00:05

Zajdi za právníkem (na ssp Ti doporučí i bezplatného), čím dřív, tím líp.

Chlap212
Nováček 4 příspěvky 28.11.17 00:21

Moc děkuji vázne moc

Příspěvek upraven 28.11.17 v 00:46

Chlap212
Nováček 4 příspěvky 28.11.17 00:33
@Borůvka1990 píše:
Zajdi za právníkem (na ssp Ti doporučí i bezplatného), čím dřív, tím líp.

A co je to ssp :)

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 28.11.17 01:13

Zajdi na ospod - na sociálce oddělení péče o dítě. Zeptej se k jaké paní máš jít, dělí se dle místa bydliště dítěte. Tam jí řekni co se děje a že bys chtěl úpravu styku. Ona s tebou všechno sepíše a zahájí šetření a bude kontaktovat matku. U nás když ex dělala problémy pozvala si jí a poté společně s manželem. Ale taky nemusí. Pomůže ti dát dohromady podklady pro soud kde pak bude dítě zastupovat. Ty si tu žádost o určení styku podáš na soud a počkáš na vyrozumění kdy bude soudní stání kde soud rozhodne kdy můžeš prcka vídat. Pak to musíš nechat potvrdit nabití právní mocí. No a pak už ti musí dítě v určený čas vydat. Pokud to nebude dělat tak opět o tom informovat sociálku, pokud ani to ne tak znova podat na soud, že porušuje rozhodnutí soudu. Může dostat pokutu a pokud by i nadále bránila ve styku může to dopadnout i tak, že jí dítě odeberou z péče a svěří ho tobě. Ale to už by bylo krajní řešení… Manžel žádal o určení styku když dítěti byly 4 roky a dostal každý druhý víkend, jedno odpoledne 3 hodiny co dva týdny, půlku prázdnin velkých, část těch menších a Vánoce od 27-30. Takže určitě do toho jdi co nejdříve.

Borůvka1990
Kelišová 5371 příspěvků 28.11.17 07:20
@Chlap212 píše:
A co je to ssp :)

Sociállka :lol: :mrgreen: :mrgreen: Nevím tu zkratku, promiň :oops: :lol:

terinka4444
Hvězda diskuse 65819 příspěvků 28.11.17 08:08

A já bych radila, pokud máš trochu peněz, vzít si právníka. Soudy jsou na dlouho, pokud brání matka absolutně ve styku, možná by se to dalo řešit předběžným opatřením. A jsi tu nový, nevím, jestli se orientuješ v prostředí tohoto serveru, ale dá se poslat soukromá zpráva, napiš uživateli @canaglia, klikni na jeho nick a dostaneš se na jeho profil, kde najdeš vpravo nahoře zaslat zprávu. To je člověk, který pomáhá tatínkům v tom, aby nepřišli o děti. Minimálně radu ti dá, co máš dělat, má v tom praxi.

canaglia
Závislačka 3610 příspěvků 28.11.17 09:49
@Chlap212 píše:
Dobrý večer, mám takový problém. S mojí ex partnerkou jsme přivedly na svět nádherného syna. Po porodu začala byt hnusna jak na ME tak na syna…a rozešly jsme se… a syna mi nechce půjčit na procházku ani za mojí maminkou Teda za babičkou mého syna…cela moje rodina je s toho spatna.. da se podniknout nějaký krok proto abych si ho mohl brát na návštěvy…Děkuji za rady

Pokud je dítě kojený prcek, tak to bude dost složité. Každopádně než byste začal dělat nějaké kroky, je k tomu potřeba důkladná příprava. Ale jednat je třeba hned.

chs.jasmin
Kelišová 7001 příspěvků 28.11.17 10:04

@Chlap212

Ahoj,

jak je dítě staré? Jsi psaný v rodném listě - uznaný jako otec?

Pokud se jedná o kojené miminko, tak to jinak jak v přítomnosti maminky nepůjde. V rámci zachování si pohody bych doporučovala vše s klidnou hlavou (snáze se pak dohodnete co a jak, než když budete na nože - dítě to vycítí a mít takto rozhádané rodiče, žádný med).

Jinak chce nechce, jednou jsi otec a pokud nejsi nebezpečný pro dítě, platíš, tak ti ho vydávat bude muset (jde o ten věk).

:kytka: :mavam:

terinka4444
Hvězda diskuse 65819 příspěvků 28.11.17 11:29

@chs.jasmin ona mu ho musí vydávat i kdyby neplatil, to s tím nijak nesouvisí, styk není podmíněn placením výživného. Navíc, otec má nárok i na styk s kojeným dítětem a to sám bez matky, jen se upravují intervaly.

Chlap212
Nováček 4 příspěvky 29.11.17 09:19

Moc děkuji vázne moc
Jsem rad za všechny rady… cítím se byt tak bezvadný a Vaše odpověď a komentáře mi daly nějakou silu o něj ještě více bojovat moc děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama