Bývalá tchyně chce vídat mou dceru

Anonymní
7.12.20 11:50

Bývalá tchyně chce vídat mou dceru

Dobrý den, mám 8mi letou dcerku. S jejím otcem jsme se rozešli, ještě když jsem byla těhotná. Když měla malá 2 roky našla jsem si nového přítele. A o 2 roky později jsme se vzali. Nikdy si dcerku neprivlastnil. S bývalou tchyni dcerka moc dobrý vztah neměla. Tchyně ji nehlidala ani jedinkrát, ani když jsme ji o to prosili, když byla třeba malá nemocná a já musela do práce. Nechtěla, prý se bála, že bude brečet (a to i v 6ti letech). Hrát si s ní taky nikdy nehrála, prý na to moc není. Ven ji taky nikdy nebrala zase z důvodu, že by mohla dcerka brečet. Takový vztah měla i k pravým vnoucatum od manželova bratra. Na vánoce, narozeniny, nikdy ji nic nekoupila, protože by dcerka mohla být rozmazlena, kdyby pořád dostávala dárky :roll: (já teda po ní nechtěla žádné veledary, ale aspoň čokoládu k narozeninám koupit mohla) :roll: :roll:
2 roky zpět jsem podala žádost o rozvod. Důvod byl, že se manžel zadluzil na půl milionu, ale těch půl milionu jsem nikdy neviděla. Kde je dal nevím. :think: šli jsme tedy od sebe, a protože být byl můj a manžel měl klice, domluvili jsme se, že si v neděli, až skončí v práci přijede pro svoje věci. Den předtím ale měla moje mladší sestra dlouho planovou svatbu, o které samozřejmě věděl. Po příchodu že svatby jsem se Teda nestačila divit, všechno, co mělo nějakou cenu odnesl pryč (televize, notebook, herní konzole) dokonce odnesl i nábytek, který prošel dveřmi (malé skříňky, postýlka od dcerky, psací stůl, jídelní stůl, židle a samozřejmě i hračky.) samozřejmě jsem hned volala policii. Sousedka řekla, že mu u toho všeho asistovala jeho matka, že mi chtěla volat, ale manžel ji prý tvrdil, že se stěhujeme. Momentálně je to ve stavu, že věci jsem stále neviděla. Na manžela je podána exekuce. Rozhodla jsem se to ale přejít a šahla do svých úspor a znova byt vybavila. 2 roky byl klid a včera mě kontaktovala pravnicka, bývalé tchyně s tím, jestli bych byla ochotná domluvit se na styku dcerky s tchyni, nebo jestli se to bude řešit soudně. Podle její právničky šanci na úspěch má, protože prý s ní dcerka vyrůstala a brala ji jako babičku. Dcerka sama o zaden kontakt nestojí, na bývalou babičku si ani nevzpomene. Už předtím k ní nejezdila zrovna s nadšením a teď, po 2 letem odmlčeni tam určitě chtít nebude. Zajímá mě, zda jste se taky setkaly s podobným případem? Může osoba, která s dítětem nemá nic společného si ho nárokovat na pravidelných styk?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4041
7.12.20 11:56

Tak do tohohle bych šel. Bych se u soudu docela pobavil. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8419
7.12.20 11:58
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám 8mi letou dcerku. S jejím otcem jsme se rozešli, ještě když jsem byla těhotná. Když měla malá 2 roky našla jsem si nového přítele. A o 2 roky později jsme se vzali. Nikdy si dcerku neprivlastnil. S bývalou tchyni dcerka moc dobrý vztah neměla. Tchyně ji nehlidala ani jedinkrát, ani když jsme ji o to prosili, když byla třeba malá nemocná a já musela do práce. Nechtěla, prý se bála, že bude brečet (a to i v 6ti letech). Hrát si s ní taky nikdy nehrála, prý na to moc není. Ven ji taky nikdy nebrala zase z důvodu, že by mohla dcerka brečet. Takový vztah měla i k pravým vnoucatum od manželova bratra. Na vánoce, narozeniny, nikdy ji nic nekoupila, protože by dcerka mohla být rozmazlena, kdyby pořád dostávala dárky :roll: (já teda po ní nechtěla žádné veledary, ale aspoň čokoládu k narozeninám koupit mohla) :roll: :roll:
2 roky zpět jsem podala žádost o rozvod. Důvod byl, že se manžel zadluzil na půl milionu, ale těch půl milionu jsem nikdy neviděla. Kde je dal nevím. :think: šli jsme tedy od sebe, a protože být byl můj a manžel měl klice, domluvili jsme se, že si v neděli, až skončí v práci přijede pro svoje věci. Den předtím ale měla moje mladší sestra dlouho planovou svatbu, o které samozřejmě věděl. Po příchodu že svatby jsem se Teda nestačila divit, všechno, co mělo nějakou cenu odnesl pryč (televize, notebook, herní konzole) dokonce odnesl i nábytek, který prošel dveřmi (malé skříňky, postýlka od dcerky, psací stůl, jídelní stůl, židle a samozřejmě i hračky.) samozřejmě jsem hned volala policii. Sousedka řekla, že mu u toho všeho asistovala jeho matka, že mi chtěla volat, ale manžel ji prý tvrdil, že se stěhujeme. Momentálně je to ve stavu, že věci jsem stále neviděla. Na manžela je podána exekuce. Rozhodla jsem se to ale přejít a šahla do svých úspor a znova byt vybavila. 2 roky byl klid a včera mě kontaktovala pravnicka, bývalé tchyně s tím, jestli bych byla ochotná domluvit se na styku dcerky s tchyni, nebo jestli se to bude řešit soudně. Podle její právničky šanci na úspěch má, protože prý s ní dcerka vyrůstala a brala ji jako babičku. Dcerka sama o zaden kontakt nestojí, na bývalou babičku si ani nevzpomene. Už předtím k ní nejezdila zrovna s nadšením a teď, po 2 letem odmlčeni tam určitě chtít nebude. Zajímá mě, zda jste se taky setkaly s podobným případem? Může osoba, která s dítětem nemá nic společného si ho nárokovat na pravidelných styk?

8o 8o Tchýně se asi zbláznila ne? Nevim jestli si může nárokovat styk s tvou dcerou, dle mého ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3952
7.12.20 12:01
@Anonymní píše:
2 roky zpět jsem podala žádost o rozvod. Důvod byl, že se manžel zadluzil na půl milionu, ale těch půl milionu jsem nikdy neviděla. Kde je dal nevím. :think: šli jsme tedy od sebe, a protože být byl můj a manžel měl klice, domluvili jsme se, že si v neděli, až skončí v práci přijede pro svoje věci. Den předtím ale měla moje mladší sestra dlouho planovou svatbu, o které samozřejmě věděl. Po příchodu že svatby jsem se Teda nestačila divit, všechno, co mělo nějakou cenu odnesl pryč (televize, notebook, herní konzole) dokonce odnesl i nábytek, který prošel dveřmi (malé skříňky, postýlka od dcerky, psací stůl, jídelní stůl, židle a samozřejmě i hračky.) samozřejmě jsem hned volala policii. Sousedka řekla, že mu u toho všeho asistovala jeho matka, že mi chtěla volat, ale manžel ji prý tvrdil, že se stěhujeme. Momentálně je to ve stavu, že věci jsem stále neviděla. Na manžela je podána exekuce. Rozhodla jsem se to ale přejít a šahla do svých úspor a znova byt vybavila. 2 roky byl klid a včera mě kontaktovala pravnicka, bývalé tchyně s tím, jestli bych byla ochotná domluvit se na styku dcerky s tchyni, nebo jestli se to bude řešit soudně. Podle její právničky šanci na úspěch má, protože prý s ní dcerka vyrůstala a brala ji jako babičku. Dcerka sama o zaden kontakt nestojí, na bývalou babičku si ani nevzpomene. Už předtím k ní nejezdila zrovna s nadšením a teď, po 2 letem odmlčeni tam určitě chtít nebude. Zajímá mě, zda jste se taky setkaly s podobným případem? Může osoba, která s dítětem nemá nic společného si ho nárokovat na pravidelných styk?

Chce po Tobě peníze. Vydírat Tě… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
7.12.20 12:02

@Annabela11

Ano, prarodič si může nárokovat styk s dítětem soudně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 12:04

@Whitedog to je mi samozřejmě jasne, ale v našem případě to nebyla úplná babička. Šlo o matku bývalého manžela. Dcerka ale jeho nebyla, poznali jsme se až byla malá větší

• Citovat
  • Nahlásit
19416
7.12.20 12:06
@Whitedog píše:
@Annabela11Ano, prarodič si může nárokovat styk s dítětem soudně.

ale ona není prarodič! Je to matka někoho, s kým se zakladatelka před dvěma lety rozvedla. Vůči zakladatelčině dceři, není dotyčná osoba nikým. Snad jen osobou, která se podílela na krádeži jejich věcí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19416
7.12.20 12:08
@Anonymní píše:
2 roky zpět jsem podala žádost o rozvod. Důvod byl, že se manžel zadluzil na půl milionu, ale těch půl milionu jsem nikdy neviděla. Kde je dal nevím. :think: šli jsme tedy od sebe, a protože být byl můj a manžel měl klice, domluvili jsme se, že si v neděli, až skončí v práci přijede pro svoje věci. Den předtím ale měla moje mladší sestra dlouho planovou svatbu, o které samozřejmě věděl. Po příchodu že svatby jsem se Teda nestačila divit, všechno, co mělo nějakou cenu odnesl pryč (televize, notebook, herní konzole) dokonce odnesl i nábytek, který prošel dveřmi (malé skříňky, postýlka od dcerky, psací stůl, jídelní stůl, židle a samozřejmě i hračky.) samozřejmě jsem hned volala policii. Sousedka řekla, že mu u toho všeho asistovala jeho matka, že mi chtěla volat, ale manžel ji prý tvrdil, že se stěhujeme. Momentálně je to ve stavu, že věci jsem stále neviděla. Na manžela je podána exekuce. Rozhodla jsem se to ale přejít a šahla do svých úspor a znova byt vybavila. 2 roky byl klid a včera mě kontaktovala pravnicka, bývalé tchyně s tím, jestli bych byla ochotná domluvit se na styku dcerky s tchyni, nebo jestli se to bude řešit soudně. Podle její právničky šanci na úspěch má, protože prý s ní dcerka vyrůstala a brala ji jako babičku.Dcerka sama o zaden kontakt nestojí, na bývalou babičku si ani nevzpomene. Už předtím k ní nejezdila zrovna s nadšením a teď, po 2 letem odmlčeni tam určitě chtít nebude. Zajímá mě, zda jste se taky setkaly s podobným případem? Může osoba, která s dítětem nemá nic společného si ho nárokovat na pravidelných styk?

Vyrůstala vedle ní před dvěma lety? to už je fakt dávno a ta hláška, že ji brala jako babičku? bych slušně odpověděla, že nebrala a ať to klidně řeší soudně.
Jejich šance je nulová a tebe chtějí jen vystrašit, aby jsi dobrovolně souhlasila. Nedej se. Pokud dcerka nechce, tak ani ťuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8419
7.12.20 12:08

@Whitedog I nevlastni? který o děcko neměl zájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
7.12.20 12:10
@Whitedog píše:
@Annabela11Ano, prarodič si může nárokovat styk s dítětem soudně.

Ano, to je samozřejmě pravda, ale SOUD zásadně přihlíží ke vztahu, jaký je mezi navrhovatelem a dítětem a jedná v Zájmu dítěte… Zde v tom zájem dítěte vůbec spatřovat nejde, obávám se, že nárok soud uzná (pokud by se jednalo o pokrevního prarodiče - což zde asi není??), ale i tak jen v minimálním rozsahu (např. 2hodiny za dva týdny a ještě pod dohledem matky), je nutné ve svém vyjádření přesně popsat jejich „vztah“, tj. že se de facto vůbec neznají, že k ní dcera nemá ABSOLUTNĚ ŽÁDNOU VAZBU a existuje obava, že by na návštěvu musela násilím (proto se někdy užije právě institut „asistovaných návštěv“, tj. že bys u toho byla..)
snad tak zle nebude, spíš myslím, že to právnička jen zkouší a sama ví, že jejich šance je velmi malá…
Pokud to není pravý prarodič a nebyl mezi nimi předtím užší vztah, tak pak se limitně blíží nule a podle mne to ani k soudu nedají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10428
7.12.20 12:16

Ne, nemá nárok a u soudu asi ani šanci. Tu by možná měl tvůj ex manžel, kdyby dal k soudu že chce malou vídat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19560
7.12.20 12:22

Nechala bych „tchýni“ ať to podá přes soud, nemá žádnou šanci, je to úplně cizí paní ve vztahu k tvé dceři - soud se jí vysměje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.20 12:23

No podle toho co píšeš tak si myslím že šanci by u soudu mít neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19560
7.12.20 12:27
@arinecka píše:
Ne, nemá nárok a u soudu asi ani šanci. Tu by možná měl tvůj ex manžel, kdyby dal k soudu že chce malou vídat :nevim:

ani ten ne, malou si neosvojil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
7.12.20 12:34
@stinga píše:
Nechala bych „tchýni“ ať to podá přes soud, nemá žádnou šanci, je to úplně cizí paní ve vztahu k tvé dceři - soud se jí vysměje

Asi tak. Paní není prarodič dítěte. K soudu bych s ní klidně šla, ať má v tomto provždy jasno, a vy klid. Nechápu, co jí to napadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat