Bývalé zaměstnání, nevyplacená mzda

Anonymní
7.12.19 17:35

Byvale zamestnani, nevyplacená mzda

Holky zdravím!
Jdu si pro radu ohledne bývalého zamestnani, kde jsem byla pouze 4 dny na přelomu zari/rijen.
Odesla jsem normalne ve zkusebni dobe. Doted nemam vyplacenou mzdu a dokonce jsem se dozvedela, ze me ani zaměstnavatel nepřihlásil na pojistovne. Po nekolikatem upozorneni z me strany mi byla nabídnuta dohoda o provedení prace (misto te smlouvy na HPP, kterou jsem normalne podepsala pri nástupu do prace), aby mi vyplatili penize. Samozrejme mi na tom neco nesedelo a bylo to to, ze me nepřihlásil zaměstnavatel na pojišťovnu, kdyz jsem se opet ozvala, bylo mi receno, ze jsem nevyplnila vcas výkaz prace, o kterém mi ale nikdo behem tech ctyrech dnech v praci nerekl, tak to brali tak, ze jsem nikdy do prace nenastoupila, ikdyz jsem výkaz prace nakonec sama zpracovala a s potvrzením od zaměstnavatele jsem ho odevzdala elektronicky.
Co mam delat? Jak postupovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48131
7.12.19 17:52

Zaměstnavatel má oznamovací povinnost do 8 dní. U tebe to ještě nestihl, tak hledá kličky, jak se tomu vyhnout, aby za tebe nemusel odvádět pojistné. To jedná protiprávně, Měla bys jednat se svou zdravotní pojišťovnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76928
7.12.19 18:22

Upřímně, pokud si měla z nějakého důvodu v září i v říjnu placené zdravotní, tak bych se na nějaké blbé 4 dny vykašlala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.19 18:23

@j.a.n.i1 právě, že jsem za říjen zdravotni placené nemela.

• Citovat
  • Nahlásit
35461
7.12.19 18:58

Žádej po nich zápočtový list a pohroz inspektorátem práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20732
7.12.19 19:03
@Anonymní píše:
řeš to přes pojišťovnu popřípadě na up mívali bezplatného advokáta
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76928
8.12.19 07:50
@Anonymní píše:

A tos byla zbytek října jen tak doma? Tak to pak holt budeš muset resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat