Bývalý manžel chce mojí dceru do péče po rozvodu

Anonymní
30.7.19 11:34

Bývalý manžel chce mojí dceru do péče po rozvodu

Ahojky, řeším takový problém s bývalým manželem, který, i přes nezájem o dcerku, jí chce do péče. Je to zvláštní, ale je to tak. Řešila jsem to se sociálkou, která je na mojí straně, protože bývalý řeší věci velmi afektovaně. My se máme dobře, mám skvělého partnera, malá ho zbožňuje, ale i přes to stále říkám, že její táta je ten onen a ona to chápe a bere. Spíš se chci zeptat, jestli se někdy stalo, že by jí otec získal, když my nejsme nijak problémová rodina, fungujeme a malá se od té doby, co na ní otec kašle, zlepšila ???? je malá, 3 roky. Z mojí strany je jediný problém a to, že se otec odstěhoval daleko od nás a odmítá říct kam. Tak jsem mu ji nechtěla svěřit (mám ji v péči a on ji má mít na dohodu), pokud mi neřekne kam.. a od té doby nejeví zájem, i když já se nějaký kontakt udržet snažila… Je to složité, špatně se mi o tom píše… Poradíte prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18058
30.7.19 11:43
@Anonymní píše:
Ahojky, řeším takový problém s bývalým manželem, který, i přes nezájem o dcerku, jí chce do péče. Je to zvláštní, ale je to tak. Řešila jsem to se sociálkou, která je na mojí straně, protože bývalý řeší věci velmi afektovaně. My se máme dobře, mám skvělého partnera, malá ho zbožňuje, ale i přes to stále říkám, že její táta je ten onen a ona to chápe a bere. Spíš se chci zeptat, jestli se někdy stalo, že by jí otec získal, když my nejsme nijak problémová rodina, fungujeme a malá se od té doby, co na ní otec kašle, zlepšila ???? je malá, 3 roky. Z mojí strany je jediný problém a to, že se otec odstěhoval daleko od nás a odmítá říct kam. Tak jsem mu ji nechtěla svěřit (mám ji v péči a on ji má mít na dohodu), pokud mi neřekne kam.. a od té doby nejeví zájem, i když já se nějaký kontakt udržet snažila… Je to složité, špatně se mi o tom píše… Poradíte prosím?

tak ona to není tvoje dcera, ale vaše dcera a šanci na styk s ní má velkou. Ne že by mu ji dali do péče, ale že by ji měl ve stanovenou dobu a ty mu ji budeš povinna vydat. A ne, nemusí ti říkat, kam s ní jede, jak budou trávit čas atd, pokud necestuje do zahraničí. Takže pokud razíš cestu, že mu ji odmítáš dávat, protože ti nechce říct kam jede, tak u soudu se jim to moc líbit nebude, tak s tím opatrně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
30.7.19 11:55

Není to „tvoje“ dcera, ale „vaše“ dcera. Právní nárok na styk s dcerou má. Co vlastně požaduje? Dítě ve výhradní péči otce? Tam je pravděpodobnost na jeho úspěch (v popsané situaci) prakticky nulová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
30.7.19 12:02

Vyzaduje svereni do pece nebo soudem urcene dny a casy styku? Pokud prvni, pochybuju, ze by mu to vyslo, i stridava pece v tomto pripade nebude zrejme pruchozi.Ale ze mu urci dny, kdy na ni bude mit „narok“ je vice nez pravdepodobne. V tomto veku urcite jeden nebo dva vikendy mesicne plus treba nejaky den v tydnu, pokud bude mit zajem. A jakmile toto soud schvali, budes mu ji muset vydat a nemusi ti rikat, kam s ni jede pokud to nebude do zahranici.Je to i jeho dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
30.7.19 12:04

Jinak to jeho odmlceni (tipuju) mohlo byt zpusobeno tim, ze se radil s pravniky ci socialkou. Pokud jsi mu malou nechtela vydat na zaklade vasi dohody jen proto, ze ti nechtel rict, kam s ni pujde, tak te klidne mohl vylicit jako hysterickou furii a budes mit u soudu dost co vysvetlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16484
30.7.19 12:05

Pokud mu ji odmítáš dávat, tak si pěkně kadíš do vlastního hnízda. Takových případů, kdy dal soud dítě otci, jen proto, že matka neumožňovala styk, už tady pár bylo. On nejeví zájem nebo to vzdal, protože pro dítě přijel a musel odjet bez něho? Tady by mě opravdu zajímala i výpověď otce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
30.7.19 12:06

Nenech se odradit radami vyse, neni to pravda, je povinny te informovat o okolnostech styku, o jeho naplni, atd. Protoze ty mas na styk dite pripravit, takze musis vedet, co a kde budou delat. Samozrejme ovlivnit to nemuzes, resp.napr.mu nemuzes zakazat vylet, navstevu pribuznych, atd. Stejne tak ty musis otce o dceri informovat, tj o zdravotnim stavu, zajmech, skolce, tj. o podstatnych vecech. To, ze nevis, kde otec zije, hraje ve tvuj prospech, jeho povinnosti je s tebou komunikovat. Nechavej si zpravy, emaily. Nabidni mu kontakt treba spolecny ci v detske herne, hristi, ad. Spolupracuj s ospodem, zeptej se na moznost mediace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
30.7.19 12:06
@Keyllah píše:
tak ona to není tvoje dcera, ale vaše dcera a šanci na styk s ní má velkou. Ne že by mu ji dali do péče, ale že by ji měl ve stanovenou dobu a ty mu ji budeš povinna vydat. A ne, nemusí ti říkat, kam s ní jede, jak budou trávit čas atd, pokud necestuje do zahraničí. Takže pokud razíš cestu, že mu ji odmítáš dávat, protože ti nechce říct kam jede, tak u soudu se jim to moc líbit nebude, tak s tím opatrně.

Já to napsala blbě, jasně, je to naše dcera, ale bylo mi řečeno, že má informační povinnost, mi sdělit, kde s ní bydlí.. zní to šíleně, já vím, ale on od té doby ji nechce vidět, ani jeho rodiče a stále se ohání soudy a s tím, že ji chce do péče. Výlety neřeším, ty řešil vždy on…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18058
30.7.19 12:12
@jindraska píše:
Nenech se odradit radami vyse, neni to pravda,je povinny te informovat o okolnostech styku, o jeho naplni, atd.Protoze ty mas na styk dite pripravit, takze musis vedet, co a kde budou delat. Samozrejme ovlivnit to nemuzes, resp.napr.mu nemuzes zakazat vylet, navstevu pribuznych, atd. Stejne tak ty musis otce o dceri informovat, tj o zdravotnim stavu, zajmech, skolce, tj. o podstatnych vecech. To, ze nevis, kde otec zije, hraje ve tvuj prospech, jeho povinnosti je s tebou komunikovat. Nechavej si zpravy, emaily. Nabidni mu kontakt treba spolecny ci v detske herne, hristi, ad. Spolupracuj s ospodem, zeptej se na moznost mediace.

a můžeš nás neznalé poučit, kde přesně v zákoně je stanoveno, že otec musí přesně udat, kam jde s dcerou v době styku? ráda se poučím a předám to dál mezi kolegy, kteří to roky v praxi dělají a evidentně blbě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18058
30.7.19 12:14
@Dess80 píše:
Já to napsala blbě, jasně, je to naše dcera, ale bylo mi řečeno, že má informační povinnost, mi sdělit, kde s ní bydlí.. zní to šíleně, já vím, ale on od té doby ji nechce vidět, ani jeho rodiče a stále se ohání soudy a s tím, že ji chce do péče. Výlety neřeším, ty řešil vždy on…

tvůj souhlas potřebuje, kdyby s ní chtěl odjet do zahraničí, na to jestli půjdou v Praze do kina nebo v Brně do Zoo opravdu ne. Takže pokud mu jen na základě tohoto odpíráš styk, ubližuješ tím jen sama sobě a u soudu vám přesně stanoví dobu, kdy mu ji budeš dávat. A nebude tam nic o tom, že ti musí hlásit kam a kdy s ní přesně jde a co s ní podniká, to opravdu ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
30.7.19 12:20
@Dess80 píše:
Já to napsala blbě, jasně, je to naše dcera, ale bylo mi řečeno, že má informační povinnost, mi sdělit, kde s ní bydlí.. zní to šíleně, já vím, ale on od té doby ji nechce vidět, ani jeho rodiče a stále se ohání soudy a s tím, že ji chce do péče. Výlety neřeším, ty řešil vždy on…

No jak jsem psala, zjevne jsi vuci nemu nebyla moc vstricna a on na zaklade toho vlozil svuj cas, penize a energii do pravniho reseni dane situace.Asi mu doslo, ze jinak kontaktu s dcerou nedosahne. Zamysli se hlavne nad svym postojem, dcera fakt neni tvoje, ma na ni stejne pravo, jako ty.Jste jinak v kontaktu? Davas mu vedet, kdyz jedete na dovcu, kdyz je nemocna apod.?Myslim, ze si u soudu muzes pekne nabit cumak… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
30.7.19 12:22

Chtěla bych všechny hrdinky tady poplácat po zádech, především ty, které by bez mrknutí oka daly dítě neznamo kam s tím, že bůh ví, jestli ho otec vrátí když ho chce do péče on a ani nevím, kde má pobyt..Zakladatelko, najděte si skvělého pravníka, i kdybyste si na to měla půjčit. Vše řešte přes sms nebo mailem. Telefony si nahravejte. Navrhujte schůzky pod vaším dohledem, s argumentací, aby si malá postupně zvykala. Navrhujte termíny a místa. Tydně otce informujte mailem o malé. Musíte prokázat, že jste mu kontakt neznemožnila. Jen nechcete, aby otec dítě odvedl neznamo kam na neznamo dlouhou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7693
30.7.19 12:22

@jindraska není povinnen ji informovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18058
30.7.19 12:28
@sediza píše:
Chtěla bych všechny hrdinky tady poplácat po zádech, především ty, které by bez mrknutí oka daly dítě neznamo kam s tím, že bůh ví, jestli ho otec vrátí když ho chce do péče on a ani nevím, kde má pobyt..Zakladatelko, najděte si skvělého pravníka, i kdybyste si na to měla půjčit. Vše řešte přes sms nebo mailem. Telefony si nahravejte. Navrhujte schůzky pod vaším dohledem, s argumentací, aby si malá postupně zvykala. Navrhujte termíny a místa. Tydně otce informujte mailem o malé. Musíte prokázat, že jste mu kontakt neznemožnila. Jen nechcete, aby otec dítě odvedl neznamo kam na neznamo dlouhou dobu.

tak to budu asi taky hrdinka, neb syn je s tatínkem a já netuším přesně kde a co přesně dělají, možná jsou v zoo, venku nebo někde? :think: silácké řeči jsou možná ok na první dojem, ale pochopila jsem, že ji jde spíš o reálné zkušenosti a nějakou tu znalost zákona a tématiky a tady bohužel mají ostatní holky pravdu -) otec není povinen ji informovat, kam s dítkem jde a co budou dělat a pokud mu jen na základě tohoto odepře styk u soudu to bude proti ní a on velice snadno prokáže že dohoda není možná a soud přesně nařídí od kdy do kdy u otce bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
30.7.19 12:34
@Keyllah píše:
tak to budu asi taky hrdinka, neb syn je s tatínkem a já netuším přesně kde a co přesně dělají, možná jsou v zoo, venku nebo někde? :think: silácké řeči jsou možná ok na první dojem, ale pochopila jsem, že ji jde spíš o reálné zkušenosti a nějakou tu znalost zákona a tématiky a tady bohužel mají ostatní holky pravdu -) otec není povinen ji informovat, kam s dítkem jde a co budou dělat a pokud mu jen na základě tohoto odepře styk u soudu to bude proti ní a on velice snadno prokáže že dohoda není možná a soud přesně nařídí od kdy do kdy u otce bude.

Tady nejde o to, jestli jsou v zoo, nebo v hernicce, ale o to, že matka nezná trvalé bydliště otce. Otec jí ho ZÁMĚRNĚ nesděluje, tudíž lze předpokládat, že otec pravděpodobně plánuje únos dítěte a v tom případě bych taky dítě nepředala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama