Bývalý partner lže o tom, proč jsem jej opustila

Anonymní
24.8.21 12:45

Bývalý partner lže o tom, proč jsem jej opustila

Několik let jsme spolu žili, máme společné dítě.
Vztah mi ovšem nevyhovoval z více důvodů. Napřed jsem sice byla zamilovaná, ale hodně jsem vše uspíšila proto, že mi tikaly biologické hodiny.
Během těhotenství mě podváděl, odmítal s milenkou zcela utnout kontakt, jak jsem požadovala já. To byl důvod, proč se nás vztah rozpadl.
Dále mě nijak finančně nepodporoval, domácnost jsem financovala sama, a to i v době mateřské dovolené. Ani s domácími pracemi mi nijak moc nepomáhal, spíš pro mě byl jako další dítě. Jediná podpora z jeho strany bylo hlídání společného potomka.
Neustále byl pryč, chyběla mi i jeho emocionální přítomnost, a nakonec jsem dospěla k názoru, že mi bude lépe bez něj a opustila jsem ho.

Nějakou dobu po rozchodu jsem začala randit s jiným mužem. Jakmile se to bývalý partner dozvěděl, začal o mně vyprávět, že jsem ho opustila kvůli jinému muži, a to navíc z toho důvodu, že ten druhý má více peněz. Štve mě to, spousta lidí si o mně teď myslí, že jsem neloajální, sřídám muže a jsem zlatokopka.
Jak na to mám reagovat? Mám to uvést na pravou míru, nebo ignorovat?
Opravdu mi to vadí, já jsem se snažila udržet náš vztah navzdory jeho nevěře, finančně jsem ho podporovala (peníze mi dluží dodnes), nepožaduji po něm alimenty na dítě a on mi teď dělá tohle. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2036
24.8.21 12:47

Tak za prvé bych ty alimenty začala požadovat, když ses “zlatokopka”, tak se vším všudy. A jinak bych to ignorovala, ono ho to přejde a časem se i pravda ukáže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8333
24.8.21 12:51

Jeee, to je preci uplne fuk, co si myslej ostatni. A proc nepozadujes alimenty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
24.8.21 12:52

Alimenty vymahat, s verejnym minenim si to rozmysli, komu ti stoji za to vymlouvat jeho fantazie. Voni proste kecaj, aby vypadali lip. Nekdo chce bejt za borce, kterej vyrazil dvere s mrchou, nekdo za chudacka, co zustal sam s miminkem a jeste musi cvakat nenazrany zlatokopce :lol:

Nechapu, proc po nem nic nechces 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 12:53

Také do toho nechci nijak zatahovat toho nového. Jsme spolu velmi krátce, ještě to není nijak oficiální, moc se neznáme. Na jednu stranu nechci, aby si myslel, že jsem rozbila rodinu kvůli němu, nebo že s ním jsem kvůli penězům. Zároveň je mi ovšem blbé mu říkat, co všechno jsem si od bývalého nechala líbit. Jak to bylo s jeho nevěrou, jak jsme fungovali finančně - prostě nechci, aby si myslel že jsem onuce, která si nechá vše líbit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 12:55
@Tarjei píše:
Jeee, to je preci uplne fuk, co si myslej ostatni. A proc nepozadujes alimenty?

Dobrovolně mi nic nedá a mně se s ním nechce soudit. Vím, že by mu vyměřili naprosto směšnou částku a než se otravovat někde u soudu, tak ti to raději vydělám.

• Citovat
  • Nahlásit
10789

Lidi nejsou hloupi a on je zhrzenej. Vubec si ho nevsimej a prestan byt hodna a chtej po nem ty alimenty.
Takove chlapy mam fakt nejradeji. Podvadi to, nepomaha a jakmile ho zena opusti, tak kope kolem sebe a pomlouva. Neskutecny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8333
@Anonymní píše:
Také do toho nechci nijak zatahovat toho nového. Jsme spolu velmi krátce, ještě to není nijak oficiální, moc se neznáme. Na jednu stranu nechci, aby si myslel, že jsem rozbila rodinu kvůli němu, nebo že s ním jsem kvůli penězům. Zároveň je mi ovšem blbé mu říkat, co všechno jsem si od bývalého nechala líbit. Jak to bylo s jeho nevěrou, jak jsme fungovali finančně - prostě nechci, aby si myslel že jsem onuce, která si nechá vše líbit.

Zbytecne resit, co si kdo mysli. On kdo chce, ten pochopi a de. bilovi nevysvetlis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8333
24.8.21 12:56
@Anonymní píše:
Dobrovolně mi nic nedá a mně se s ním nechce soudit. Vím, že by mu vyměřili naprosto směšnou částku a než se otravovat někde u soudu, tak ti to raději vydělám.

Ja bych ho z principu tahala po soudech. On Ti taky dost otravoval zivot, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
24.8.21 12:57

Tak blízcí asi pravdu znají, ostatní si vždycky vyberou tu více zajimavejsi „pravdu“, tak je neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10789
24.8.21 12:57
@Anonymní píše:
Také do toho nechci nijak zatahovat toho nového. Jsme spolu velmi krátce, ještě to není nijak oficiální, moc se neznáme. Na jednu stranu nechci, aby si myslel, že jsem rozbila rodinu kvůli němu, nebo že s ním jsem kvůli penězům. Zároveň je mi ovšem blbé mu říkat, co všechno jsem si od bývalého nechala líbit. Jak to bylo s jeho nevěrou, jak jsme fungovali finančně - prostě nechci, aby si myslel že jsem onuce, která si nechá vše líbit.

Pokud te ma rad a je normalni, tak to pochopi. A ver tomu, ze existuji jeste horsi valky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
24.8.21 12:59
@Anonymní píše:

Ne, novymu to nevysvetluj. Staci naznacit, ze byvaly je problemovy a ted se navic nemuze vyspat z toho, zes ho opustila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2099
24.8.21 13:00

Nevim proč si všechny myslíte, že nepožadování alimentů je nějakej vrchol loajality vůči bývalýmu - okrádáš tim to dítě a je to zákonná povinnost otce, ne výmysl zhrzenejch samoživitelek :nevim:
Jinak k tématu, vůbec bych se k tomu nevyjadřivala, rozumnej člověk tyhle drby neřeší a u ostatních je to jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
24.8.21 13:04

Tohle dělá spousta lidí. Ono je snazší očernit toho druhého, než přiznat, že jsem se zachoval jako blbec a vztah pohřbil. Taky jsem se dozvěděla, že jsem vlastně chudáčkovi, který mi vrazil X nožů do zad a nakonec se vyspal s mojí kamarádkou, ubližovala já. :lol: Podle mého nemá cenu to řešit. Tvoji blízcí vědí, jak to bylo, a jiným to stejně nevysvětlíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6626
24.8.21 13:06
@Anonymní píše:
Několik let jsme spolu žili, máme společné dítě.
Vztah mi ovšem nevyhovoval z více důvodů. Napřed jsem sice byla zamilovaná, ale hodně jsem vše uspíšila proto, že mi tikaly biologické hodiny.
Během těhotenství mě podváděl, odmítal s milenkou zcela utnout kontakt, jak jsem požadovala já. To byl důvod, proč se nás vztah rozpadl.
Dále mě nijak finančně nepodporoval, domácnost jsem financovala sama, a to i v době mateřské dovolené. Ani s domácími pracemi mi nijak moc nepomáhal, spíš pro mě byl jako další dítě. Jediná podpora z jeho strany bylo hlídání společného potomka.
Neustále byl pryč, chyběla mi i jeho emocionální přítomnost, a nakonec jsem dospěla k názoru, že mi bude lépe bez něj a opustila jsem ho.Nějakou dobu po rozchodu jsem začala randit s jiným mužem. Jakmile se to bývalý partner dozvěděl, začal o mně vyprávět, že jsem ho opustila kvůli jinému muži, a to navíc z toho důvodu, že ten druhý má více peněz. Štve mě to, spousta lidí si o mně teď myslí, že jsem neloajální, sřídám muže a jsem zlatokopka.
Jak na to mám reagovat? Mám to uvést na pravou míru, nebo ignorovat?
Opravdu mi to vadí, já jsem se snažila udržet náš vztah navzdory jeho nevěře, finančně jsem ho podporovala (peníze mi dluží dodnes), nepožaduji po něm alimenty na dítě a on mi teď dělá tohle. :zed:

Potřebuje i sám sobě vysvětlit, jak je to možné, že jsi takového „bezva chlapa“ odkopla. Tak si to maluje a vykládá to všem, že tomu i sám věří. Kdyby na to někdo narazil, tak bych mu řekla pravdu, ať se s tím popere sám. Někdo ti uvěří, někdo zase jemu. V podstatě pravda nikoho nezajímá. Jen si pomnou ručičky, že u nich by se tohle nikdy nestalo, že oni mají ideální vztah, že dobře ti tak a nebo jemu, atd. atd. Tím, že mu ustupuješ v něm vzbuzuješ pocit, že vyhrál a jen on má pravdu. Dítě vídat chce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat