Čaj/voda pro 2 měsíční miminko, kolik?

Anonymní
27.10.20 09:28

Čaj/ voda pro 2 měsíční miminko, kolik?

Ahoj, jsme plně na sunaru, malá hodně pribira protože ji často davame mléko i po 2h, prostě křičí dokud tu flašku nedostane a pak hlta jak šílená :? Myslím že je asi zizniva, máme doma celkem dost vedro furt musíme větrat, nechci ji furt dávat mléko když nabírá úplně skokove, tak jsem ji začala nabizet cajiky nebo čistou vodu mezi krmenim, taky to vypije a je pak mnohem klidnější. Jen nevím kolik ji toho tak můžu dát.. když ji dám do lahvicky míň jak 20ml tak křičí dal, ale nevím jestli to není moc.
A ještě otázka tak mimo, máme bezdotykovy teploměr na čelo, teď jsme ho koupili a na čele ji pořád měřim 36,9 až 37,3. Není to moc?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80
27.10.20 09:51

Ahoj já, měla, syna taky na sunaru a od začátku jsem dávala čaj. Mezi mlikem vypil i klidně 40ml někdy i 50. Doktor říkal že pokud bude mít pocirane plínky tak že v pořádku že taky po jídle pijeme :) :D :D takže bych se nebála. A vyšší teplota u miminek je v pořádku :* do těch 37,5 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5186
27.10.20 09:54

Teplota je v pohodě, ten teploměr výhod a kup obyčejnýs ohebnout špičkou do zadečku. Čaj ani vodu takhle malé miminko nepotřebuje, akorát ji znicis ledviny, spíš jestli ji neboli břicho když ji tak cpes.. Odstup mezi mléky by měl být 2-3 hodinky, takže tvoje dítě je naprosto v pořádku. Je malinká, nevydrží 4 hodiny bez jídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.10.20 10:07
@mackA159 píše:
Teplota je v pohodě, ten teploměr výhod a kup obyčejnýs ohebnout špičkou do zadečku. Čaj ani vodu takhle malé miminko nepotřebuje, akorát ji znicis ledviny, spíš jestli ji neboli břicho když ji tak cpes.. Odstup mezi mléky by měl být 2-3 hodinky, takže tvoje dítě je naprosto v pořádku. Je malinká, nevydrží 4 hodiny bez jídla.

Právě že jsem měla ten teplomer s ohebnou špičkou a ten mi pořád měřil 35° i u nás, tak jsme ho vyhodili a koupili místo něj tenhle - prý to máme jen jako orientační a když nám to nameri přes 38 tak máme dát rtutak pro přesnou teplotu.. Tak nevím. Nemyslím si že ji cpu, naopak právě hledám cestu jak ji necpat mlikem po krátkých intervalech když má pravděpodobně jen žízeň.. kontroluju fontanelu kolikrát ji ma úplně propadlou takže ji ty tekutiny asi chybí.. proto se ptám na vodu nebo cajiky. Doktorka řekla že ji musí stačit lžíce ale to vážně nehrozi že by ji to stačilo.. chápu že u kojenych se tekutiny nedoplnuji ale u UM si myslím že je to potřeba trochu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.10.20 10:08
@KSŠO píše:
Ahoj já, měla, syna taky na sunaru a od začátku jsem dávala čaj. Mezi mlikem vypil i klidně 40ml někdy i 50. Doktor říkal že pokud bude mít pocirane plínky tak že v pořádku že taky po jídle pijeme :) :D :D takže bych se nebála. A vyšší teplota u miminek je v pořádku :* do těch 37,5 8)

Děkuju moc za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1524
27.10.20 10:30

Taky dávám heřmánkový čaj i mezi jídlem. Malá vypije denně tak 20-30ml, někdy čaj nechce vůbec. Je tak naučená jak byly ty šílené dusna..Doktor s tím problém nemá :-).
Jinak třeba když jsme malé dávali Nutrilon jedla nám co 2,5h hladová, vyměnily jsme um a vydrží i 3-5h, záleží jaký má den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
27.10.20 10:37

Me bylo receno ze UM i kojeni, je pro deti jidlo i piti. Nema cenu delat diteti ze zaludku rybnik. Caj jsem dala az se zavedenim prikrmu, na zapiti.
Driv to neni potreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9312
27.10.20 10:38

A jaký je rozdíl mezi UM a mateřským mlékem, podle tebe? HmZkus jí spíš dát dudlík, miminka se sáním uklidňují u prsa, to těm na UM chybí. Ty jí dáš znovu mléko, to se jí smíchá s tím natráveným a bolí jí bříško. Opravdu tolik tekutin nepotřebuje, je to zátěž pro ledviny, které ještě nejsou plně vyvynuté a musí to všechno přefiltrovat. A kontrola podle propadlé fontanely je taky blbost, to může odhadnout tak doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.10.20 12:03
@Aduš8 píše:
A jaký je rozdíl mezi UM a mateřským mlékem, podle tebe? HmZkus jí spíš dát dudlík, miminka se sáním uklidňují u prsa, to těm na UM chybí. Ty jí dáš znovu mléko, to se jí smíchá s tím natráveným a bolí jí bříško. Opravdu tolik tekutin nepotřebuje, je to zátěž pro ledviny, které ještě nejsou plně vyvynuté a musí to všechno přefiltrovat. A kontrola podle propadlé fontanely je taky blbost, to může odhadnout tak doktor.

U mateřského je přední mléko na žízeň a zadní mléko na hlad. U UM dostane prostě jen smichane mléko.. navíc máme AR a mléko je hustsi takže bych se nedivila kdyby ji chybely tekutiny kdyz mame doma neustale pretopeno.. to je muj nazor, někdo dává napít někdo ne, chtěla jsem vědět od těch co dávali nebo dávají tak kolik. Jinak si myslím že pokud často sahate na fontanelu tak časem poznáte.. Mně aspoň doktorka řekla že je to super pomocník a časem se to naucim- propadla nebo víc dole než normálně dehydratace a fontanela moc nahoře zase zánět nebo infekce v těle. A je fakt že jak často na ni saham tak se mění.. kolikrát ji ma úplně propadlou a jak ji dám napít vody dá se zase po chvili do „normálu“
Jinak dudlik dudá skoro celý den, ale jakmile začne řvát že chce něco snist/vypít tak prostě nepomůže ani ten.. A jak jsem psala, tak pak šílene hlta. Tak buď mám fakt jedlíka nebo je zizniva.. každopádně děkuju moc za názor, zkusím asi vyměnit to UM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
27.10.20 12:34
@Bendy123 píše:
Děkuju moc za odpověď :kytka:

Nemáte za co ;) a nejsem zastánce tím že dítě když pije, sunar nepotřebuje pít. Hlavně je to lepší i pro stolici voda to taky zmekci, ale hlavně jsem tím prodlužovala interval mezi jídly ;) malej totiž byl jak bezednej :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5528
27.10.20 12:36

Tak proč topite jak diví? Zkusila bych jiné mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama