Čaje z maliníku a lněné semínko - od kdy a jaké množství?

15
29.6.04 14:58

Čaje z maliníku a lněné semínko - od kdy a jaké množství?

Prosím o radu! Zaslechla jsem, že je dobré ke konci těhotenství pro snazší průběh porodu pít čaje z maliníku a lněného semínka, ale nevím kdy přesně začít a v jakém množství čaje konzumovat, může mi někdo poradit? Jaké účinky vlastně mají? Předem děkuji za pomoc!
Alena + Adámek, 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.6.04 15:20

ln.semínko, maliník

Připojuji se k Alče, taky jsem o tom slyšela a zajímal by mě účinek nebo jestli s tím má někdo zkušenost. :?: :?: JInak nevím abych nebyla „mimo mísu“ ale svařené lněné semínko se dává zvířatům (kozy, koně, krávy) k lehčímu porodu… 8)
Tak na druhou stranu, proč by to nemělo mít účinek u člověka.
Renča

• Nahlásit
  • Citovat
1089
29.6.04 15:24

Ahoj, vše je krásně popsáno v knize od Ingeborg Stadelman Zdravé těhotenství a přirozený porod, bohužel ji tady už nemám, ale myslím, že maliníkový čaj se pije několik týdnů před porodem (asi 6, ale nejsem si jista). Může se stát, že na břiše se objeví pupínky, což znamená, že tělo se čistí a jedna z možností je, že škodliviny jdou přes pokožku, není to nic špatného…
Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
29.6.04 15:40

Ahojte!

Maliník se může pít celé těhotenství i v šestinedělí. Množství uvádí každý jiné, ale popíjením jednoho šálku (cca 2cl) maliníkového čaje 6 týdnů před porodem nic nezkazíte. Dá se pít i v šestinedělí. Stimuluje dělohu

Lněné semínko jsem si trochu pomlela a dávala jsem si lžičku denně. Musí se hodně zapít, aby neucpalo střeva! :o) Usnadňuje vyprazdňování, povzbuzuje činnost střev a tím i ostatních orgánů. Vše jsem se dočetla ve zmiňované knize do Ingeborg Stadelman Zdravé těhotenství a přirozený porod. Mě to bohužel bylo na nic, páč jsem nakonec rodila císařem…

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.6.04 16:06

Se lněným semínkem a maliníkovým čajem jsem začala právě včera, jak jsem se dočetla, má to být zhruba 5-6 týdnů před plánovaným termínem porodu. Nejsem moc milovnicí bylinkových čajů a tak si maliník zatím míchám do černého čaje než si zvyknu na tu chuť, ale znám daleko horší bylinkové dryjáky. Zato lněné semínko to můžu na kila. Při prvním těhotenství mi (snad) pomohlo, rodila jsem asi hodinu a dest minut a tak to s velkou radostí připisuju lněnému semínku :D , spoléhám na něj i tentokrát. Baštím ho tak, že si ho jednoduše nasypu do pusy, co pokoušu, to sním pokousané, co nepokoušu, spolknu tak, ale vývar z nich bych asi nezvládla :wink: Je pravda, že se len dával dřív dobytku…třeba právě proto, že opravdu pomáhá. Něco na tom asi bude, protože v naší rodině rozhodně nejsou porody tak snadné jako byl ten co jsem si prožila já se synem, tak ať vám to jde taky snadno.
Radina + žabička 35tt

• Nahlásit
  • Citovat
15
29.6.04 16:14

Díky!

Moc díky za odezvy! Zvlášť Radina mě potěšila! Kdo by nechtěl aspoň naději na lehčí porod! S tím lněným semínkem a dobytkem je to pravda, ale což, porod mi připadá tak trochu jako „animální záležitost“ :wink: , prostě to zkusím! Alena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
wayra
27.10.10 11:10

Lněné semínko se prý může až od 34. týdne - uvolňuje a zahleňuje porodní cesty.

• Nahlásit
  • Citovat
14179
28.10.10 15:55

Holčiny, lněné semínko podle toho co jsem četla nestačí jenom za „syrova“ rozkousat. Důležité je ho buď spařit nebo na noc namočit do studené vody. Té vody nemusí být moc, jenom trošku, aby bylo potopené. Semínko tak oslizne a ten sliz je právě důležitý. No a potom se to má všechno sníst i s tou vodou (slizem). Zní to takhle hrozně, ale dá se to.

Maliník i lněné semínko aplikuju od 34. týdne tj. 6 týdnů před porodem. Maliník by měl pomoci lepšímu otevírání a lněné semínko právě díky slizu lepšímu porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8698
13.5.12 15:08

:mavam: :mavam: holky našla sem si Vás chci se zeptat jsu 33tt mužu už pít ten čaj a jak chutná? bude to mít učinky i když ten čaj osladím,a nakapu citron? jinak ja bez cukru a citronu čaj nevypiju :oops: :oops: Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
23.9.13 17:48

obnovuji diskuzi

Koupila jsem si tenhle http://www.lekarna.cz/…-mlety-250g/
Ale není na něm napsané dávkování a tady na diskuzi jsem se vůbec nic nedočetla, jen jedna uvedla, že prý stačí lžička denně 8o
To je nějak málo ne?
Ráda bych do porodu spotřebovala celý čtvrt kilový balíček (jsem ve 36tt).
Tak kolik si toho mám dávat? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7164
23.9.13 18:05

Ahojky, já jsem také četla, že je lepší semínka vařit, že pustí ten sliz. Při špatném rozkousání to jde ven.. Tak jsem si našla na internetu, že nejlepší je čaj s malinovníku a do toho dát semínka a vypít. já to takhle dělám a je to super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4785
23.9.13 19:15

Bylo mi doporuceno 1 polevkova lzice drceneho lneneho seminka plus pul litru vody, 10 minut povarit a popijet behem dne. Piju od 29tt. Kupuji ho v DM. Malinik dam pozdeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4277
23.9.13 19:36

@Moodymare a doladila sis nějak chuť? vždyť ten sliz musí být :poblion:, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mončičáček09
23.9.13 19:45
@Alika píše:
Prosím o radu! Zaslechla jsem, že je dobré ke konci těhotenství pro snazší průběh porodu pít čaje z maliníku a lněného semínka, ale nevím kdy přesně začít a v jakém množství čaje konzumovat, může mi někdo poradit? Jaké účinky vlastně mají? Předem děkuji za pomoc!
Alena + Adámek, 29tt

Ahoj, maliník jsme pila při dvou dětech od myslím 36 týdne koupila jsem si ho normálně v lékarně za nějakých 35 Kč a pila jsme jeden šálek denně a postupně jsem navyšovala a porody paráda rychlovky a otvírala jsem se rychle oproti prvnímu porodu kdy jsme to nepila a neznala. Takže doporučuji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
755
23.9.13 20:05

Ahoj, čaj z maliníku i lněné semínko jsem konzumovala cca od 30 týdne. nejdřív šálek- dva denně pak jsem vařila celou konvici a popíjela během dne(cca od 36tt), semínko jsem chroupala syrový tak pět hrstí denně (šíleně mi chutnalooo) a zhruba taky od toho 36 tt k tomu ještě i dvě lžíce semínek přelitý vroucí vodou a vylouhovaný. Porod trval cca 40 minut, ale jestli za to může maliník, semínko, oboje nebo nic to netuším ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama