Můžu Calgonit sůl do myčky použít i do pračky?

86
19.8.11 15:58

calgonit do umývačky možno použiť aj do práčky?

Ahojte holky,
chcem sa spýtať či môžem použiť calgonit soľ (mám 2 balenia) určený do umývačky riadu aj na prečistenie práčky. Bežne nepoužívam soľ pri praní, ale teraz ju chcem jednorázovo prečistiť, a nechcem aby sa od nej pokazila, má také väčšie granule. Vie mi niekto poradiť či sa to môže? ďakujem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12878
19.8.11 16:09

já bych radši na pročištění nalila do pračky půl litru octa a pustila na vyvářku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
19.8.11 16:14

Aha díki tak to vyskúšam s octom, a treba aj plus prášok na pranie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hodaka
19.8.11 16:14

já pračku vyvářím octem, přidám starý ručník aby nejela na prázdno a vyvářím.

• Nahlásit
  • Citovat
5270
19.8.11 16:17

Sůl do myčky se takhle rychle nerozpustí…je to jen na změkčení vody, ne na odstranění už usazeného vápence.

Na odstranění usazenin je lepší ocet, jak píší holky, nebo se prodává i kyselina citronová na čištění praček, varných konvic apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
19.8.11 16:23

Jééé super,že se o tom mluví…
to čištění pračky - to teda vliju ocet přímo do bubnu a zapnu na vyvářku? A přestane pračka potom i smrdět? Poslední dobou mám pocit,že smrdí po zatuchlině… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12878
19.8.11 16:24

ten ocet dej bez prášku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
19.8.11 16:25

ďakujem Vám tak vyskúšam ten ocot :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12878
19.8.11 16:26
KacenkaK píše:
Jééé super,že se o tom mluví…
to čištění pračky - to teda vliju ocet přímo do bubnu a zapnu na vyvářku? A přestane pračka potom i smrdět? Poslední dobou mám pocit,že smrdí po zatuchlině… :zed:

já to liju přes přihrádku na prášek. aspoň se trošku propláchnou i tyhle trubky. na zápach by to mělo pomoct taky. ale je lepší ještě předtím vymýt všechny šuplíky, opláchnou těsnění a vyčistit filtr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
19.8.11 16:29

děkuji moc! určitě to vyzkouším!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5270
19.8.11 16:41

My jsme v obchodě radívali tento postup: zapnout pračku na vyvářkový program bez předpírky, počkat až se pračka napustí, pak nasypat k.citronovou (nebo nalít ocet) do přihrádky na hlavní praní a přelít plnou konvicí právě uvařené vody (tím se propláchne i ten přívod…ale ne studenou vodou která automaticky přitéká do pračky). No a pak nechat projet celé praní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5270
19.8.11 16:42

…na zatuchlinu to pomáhá taky, ale možná bude ptořeba to zopakovat. A jinak se doporučuje nechávat pračku i šuplík mezi praním pootevřený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30421
19.8.11 22:10

já liju všude ocet :mrgreen: jsem taková octomilka, ale ušetřím i peněžence :-) Někdy bych se i ráda koukla co z té pračky vyteče 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama