Candát na štědrovečerní stůl? Nebo co?

Flenka
26.11.15 19:39

Candát na štědrovečerní stůl? Nebo co?

Ahoj, dnes jsme s mužem začali plánovat nedělní obědy na advent a tak jsme se zamýšleli co uděláme ke štědrovečerní večeři. Muž totiž „nesnáší“, když jsou krátce po sobě dvě podobná jídla :mrgreen:. Omlouvám se tedy těm, které už otravují vánoční útoky obchodních domů od října. Budou to první Vánoce, kdy budeme na Štědrý večer sami jako rodina (takže to možná moc a brzy řeším :oops:). Jelikož tedy vařím jen pro sebe, manžela a naši ani ne roční holčičku, tak nebudeme kupovat celou rybu.

Zajímalo by mě co se štědrovečeří u Vás, budu moc ráda i za netradiční tipy, třeba se inspiruji. Zatím mám v merku upéct nám filety s candáta, ale nevím jakou přílohu, aby to bylo nějak „slavnostní“, takže i za recepty z něj budu moc vděčná. Hlavně mě trápí polévka, na Boží hod budeme jíst zbytek kotle kapří polévky u tchánovců a proto musím vymyslet nějakou alternativu.

Děkuju všem za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18257
26.11.15 19:45

Nemam rada na stedrovecerni stul moderni vymysly. Takze u nas klasika, kapr, rizky, salat.
Polevka jak kdy, cockova, hrachova, hovezi s knedlickama, kaldoun. Myslim, ze takto je to slavnostni dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9008
26.11.15 19:53

@Flenka Nejím ryby. Takže u nás klasika řízek a salát a polévka hráškovka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 19:54

My děláme polévku hovězí s knedlíčky. Kapra, vepřové řízky, salát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
26.11.15 19:55

Vloni jsem dělala fitety z halibuta v parmesánové krustě a namísto polévky byly grilované tygří krevety s rajčatovým salátem. Jedl to s námi i tehdy 14 mesíční syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2823
26.11.15 19:55

@Flenka… tak candát je naprosto luxusní, nejlepší je přírodní na másle. Příloha petrželkové brambory, jako polévku bych volila kuřecí vývar s jemnými nudličkami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Flenka
26.11.15 19:57

@Kotatko03 @Eemii Dík za odpovědi, mě také hlavně jde o tu polévku, takže super. :palec: My doma vždycky měli pečeného kapra, ale manžel ho moc nemusí. Tak jsem chtěla jinou tuzemskou rybu, až jsem letos ochutnala candáta a ten byl úžasný :).

• Nahlásit
  • Citovat
Flenka
26.11.15 19:59

@Hanney Super, díky za tip. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
3031
26.11.15 20:07

Myslím, že se dá jí koupit i dva kousky kapra. Jinak i to je dobrá volba. Slavnostní přílohu uděláš i s obyčejných brambor, když si s tím pohraješ a naservíruješ tak, aby oko lahodilo. Inspirací na internetu je hafo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
26.11.15 20:09

My si děláme pstruha s vařenými brambory :*. Kapra máme pak druhý den u tchyně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Flenka
26.11.15 20:13

Já mám rada i jako přílohu jinou zeleninu, ale nevím co by se k němu hodilo, musím kouknout i po tom netu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
1599
26.11.15 20:15

Kapra nedelam, nejlepsi jsou rizky z Candata a k tomu klasicky bramborovy salat. Polivka houbova. Loni jsme Candata prosvihli a byl Losos na masle a k tomu bramborovy salat…byla to luxusni basta! :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57020
26.11.15 20:18

@Flenka mňam, candát.. luxusní rybka, taky ji máme :palec: u nás minulý rok ale upravoval chlap - recept nepovim, nevim :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
26.11.15 20:28

Tak u nás hustá zeleninová polévka s fazolí a majoránkou, losos a bram. salát. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1559
26.11.15 20:31

@Flenka Ahoj teď jsem koukala že v Lidlu mají pár kousků různých ryb. Já miluji všechny ryby, ale zkus Amura. Stačí v troubě na pár minut s máslem a koření na ryby. Příloha celerovou kaši a zelenu taky kupuji v Lidlu, mraženou s bylinkovým máslem. My letos budeme mít štiku, tchán chytil. Polévku dělám hovězí vývar s drobením a játrovými knedlíčky. Salát nedělá, protože budem mít u tchýně a u našich a určitě i u babči. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama