CAR Brno a naše problémy - které vybrat?

Anonymní
13.1.21 19:58

CAR Brno a naše problémy - které vybrat?

S přítelem se snažíme už skoro rok o miminko, zatím se nedaří. Byl už na spermiogramu a vyšel nám bídně co se týče špatných tvarů spermií a horší pohyblivost. Já mám nepravidelné cykly, ale ovulace vždy probíhá. Můj gynekolog mi doporučil se obrátit na nějaké centrum asistované reprodukce a řešit to tam. A tak se ptám, které zvolit v Brně, Brno máme nejblíž. Zamlouvá se mi sanatorium Helios nebo Repromeda, ale váhám a uvítám i nové názory. Je mi jasné, že je to tam hlavně i o penězích. Chtěli bychom napřed zkusit UIU, tak pokud víte celkové ceny za všechno co jste kde platily, budu ráda. Jinak po jaké době máme nárok na UIU? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.1.21 20:12

Nám se zadařilo v Heliosu. IVF cca 45.000 Kč

• Citovat
  • Nahlásit
227
13.1.21 20:15

Ja zkusenost primo nemam (navstevovala jsem v minulosti s byvalym partnerem Helios ale k umelemu jsme se uz nedostali.)

Ale dva pary v nasem okoli navstevovali Helios a uspesne.
Cenove to meli kazdy jinak, zalezi na mnoho okolnostech.

Jeden par to stalo tusim kolem 30 tisic.
Druhy par kolem 90tisic.
Podrobnosti neznam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2787
13.1.21 20:24

Unica Brno - dr. Frgala a dr. Matskula :srdce: TOP!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
13.1.21 20:29

Ceny jsou irelevantní informace, protože záleží na problému každého páru, od toho se odvíjí léčba, potřebné laboratorní techniky atd. Jinak jsou ty ceny ale dost podobné (snad jen Repromeda je o kus dražší). Za IVF počítej doplatek průměrně 20–35 tisíc, ale může být klidně i 50.

My jsme ty kliniky prošli skoro všechny, kdybych měla naše zkušenosti shrnout velmi stručně, tak:

Helios: dělá velmi podrobné vstupní vyšetření, mají kvalitní laboratoř, ale člověk nemá svého doktora a je to tam jak na běžícím pásu, v průběhu léčby bylo skoro nemožné něco zkonzultovat s doktorem, všecho „zodpoví“ koordinátorky, i když k tomu nemají erudici. A v Heliosu jsem teda ze všech klinik měla největší pocit, že to je o penězích, je to těžký, no, když primář je zároveň majitel, takže mu jde zisk do kapsy (+ tam dělá jeho syn).

Reprofit: relativně podrobné vyšetření, kvalitní laboratoř, člověk sice má jakože svého doktora, ale ultrazvuky během stimulace stejně dělá ten, kdo má zrovna službu. Někteří doktoři reagují na e-mail a komunikují během léčby, jiní ne. Je to trochu velkovýrobna. Má vlastní výzkum a jako lékaře si tam dost často přetahují kapacity z Brna z jiných klinik.

Reprogenesis: malá „rodinná“ klinika, neskutečně milý personál (a stabilní, lékařský tým se za roky nezměnil, to je v tomto oboru dost výjimka a taky to vypovídá o kvalitě pracoviště a prostředí), člověk má „svého“ doktora, laboratoř je kvalitní. Nedělají ale moc podrobná vyšetření, pokud si je člověk vyloženě nevydupe.

Unica: před prvním(i) IVF nedělají moc vyšetření, laboratoř nebývala úplně nejmodernější, ale to se mohlo změnit, v průběhu léčby máš vlastního doktora. Bylo trochu organizačních zmatků, ale všichni jsou milí a výsledky mají.

Repromeda: tady vlastní zkušenost nemám, nicméně dost známých odtamtud uteklo, poslední dobou jim odešlo dost doktorů a bylo to tam hodně zmatené. A vedoucí lékaři jsou taky zároveň majitelé.

Obilňák nebrat, naprosto tragická laboratoř.

Na IUI už po roce určitě mít nárok budete (než taky dojde na léčbu, bude to trvat, budete čekat na vyšetření, na konzultaci výsledků atd.), ale většina klinik to „neumí“ na pojišťovnu (možná snad jen Obilňák? víc by asi kliniky napsaly na dotaz e-mailem). Důvodem byla nejednoznačná legislativa v minulosti, tak to pro jistotu poskytují jen samoplátcům. Ceny se pohybují kolem 2500 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
13.1.21 20:55

Ahoj. My jsme s teratozoospermii v Reprofitu, IVF + ICSI ke 30tis, ted jsme byli na genetické konzultaci, to nevím, jak se platí, cena pro nás není moc důležitá. Sli jsme tam na doporuceni gyndarky, které to doporučuji pacienti. Jde to tady rychle. Kdyby se mi neobjevila endometrioza tak jsem mohla stimulovat hned další MS, protoze jsem donesla vsechny testy. ;)
Personál je bajecny, prakticky pokaždé narazime na nekoho jineho, ale konečný závěr dela nás prideleny lékař se kterým muzu kdykoliv konzultovat po emailu. Nam to nevadí. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat