CAR Gynem-zkušenosti

98
20.1.21 08:37

CAR Gynem-zkušenosti

Ahoj holky,
Zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s CAR Gynem?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
98
20.1.21 08:53

A ještě doplnění. Máte zkušenosti konkrétně s paní doktorkou Zuzanou Adamovou (dříve Turkovou)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
20.1.21 10:15

@Barca.sir Ahoj, my máme takové trochu smíšené pocity. Většina věcí byla v pohodě, ale něco se nám tam nelíbilo. Třeba konzultace, objednávání, ultrazvuky při stimulaci, celkově stimulace, OPU…to všechno bylo v pohodě. Ale k ET nedošlo, protože se nám všechna tři embrya přestala vyvíjet, ale těžko říct, jestli by to jinde dopadlo jinak. Spíš mi vadila reakce paní doktorky Zahradníkové, se kterou jsem to řešila, když jsem šla na kontrolu kvůli lehkému hyperstimulačnímu syndromu, a ta byla taková „no to nám nevyšlo, tak uvidíme, třeba to bude příště lepší, třeba ne“ :nevim:. Jinak jsme chodili k MUDr. Vlčkovi, někdy nebyl úplně příjemný na personál, ale jinak asi v pohodě. V novém CARu (PFC) mi hned diagnostikovali PCOS, na který ukazovalo hned několik věcí, ale to v Gynemu nikdo ani nezmínil. Pak mi vadilo, že jsem měla problém se dostat k vlastním výsledkům, všechno šlo přes doktora a to jen když jsem si o to vyloženě řekla. A taky zapomněli poslat naši žádost o IVF na pojišťovnu. Celkově nemůžu říct, že by byli špatní, obecně to asi patří k těm lepším CARům a spoustě lidem k dítěti pomohli, ale nějak se sešlo víc nepříjemností, tak jsme zkusili konzultaci v PFC a zatím z toho máme fakt dobrý pocit (ale teprve mě v únoru u nich IVF čeká).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
20.1.21 16:14

@Toco ahojky, to naprosto chápu. Tohle rozhodně neudělá dobrý dojem, asi bych taky odešla. Dost teď váhám, protože gynem byl pro nás zatím největší favorit. Docházím k ošetřující gynekolozce, která tam pracuje, tak jsem to brala jako velké plus, že už ji znám a ona zná mě, moje diagnozy atd..
Je to těžké rozhodování, všechny kliniky se tváří úplně stejně…
Ještě pokud ti má otázka nebude vadit bych se ráda zeptala na ty embrya. Když taky zjistíme že se nám embrya nebudou vyvíjet, budeme muset podstoupit novy odběr atd… znamená to tedy že se bude jednat o 2 pokus IVF? Jde mi právě o pojistovnu a že jsou možné jen 4 pokusy.
Předem moc děkuji a omlouvám se za tento dotaz. Nemám nikoho ve svém okolí, koho bych se na takové věci mohla zeptat a já jsem v tomhle všem úplně ztracená :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
20.1.21 17:10

@Barca.sir Vůbec se neomlouvej a klidně se ptej :D. Je to přesně, jak píšeš, když z OPU žádná embrya nejsou, tak si musíš dát 2-3 měsíce pauzu, aby se tělo očistilo od hormonů, a pak se jede celý proces znovu (stimulace i odběr) jako 2. IVF, tedy znovu se žádá na pojišťovnu. Jinak s tím CARem nevím, je to fakt těžké, jak jsem psala, nechci je úplně pomluvit, protože některé věci byly super a spousty holek i tady v diskuzích mají jen dobré zkušenosti, tak bych to nezavrhovala a jestli znáš i tu doktorku, která ti sedí a měla by o tobě už přehled, tak to je rozhodně plus. Je mi líto, že jsem tě takhle nalomila :D, třeba jsem prostě měla smůlu a sešlo se víc věcí… A nebo to jde trošku do kytek, taky jsem tu četla názor, že to bývalo lepší, když ještě ordinoval Mrázek. Ono se taky ještě uvidí, až absolvuji to 2. IVF v PFC, jsem hlavně zvědavá, protože v Gynemu řekli, že si myslí, že to zastavení vývoje embryí bylo asi spermiemi a v PFC zase říkají, že to je vajíčky :nevim:. Ale působí na mě líp a mám pocit, že ví, co dělají, tak snad :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
20.1.21 19:59

Ahoj, já chodím na gynekologii Gynem a automaticky mě poslali a i sama jsem to tak brala, že, když se nebude dařit, tak budu chodit i do jejich CARu (bydlím asi tak 10 minut chůze od CARu, tak i kvůli tomu). No a budu přecházet do úplně jiného centra, zvažuji Gennet. Ale proč vlastně přecházím… Je toho tedy víc. Pí. doktorka Bartošová je na můj vkus velmi nepříjemná, drsná, nemám z ní vůbec dobrý pocit. Byla jsem u ní na folikulometrii a při UTZ protáčela oči (připadala jsem si vážně příšerně, jak nějaká socka a přitom vždy chodím vymydlená.. nechápu). Pak mi oznámila, že bude zázrak, když bych tento cyklus otěhotněla a to teda dost drsným tónem. A když jsem jí odvětila, že ovu testy mám pozitivní až cca za týden (byla jsem na UTZ 18DC), tak řekla, že takto ne, už mě nepozvala na další UTZ o ten týden později a rovnou předepsala clostík. No na moji psychiku to bylo opravdu terno. Sestra mi řekla, že je jedno, ke které doktorce se objednám, takže na další cyklus jsem se objednala k doktorce Zahradníkové, ale teda ihned po vstupu do ordinace mě odzbrojila otázkou, jaktože jsem se najednou objednala k ní :D. Vážně mě to zaskočilo, takže jsem řekla pravdu, že s pí. Bartošovou nejsem moc spokojená, že je na mě moc drsná.. No nevím, co si pomyslela. Ale pí. Zahradníková na mě působí mnohem lépe. A ten druhý důvod, proč přecházím je zdrav. pojišťovna. Na gynekologii berou 205, ale až nyní jsem zjistila, že CAR spolupracuje se všemi pojišťovnami jako gynekologie, až na 205… A já bych ráda příští cyklus šla do IUI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
20.1.21 22:26

Gynem

Chodila jsem nejdřív do CAR a potom začla i na gyndu, protože se nakonec zadarilo prirozene.
Z doktoru mi nejvíce sedla p. Zahradníková, moc milá, sice se někdy je potřeba ji hodně ptát, ale to mi nevadilo. Všechny vysetreni (průchodnost a inseminace) u ni byly naprosto bezbolestné. Po té pruchodnosti jsem si vždy žádala jít prave k ní. Před konzultaci na IVF mi říkala, ať se měsíc dva hodím do pohody a pak přijdu na IVF a že bude držet palce, ať se podaří přirozeně před IVF a tak to i bylo :D

u p. Vlčka jsem byla na první inseminaci také a byl moc příjemný. Ale na mě moc mladý a styděla jsem se :D

S p. Bartošovou se potkávám až na gynekologii při screeningu a je pravda, že je suverénní, ale rozhodně není zlá, alespoň dle mého. V CAR jsem s ni zkušenost neměla.

Nejlepší je p. Mrázek, s tím se prý v CaR potkávají až u odběru nebo vložení embryí. Na gynde zastupoval moji doktorku a je to fakt PAN doktor. Profesionál. Když jsem totiž otěhotněla prirozene, tak jsem v 9tt měla spontánní potrat. Poté jsem byla na kontrole po potratu prave u neho a říkám mu, že bych začala asi navštěvovat znova CAR a on mi říká: “podařilo se jednou prirozene, tak se podaří i podruhé. Na klinice ode mě mate na rok zákaz” :D samozřejmě se smál.. no a za 4 měsíce jsem fakt opět otěhotněla :)

Na klinice jsme potkali par, ktery měl za sebou 16 let pokusu v CARech po celé Evropě. V gynemu se jim podařilo hned při první IVF a snažili se o druhé :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat