CAR v 21 letech? Byl někdo?

Anonymní
8.1.21 19:15

CAR v 21 letech? Byl někdo?

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, jestli je tu někdo, kdo byl v CARU okolo 21 let? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9408
8.1.21 19:27

Jo, jedna moje příbuzná. Rok se jim nedařilo, tak šli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
8.1.21 19:35

A není to zbytečně brzo? Nám se nedařilo 3 roky a CAR jsem odmítala, že je ještě brzo… Nakonec jsem otěhotněla v 25 letech… Taky záleží, jaké vážně problémy máš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 19:50

@lucka456 bohužel mám endometriozu 4st., jsem po 2 laparoskopiich, mám jen jeden vejcovod a můj doktor to řeší halabala. Čím tým jsem bez hormonů(na endo), tím větší ke pravděpodobnost, že se mi endo zase rozlezá :(

• Citovat
  • Nahlásit
488
8.1.21 19:55

Vek je uplne jedno, bohuzel problem s plodnosti maji i mlady holky. Kdyz se dlouho nedari, tak mi to prijde rozumne se nechat vysetrit na klinice, ktera se tomu venuje.
Jinak odpoved ano, byla jsem, taky jako velmi mlada, nicmene s partnerem se kterym jsem tenhle problem resila uz nejsem, tudiz jsme “lecbu” ani nedokoncili a zadne miminko z toho nebylo.

@lucka456
Proc brzo? To ze vam se podarilo otehotnet neznamena, ze se to povede i dalsim, kterym to nejde 🤷🏼‍♀️
Naopak je od slecny velmi zodpovedne, ze si to uvedomuje a chce to resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15276
8.1.21 20:04
@Anonymní píše:
@lucka456 bohužel mám endometriozu 4st., jsem po 2 laparoskopiich, mám jen jeden vejcovod a můj doktor to řeší halabala. Čím tým jsem bez hormonů(na endo), tím větší ke pravděpodobnost, že se mi endo zase rozlezá :(

Ja mela diagnostikovanou endo 4.stupne, 4laparky, punkce cyst, po poslední laparce mi ihned nasadili vissane na pul roku, pak 3mesice šance na přirozené těhotenství, jinak by bylo ivf. 3.cyklus to vyšlo přirozeně, podle doktora vlastně zázrak. Ale operace, kontroly, doktor, vse jsem řešila v sanusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52212
8.1.21 20:09

Pises, ze tvuj doktor resi halabala. Tak to by bylo prvni co bych resila a urgentne. Najdi si lepsiho lekare, ktery neresi problemy halabala. Klidne bych za kvalitou dojizdela, jestli v okoli dobry doktor neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 20:27

@janikema90 děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 20:32

@lachtanice86 já už skoro roční dceru mám. Po druhé laparoskopii jsem odmítla hormony a ihned se povedlo, dávali mi na přirozené otehotneni 6m. Ted uz se 6m. snažíme o druhé, páč nechceme jedináčka a nic, zase mi dávají 6m.na přirozené. Můj doktor mi sice napsal hormony, ale bez kontroly, jak můj cyklus probíhá a bez kontroly, jak hormony zabírají. Proto teď přemýšlím, jestli změnit gynekologa nebo rovnou CAR.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 20:34

@Kelsey ano, nad tím teď silné uvažují. Volný a kvalitní gynekolog je právě 30km daleko, což je pro mě těžší kvůli hlídání, ale popremyslim nad tím.

• Citovat
  • Nahlásit
1519
8.1.21 20:52

A vy už se aktivně snažíte? A dlouho bez výsledku? Anebo vás jen vyplašila diagnóza, tak jste se rozhodla pokusy přirozenou cestou rovnou přeskočit? Pokud ano, tak já bych to nedělala. Chvíli to potrvá, než se endo rozleze, takže bych po ukončení hormonální léčby zkusila přirozenou cestu a klidně i v několika cyklech. Až kdyby třeba do 25 nic, tak bych řešila ivf… Opravdu chcete dítě hned teď, nebo jste jen vyděšená lékařem a tak pro jistotu chcete začínat takhle šíleně brzo?

Znám několik žen s endo a dobrá polovina nakonec otěhotněla přirozeně. Endo a prognóza lékaře ještě neznamená, že to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 21:05

@DeeDee.518 jak už jsem psala výše, mám roční dceru(Po druhé laparo ihned prirozene) a toužíme s manželem po sourozenci. Posledně se mi endo během necelého roku rozlezla dost rychle, močovod srostlý s vejcovodem, který odstranili, se stěnou dělohy a ještě ke střevu, které zachránili, ale příště už by mi kus museli vzít. Tudíž teď mám samozřejmě už strach, že než se povede druhé, zase se rozleze a přijdu i o druhý vejcovod a tím o možnost přirozeného otěhotneni nadobro. Po porodu jsem 6m brala HA a teď už jsem 6m bez HA a aktivně se snažíme. Můj doktor mi jen napsal Clostilbegyt a snažte se, bez vyšetření apod. Proto mi šlo třeba jen o konzultaci s odborníky v CARU a zajímalo mě, zdali byl třeba někdo tak brzy, aby na mě nekoukali jak na vola.

• Citovat
  • Nahlásit
15276
8.1.21 21:13

No tak hlavně bych hledala lepšího doktora

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 13:35

Ahoj, nepřijde mi na tom nic divnýho a už vůbec bych se neohlížela na to, jak kdo na nás bude koukat. Za 2měsíce mi bude 23, do CARu chodíme, v pátek začínám stimulaci. Přítelovi je 27, ale to že jsme mladí neznamená, že ten problém nemáme… takže pokud cítíš, že ti můžou pomoct, určitě bych to zkusila. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
110
9.1.21 19:49

@janikema90 napsala jsem taky, že záleží jaké má paní problémy, to už si asi nedočetla že??… Potom co paní napsala jaké má problémy tak bych klidně o CARu uvažovala a na věk bych nehleděla… A to, že nám se to podařilo jsem dala příklad, že to jde i přirozeně po tak dlouhé době, zvlášť když je člověk mladý… Ovšem s takovou kupou problémů je to horší, ale to jsem ještě nevěděla, když jsem komentář psala… Takže klídek drahá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat