Čárka mezi půlkama dítěte je nahoře šikmo

Anonymní
10.4.21 17:39

Čárka mezi půlkama dítěte je nahoře šikmo

Dcera (14m) má čárku mezi půlkama rovně, ale nahoře, kde ta čárka končí, tak jí uhýbá vyloženě šikmo na jednu stranu. Je to normální nebo myslíte, že to mám řešit s doktorkou? Jestli třeba nemá křivá záda. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?
Omlouvám se za trochu trapný dotaz, prosím ponechat anonym nebo smazat. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1791
10.4.21 17:56

Tak mozna se tu dozvis, ze resis blbosti atd, ale hyzde coby sval se posiluje a asi i tvaruje podle zateze. Pokud uhyba ta „carka“, tak to muze docela dobre znamenat, ze dcera jednu polovinu tela nejak zatezuje vic. Nebo je nejak vychylena. Ja mam treba o 1,5cm kratsi stehenni kost a do mych 35 si toho nikdo nevsiml. Nekulham. Proste telo si nejak zvyklo a neni to vubec poznat. Jenze s tim souvisi komplet spatne pouzivana pater, protoze clovek, kdyz je i o malinko vychyleny, nataci hlavu. Jak mi vysvetlil ortoped. Tudiz bych se klidne poptala nekde na fyzioterapii. Jiste to neni drama, ale pokud ji mas vcas timto usetrit treba bolesti zad v dospelosti, proc to neudelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
10.4.21 18:36

Muj kojenec to taky tak ma, vubec nevim jestli to neco znamena, ma to rozhodne od prvniho dne po narozeni :nevim: pokud na neco prijdes, dej vedet :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3959
10.4.21 18:37

U miminka by zahyby mely byt stejne, jinak to znamena nesoumerne pouzivani stran… takze kravinu neresis. Ale pokud budes hledat pomoc, najdi dle referenci na netu, ne pres mudr..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 20:15

Děkuji všem za odpovědi. Zrovna příští týden se chystám s druhým dítětem k fyzioterapeutovi, tak se ho pak na konci na to zeptám. Asi je pravda, že by to mělo být souměrné, pokud je to sval a je to dle zátěže.

• Citovat
  • Nahlásit
1167
10.4.21 20:22

Jj, zajdi s dcerou na fyzioterapii. Já s mimčem chodím (kvůli něčemu jinému) a souměrnost faldíků a záhybů hodnotí vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
10.4.21 22:24

Napadá mě nesouměrnost v usazení kyčlí, která se projevuje právě nesouměrností půlek (nebo také zdánlivě rozdílnou délkou nohou). S usazením kyčle na své správné místo může pomoci Dornova metoda plus (viz https://www.youtube.com/watch?… nebo zadejte do webového vyhledávače „dornova metoda šlágr“ a podívejte se na zhruba hodinové video), takže určitě doporučuji navštívit zkušeného fyzioterapeuta :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
10.4.21 22:55

Cvicili jsme s malým Vojtovku a zlepseni ve zpevnění a držení těla mi vždycky ukazovala i na té čárce. Krásně se tvarovala postupně do rovna. Ted už ti neřeknu, co přesně to je, ale určitě se pozeptej. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 21:03

@Silver_Lining Na té fyzioterapii jsem se chtěla zeptat na konci, ale pak jsme spěchali a ještě plánovali další termíny a pak placení, tak jsem se na to zapomněla zeptat :-( Ale když něco zjistím, napíšu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat