Carvingové lyžování - technika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Genovesa
Extra třída :D 11224 příspěvků 17.01.17 14:36
Carvingové lyžování - technika

Ahoj, začínám s dcerkou po 20 letech lyžovat. Někdo mi poradil, že aby vyvinula tlak na nohy, mám jí dát mezi jazyk boty a holeň nohy měkký míček. Nesmí prý naklánět tělo a rameno do oblouku, ale musí tlačit nohama do jazyků bot čili do těch míčků. Já ale když jedu, tak mi pomáhá dát vnější ruku před tělo tam, kam chci jet. Prostě naklonit rameno tam, k chci jet. Např. Jedu šikmo po sjezdovce a chci oblouk do prava, tak nakloním mírné ke svahu levé rameno. Současně přenesu váhu na pravou lyži. Je to blbě? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

acimedaca
Nadpozemská drbna 26013 příspěvků 17.01.17 14:42

@Genovesa v lyžařské školičce dcerku učili zatáčet tak, že zvedala ruku nahoru - chtěla zatočit doprava, zvedla levou ruku, přenesla váhu na pravou lyži a zatočila. Princip je asi stejný

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 17.01.17 14:48

Míček do boty? Proboha jaký? A jak zapnout boty? To slyším prvně a přijde mi to jako blbost.

U lyžování je třeba zapojit celé tělo. Tlačit rucema na kolena, nebo ty pohyby rukou - jde o to přenést váhu na druhou lyži a tím zatočit.

Cpát cokoliv do bot je blbost.

Případně zkus někde pohledat materiály (budou i videa) metodiky výuky lyžování.

Ivan PPZ
Kelišová 5672 příspěvků 17.01.17 14:54

Dát do školy lyžování a neřešit to svépomocí. Většinou je to spíš na škodu.

Genovesa
Extra třída :D 11224 příspěvků 17.01.17 15:03

@zvidavajanca pěnový. Aby cítila, jak ho znáčkne v botě.
@Ivan PPZ Dát skoro 500 za hodinu si úplně nemůžem dovolit. Myslím, že rekreačně to zvládnem samy.

Genovesa
Extra třída :D 11224 příspěvků 17.01.17 15:03

@zvidavajanca pěnový. Aby cítila, jak ho znáčkne v botě.
@Ivan PPZ Dát skoro 500 za hodinu si úplně nemůžem dovolit. Myslím, že rekreačně to zvládnem samy.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 17.01.17 15:37

@Genovesa Pronajmi jí instruktora. Klidně zezačátku jen na půl hodinky. Děti to od nich líp berou..

Genovesa
Extra třída :D 11224 příspěvků 17.01.17 18:49

Jako já nevím, jak to to dítě dělá, ale sama si vyjede na pomě na dětskou sjezdovku, přidřepne a jede obloučkama z kopce. Přijde mi, že jí to zatáčí samo. Chtěla jsem po ní, aby dávala obě ruce na jedno koleno (vnitřní), protože mně to hodně pomáhá. Ji to spíš rozhazuje. Možná zkusíme instruktora kvůli stylu no. 8o :nevim:. Já lyžuju zas po dvaceti letech a s takovou bude za chvíli lepší jak já :lol:.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49154 příspěvků 18.01.17 07:45

Teoreticky to na emiminu nevyřešíme. Jestli umíš, tak jezdit jezdit jezdit, dítě na hůlce nebo ty před nim, zády ke svahu, držet lyže do špičky a zatáčet. Ono si na to přijde samo bez vysvětlování, co udělat, aby to zahlo. A jestli neumíš, tak instruktora, nejlépe vlastního, páč ve školičce 5 dětí na istruktora, 1 jede, 4 stojí frontu…

Genovesa
Extra třída :D 11224 příspěvků 18.01.17 09:32

@Lama Lama Ale ona zatočí v pohodě, už ani moc nepluží. Nevím, jestli jezdí dobře na hranách. Asi ji letos nechám jezdit a příští rok ji dám na chvíli instruktorovi kvůli těm hranám. Má pět. Pozadu jezdit neumím, sama se snažím učit, kopec sjedu v pohodě, ale stojím na lyžích po 20 letech. :lol:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27382 příspěvků 18.01.17 09:38
@Genovesa píše:
@Lama Lama Ale ona zatočí v pohodě, už ani moc nepluží. Nevím, jestli jezdí dobře na hranách. Asi ji letos nechám jezdit a příští rok ji dám na chvíli instruktorovi kvůli těm hranám. Má pět. Pozadu jezdit neumím, sama se snažím učit, kopec sjedu v pohodě, ale stojím na lyžích po 20 letech. :lol:

no, raději instruktora letos, aby se nenaučila něco dělat špatně, to se pak hůř odnaučuje, když to má dítě zažité… možná by stačila jedna, dvě hodiny… to pětikilo bych do dítěte vrazila bez rozmýšlení, pokud bych já sama neznala dobře techniku…

Lama Lama
Hvězda diskuse 49154 příspěvků 18.01.17 09:43
@Genovesa píše:
@Lama Lama Ale ona zatočí v pohodě, už ani moc nepluží. Nevím, jestli jezdí dobře na hranách. Asi ji letos nechám jezdit a příští rok ji dám na chvíli instruktorovi kvůli těm hranám. Má pět. Pozadu jezdit neumím, sama se snažím učit, kopec sjedu v pohodě, ale stojím na lyžích po 20 letech. :lol:

jo tak, to to se ještě vyvrbí. Na karbovej oblouk prostě potřebuje rychlost, prostor. U nás to učil instruktor kluka tak v těch pěti tak, že měl zatáčku vykrouhávat až úplně nahoru do protisvahu a celý se u toho nahlánět jako letadlo

Genovesa
Extra třída :D 11224 příspěvků 18.01.17 09:47

@Lama Lama To ona umí, vykroužit do protisvahu. Jen se jí nechce, vadí jí, že zastavuje. Jepice. Letadlo znám, to jsem nastudovala. Jenže jak koukám na děti s instruktorama, jsou to lemplíci a nedělaj to pořádně :lol:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49154 příspěvků 18.01.17 09:55
@Genovesa píše:
@Lama Lama To ona umí, vykroužit do protisvahu. Jen se jí nechce, vadí jí, že zastavuje. Jepice. Letadlo znám, to jsem nastudovala. Jenže jak koukám na děti s instruktorama, jsou to lemplíci a nedělaj to pořádně :lol:

hele, podle mě je malá. Mým dětem se občas nějaký karvový oblouk povede, cca od těch 4-5ti let, ale i ten sedmiletej to prostě klasicky smýká. Já taky, na karv potřebuju ideální podmínky

Genovesa
Extra třída :D 11224 příspěvků 18.01.17 10:16

@Lama Lama super. Budu s ní vždycky chvíli cvičit letadlo, jezdit na vnitřní noze atd. Má pět, přijde mi, že motoricky na to prostě ještě nemá. Že tu koordinaci pohybů tolik neovládá ještě. Navíc nedávno jsem četla, že i smýkat je třeba umět, já třeba ledovici sjet neumím, jedu dolů po hranách. Učilas děti padat? Jsem si říkala, že to by měla umět. To ji bude bavit :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >