Čas na jídlo ve škole

Anonymní
1.12.20 20:12

Čas na jídlo ve škole

Prosím můžete mi napsat kolik času na jídlo mají Vaše děti ve škole. U nás každá skupina má jen 10 minut, s tím že si musí i vystát frontu (nevím jestli jde jedna třída či jich je tam víc). Dítě přišlo domů hladové, nestihlo. Prý jich bylo víc. Nevím co s tím. Slušně jsme se zeptali a bylo nám řečeno, že pokud máme problém, máme obědy zrušit 8o. 10 minut to je tak si uhnat vředy, sama se za 10 minut fakt nenajím. Chápu, že jsou omezení, ale proboha to ty lidi nemaj rozum? Klidně uvítám i vyjádření lidí co ve školství dělají. Případně rady, kam se krom řiditelství obrátit. Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12969
1.12.20 20:23

To bude asi na obedy chodit s druzinou, ze? Ale 10 minut, to se mi nezda. To si ani nestihnou to jidlo vsichni vyzvednout (u nas chodi skupinky po 10).
Zavolat jeste muzes zrizovateli skoly, coz je mesto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 20:29

@cecetka ne chodí celá třída najednou a až pak do družiny. Tedy nevím kolik jich chodí. Družinu nám taky zkrouhly s tím, že nárok mají jen první třídy a pak rodiče prosily, ať si je vyzvedávají hned po škole.

• Citovat
  • Nahlásit
23441
1.12.20 20:31

Asi bych si nejdříve informace ověřila - protože si zcela upřímně neumím představit, že dítě někdo vyžene od jídla s tím, že už musí jít a má jídlo odnést, sotva s talířem dosedne ke stolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24750
1.12.20 20:34

U nás máme na oběd 25 minut, ale mám skupinu 7 dětí s postižením, dokrmujeme, krájíme maso, nosíme tácky, tak nám to fakt nestačí.
A je to naše jediná chvilka „volna“ mezi prací ve třídě jako AP a odpolední družinou, prý se můžeme najíst s dětmi :cert: Že to nejde jinak udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24750
1.12.20 20:36

@hanka.br. Nás tak vyhánějí, chodíme do cizí jídelny. Jinak by se nestihly prostřídat jejich třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 20:38

Já pracuji jako asistentka a vodím teď třídu na obědy. Trvá nám to celkem dlouho, protože přecházíme do jiné budovy, ale když to vezmu od posazení dítěte k talíři, tak do těch 15 minut jsou všechny najedené. Pět minut tak čekají ve frontě. Vždy čekám, až dojí poslední a pak společně odcházíme. Nezdá se mi, že by je nenechali dojíst. S kým jsi o tom mluvila? Zeptala bych se asi třídní učitelky, jak to je.

• Citovat
  • Nahlásit
20307
1.12.20 20:40

U nás 20 minut a chodí jen jedna třída

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1277
1.12.20 20:41

@hanka.br. Informace mám ověřené, přímo od učitelky. Ta nám též sdělila, že máme obědy odhlásit. Že musí dodržovat čas, ale že chápe, že je to málo. Těch 10 minut mají přímo i v rozvrhu (který nám zaslali s nástupem dětí pozměněný oproti běžnému). Já čekala, že ty děti, jak píšete, nechají aspoň dojíst, a ono ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51753
1.12.20 20:47

My mame momentalne interval 15 minut. u prvnaku a druhaku. A stacilo to, takze jim to zustane. V dalsich tridach nechame po 10 minutach, ze bude vychazet dalsi trida na obed. U nich bylo dneska 15 minut dost. I si pridavali, ze byla omacka a knedliky. Taky ten cas ladime. Vcera se to sukovalo pred jidelnou. Dneska vzniknul i prostoj. Je to proste jiny rezim, ktery je treba vyladit.
Trosku trpelivosti a kazdopadne bych to rekla tridni, ze dite nestiha obedvat. Aby zjistila, vyhodnotila situaci, pripadne domluvila, ze se posune cas na obed. Tady je to zbytecne resit. V konkretni skole potrebuji tu zpetnou vazbu od deti a rodicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 20:51

U nás je na oběd 15 minut včetně přechodu do jiné budovy - celá třída. Moje děti oběd první den nestihly sníst a polévku si ani nebraly. Taktéž se mi 15 minut to zda málo (10 minut je tedy ještě horší), ale časy dodržovat prý musí, protože by se jinak nestihly vystřídat všechny děti. Vyzkoušeno zatím jeden den…, jinak momentálně je jídelna u nás v karanténě, takže se nyní nevaří…

• Citovat
  • Nahlásit
7676
1.12.20 20:57

Dcera se stihne najíst, mají asi 20 min, nikdo je nevyhazuje.
Máš tu informaci v písemné formě? Řešila bych se zřizovatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
1.12.20 20:57
@Anonymní píše:
Prosím můžete mi napsat kolik času na jídlo mají Vaše děti ve škole. U nás každá skupina má jen 10 minut, s tím že si musí i vystát frontu (nevím jestli jde jedna třída či jich je tam víc). Dítě přišlo domů hladové, nestihlo. Prý jich bylo víc. Nevím co s tím. Slušně jsme se zeptali a bylo nám řečeno, že pokud máme problém, máme obědy zrušit 8o. 10 minut to je tak si uhnat vředy, sama se za 10 minut fakt nenajím. Chápu, že jsou omezení, ale proboha to ty lidi nemaj rozum? Klidně uvítám i vyjádření lidí co ve školství dělají. Případně rady, kam se krom řiditelství obrátit. Děkuji!

Bývá 15 minut, 10 je fakt málo. Ale taky záleží na tom, jaké je Tvé dítě jedlík. Opravdu není prostor na to, „přemlouvat“ děti ke každé lžičce. Takže jíš-nejíš. Samozřejmě je několikrát napomeneš a donutíš něco sníst, ale nesmí po každé lžičce lelkovat kolem sebe a prostě jíst. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1277
1.12.20 20:59

@Kelsey ano děkuju. Já to svým způsobem chápu. Ale právě mě zajímalo, jak je to v jiných školách. Co tu tak koukám, tak 10 minut má málokdo. S tím, že to dodržují fakt na minuty. S učitelkou jsem řešila, takže uvidím, jak se k tomu postaví vedení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30447
1.12.20 20:59

Moje dcera ted končí 12.25 a 12:50 jí jede autobus (cca 3 minuty ze školy na zastávku). Ještě se musí obléct… a prý jí to stačí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat