Čas strávený u počítače na mateřské/rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petr_dan
Nováček 1 příspěvek 05.10.14 22:43
Čas strávený u počítače na mateřské/rodičovské

Jste doma na mateřské či rodičovské dovolené, nestíháte a partner pořádně nepomůže?

Můj příběh je jednoduchý. Rozhodl jsem se s ním podělit a třeba získat názory ostatních.

Bydlíme kousek za Prahou v malém městě, mně je 33, manželce 30, máme dva kluky - jeden a čtyři roky. Bydlíme v paneláku v bytě zatíženém hypotékou, manželka již čtvrtým rokem (děti rychle po sobě) na mateřské/rodičovské dovolené. Já dojíždím každý den do Prahy, relativně dobře placené místo IT manažera. Staršího kluka beru denně do školky, vyzvedává ho manželka, někdy jeden z prarodičů. Co se týče domácích prací, nejsem žádný svatoušek, ale doma pomáhám, některé věci máme rozdělené. Do této chvíle je asi vše bez problémů.

Problém trochu začal v okamžiku, kdy jsem začal zjišťovat, že něco není úplně v pořádku co se týká domácích prací ze strany manželky. Možná jsem stále trochu toho machochistického názoru, že převážnou část starostí o děti a o domácnost by měla zvládat žena. Není to se mnou však tak zlé, proto bych rád podtrhl ono slůvko „převážnou“, zvlášť, když je žena doma. Starost o děti není žádný med, zvlášť když ti dva naši raubíři dokáží člověka pěkně zaměstnat, ostatně jsem si to mělo rozhodně za pár let možnost vyzkoušet, každopádně, pořád mi bylo divné, že nádobí, které jsem dával večer do myčky, zde stále bylo, prádlo je dlouho nevyžehlené, takže jsem si musel občas prostě po ránu košili vyžehlit a o nějaké hotové večeři, když přijdu po nákupu z práce ani nemluvě. Ale to už je minimum - stačí si prostě vzít, to co člověk cestou z práce koupí, popř. lednice také člověka něčím odmění. Nemohl jsem ale pochopit, proč mi manželka říká, že nic nestíhá.

Všiml jsem si však jedné věci. Vždy, když přijdu z práce domů, tak manželka sedí u počítače, děti si v lepším případě hrají, v horším případě zlobí a manželka je od počítače okřikuje. Věděl jsem, že manželka tráví nějaký čas u počítače vším možným - přispívá na podobných serverech, jako je tento, hledá, co se dá kde dobře koupit, kde jsou slevy atd. Když jsem si však spočítal, o kolik času, ať už jakkoliv efektivně stráveného, stráví denně doma víc než já, nedokázal jsem si představit, proč tedy toho tak málo zvládá.

Měl jsem podezření, které se naplnilo. Požádal jsem v práci kluky z technického a ti mi doporučili program, kterým se nechá zjistit, jak dlouho se počítač používá. Funguje to jednoduše tak, že např. po jedné minutě, kdy se nehýbe s myší a neklepe do klávesnice (např. když běží pohádky pro děti), se počítání času zastaví a v okamžiku pohnutí s myší se zase spustí.

Výsledky byly docela překvapivé. Průměrná denní doba v pracovní den byla asi 6,5 hodiny, z toho tedy byly tak 2 hodiny večer. To je více než polovina mé pracovní doby, co manželka takto využije, a pak „nestíhá“. V některých extrémech však počítač takto běžel i 11,5 hodiny den­ně.

Pro mě je to neuvěřitelně, přiznám se, že nevím úplně, jak to mám s manželkou řešit. Pokud bych to řešil napřímo, tak se můžu jen dočkat obvinění, že ji špehuji. Nejhorší je pro mě ta představa, že i výchovu dětí řeší jen od počítače tím, že na ně ječí.

Máte nějaký nápad, jak by se to dalo řešit? Tušíte všichni, kolik času trávíte u počítače?

Díky,
Petr.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
kacz
Kelišová 6106 příspěvků 05.10.14 22:48

@petr_dan špehuješ manželku, no, co na to říct. Já trávím u počítače hodně času, protože pracuju z domova. To se taky počítá?

No tak neuklízí, nežehlí, nevaří. A co má být? Já například nežehlím skoro vůbec, ono s dvouletým dítětem to dost dobře nejde, pokud nemá skončit s popáleninami v nemocnici. Vařím tedy téměř denně, ale dost často na partnera večer nezbude, protože sníme všechno k obědu. Mám se z toho postavit na hlavu?

Manželka není tvoje služka. Chtěla bych vidět tebe, být třeba 6 let zavřený doma, jak nadšeně po tisící první vyndaváš nádobí z myčky.

anti17
Kecalka 467 příspěvků 05.10.14 22:49

To je všude stejné

lentilka248
Kelišová 6426 příspěvků 05.10.14 22:49

Já hodně..jednak par hodin pracuji z domova, jednak PC využívám místo televize jako zvukovou kulisu a sleduju různé dokumenty, talk-show, třeba u žehlení..a take se zapojuji do různých diskusí, realizuji nákupy atd atd..

Electrolux_EHM_4400
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 22:50

@petr_dan budes uklovan :mrgreen:

kacz
Kelišová 6106 příspěvků 05.10.14 22:52

@Electrolux_EH­M_4400 co může čekat.. já taky nepíšu někam do Maximu, že po mně chlap chce teplé večeře a jak mu to rozmluvit…

Caitlyn
Kelišová 5809 příspěvků 05.10.14 22:53

@petr_dan
bože bože :roll:

michee
Závislačka 3589 příspěvků 05.10.14 22:56

Znám takové ženy, ale já se k nim teda neřadím. K počítači sedám až večer, až mám vše hotovo, jo někdy je doma chlívek, ale to proto, že prostě někdy chci na chvilku vypnout a druhý den to doženu. Hlavně malý mi ani nedovolí být u počítače, při rodičáku pracuji a má práce je právě na počítači, jen se na počítač jedním okem podívám a je zle…takže u mě je počítač povolen, až malý usne.

@petr_dan taky mám chlapa od IT fochu, ale on je na počítači po příchodu z práce(bohužel pracovně), během dovolené (taky práce), víkendy (taky práce…asi mám workoholika), takže udělat mi podobnou kontrolu, tak dostane takovou čočku, že by to snad skončilo i rozchodem! A ptal ses manželky, proč je tak často na počítači? Možná by stálo za to si o tom promluvit, než ji špehovat a psát slohová cvičení na emimino.

Talitha
Extra třída :D 13391 příspěvků 05.10.14 22:57

No, způsob zjištění skutečné stavu, tedy kontrola přesně stráveného času u pc, je teda trochu na hraně.
Ale takových hodin AKTIVNĚ stráveného času u pc, je teda hrůzostrašný. Víc než chybějící večeře nebo nevyžehlená košile by mě děsila představa, jak tráví v tu chvíli svůj čas ty děti.
Manželce bych to zkusila v dobrém nadhodit, rozhodně bez informace o sledování.

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 05.10.14 22:57

U PC ani minutu denně. Nemám čas u něj vysedávat. Ale tablet nebo mobil si občas zapnu. Pokud si zrovna dcera sama hraje a nepotřebuje mě. Nejčastěji když v poledne spí a mám naklizeno. Tak asi cca hodinu denně. O domácnost se stíhám starat, denně vařím obědy a dceři se co nejvíc aktivně věnuji. Málokdy se stane, že je doma bordel, když se přítel vrátí z práce. Ale s úklidem pomáhá. Odpadky vynáší jen on, nemá problém vyklidit myčku, vyluxovat.. Ale musím ho požádat. :)
Máme ale jen jedno dítě. Se dvěma to tak lehce nepůjde a občasného bordelu se nevyhneme.

Tvůj příběh mi přijde extrémní. Pokud to tak doopravdy je, tak děti lituji. Ona i manželka si možná za 20 let uvědomí, že čas strávený na netu byl j ničemu a že zážitky s dětmi jí chybí a bylo jich málo. Okrádá i sebe, nejen kluky. Smutné.

Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 05.10.14 22:58

Když ti vadí bordel, tak si ho ukliď ne? :nevim:…bože můj.

Turante
Závislačka 2777 příspěvků 05.10.14 22:58

Já o sobě vím, že u PC trávím zbytečně moc času a vím, že kdybybch u něho neseděla některé věci bych stíhala mnohem lépe :nevim: Jen nějak nevím jak přestat.
Ale rozhodně bych manželce neříkala, že víš, kolik času tam tráví, je to stejné jako bys jí prohlížel emaily či smsky :roll: Opravdu netuším jak to řešit konstruktivně.
Ještě mě napadlo, když jste spolu, třeba o víkendu, dělá to taky? Nebo jen když nejsi doma?

Laculka
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 05.10.14 22:59
@Electrolux_EH­M_4400 píše:
@petr_dan budes uklovan :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 23:00
@kacz píše:
No tak neuklízí, nežehlí, nevaří. A co má být?

A že má doma děti, tak ti jako přijde normální? Mně by to přišlo přinejmenším nevhodné, i kdyby děcka neměla… 8o :roll: jestli taky neuklízíš a nevaříš, no tak to potěš… (žehlení nepočítám, to není samozřejmost)

kacz
Kelišová 6106 příspěvků 05.10.14 23:01

@Elilen … píše někdo, kdo má jenom na tomhle serveru 14.000 příspěvků, tj. průměrně zhruba 15 příspěvků za den… vtipné.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >