Časné těhotenství a šestá nemoc u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 03.09.09 21:46
Časné těhotenství a šestá nemoc u batolete

Zdravím :). Není tady nějaký zdravotník, sestřička či lékařka, která by mi mohla říct, zda infekce v podobě šesté nemoci, kterou právě prodělává můj syn, může poškodit plod? Na kontrolu na gyn jdu až v úterý, kdy se zeptám doktorky. Děkuji.

Reakce:
Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 03.09.09 22:04

každá infekční nemoc může poškodit plod nebo způsobit potrat.
ale pokud jsi zdravá, nemáš oslabenou imunitu, tak ti myslím nic nehrozí /ani mimču/ :wink:
neboj :wink:

Hellenka
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 03.09.09 22:50

Normalne ne. Zatim jsem o zadnem pripadu neslysela/ necetla. Ona je naprosta vetsina obyvatelstva proti seste nemoci imunni, takze s nejvetsi pravdepodobnosti i ty :wink:

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 03.09.09 22:57
Hellenka píše:
Normalne ne. Zatim jsem o zadnem pripadu neslysela/ necetla. Ona je naprosta vetsina obyvatelstva proti seste nemoci imunni, takze s nejvetsi pravdepodobnosti i ty :wink:

tuto nemoc způsobuje herpetický virus a imunní proti němu nejsme:
 http://www.chlamydie.info/node/2441

tím nechci tykadlo strašit :wink:

Hellenka
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 03.09.09 23:19
Maggie_ píše:
Hellenka píše:

tuto nemoc způsobuje herpetický virus a imunní proti němu nejsme:
 http://www.chlamydie.info/node/2441

tím nechci tykadlo strašit :wink:

Jsme. To, ze herpes persistuje v organismu neznamena, ze proti nemu nejsme imunni. V pripade persistence se tazatelka znovu nenakazi, ma protilatky , ktere putuji placentou i k diteti. Mozna je pouze reaktivace v pripade oslabeni imunity.

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 04.09.09 08:56

Hellenko, Maggie,
až tedy půjdu k dr, myslíte. že mi vezme krev, ze které se to dá zjistit. Myslím tím, že jsem ji teda prodělala také jako syn? Dětská dr. mi totiž řekla, že u dospělých se neobjevují žádné příznaky jako u dětí, tzn. horečka a pupínky. Anebo to nechám koňovi :D . Děkuji vám a hezký den.

efča
Kelišová 5990 příspěvků 04.09.09 09:50

Ahoj tykadlo,

když jsem byla těhotná, můj starší syn dostal šestou nemoc. Taky jsem měla starost, hledala informace - na netu jsem se
dočetla (bohužel nevím, kde- je to už skoro rok), že šestá pro těhotnou nebezpečná není. Velmi nebezpečná je pátá nemoc- v těhotenství může mít následky jako zarděnky.

U nás dopadlo vše OK, žádné příznaky jsem neměla a narodilo se zdravé mimčo.

Určitě to bude OK i u tebe.

Efča

Hellenka
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 04.09.09 10:18
tykadlo píše:
Hellenko, Maggie,
až tedy půjdu k dr, myslíte. že mi vezme krev, ze které se to dá zjistit. Myslím tím, že jsem ji teda prodělala také jako syn? Dětská dr. mi totiž řekla, že u dospělých se neobjevují žádné příznaky jako u dětí, tzn. horečka a pupínky. Anebo to nechám koňovi :D . Děkuji vám a hezký den.

Ahoj tykadlo :D
Tady (Nem.) by ti nikdo krev nevzal a nezkoumal, pojistovna by to neuhradila. Prave z duvodu, ze pripady poskozeni nejsou znamy. Dle mych informaci by sis vsimla, kdybys ji ted poprve prodelala, ale ta sance, zes ji jako dite jeste neprodelala, je miziva.
Opravdu bych si nedelala starosti :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >