Časové rozmezí při dokrmu

109
13.7.15 17:45

Časové rozmezí při dokrmu

Zdravím všechny a prosím o radu. Plně jsem kojila, ale už 4 den mi malá (8týdnů) přestala pít celou dávku a vypije 40-50 ml což je málo a přestala pochopitelně přibírat na váze je neklidná a říká si po 1,5 hod. o mléko. Jsem už vyřízená :zed:,spánek skoro žádný a jídlo flákám, raději jdu každou volnou minutu spát. Dnes jsem začala dokrmovat protože dál bych to už nedala. Má otázka je, když nakojim a pak přikrmím (Nutrilon) za jak dlouho mužů dát malé zase najíst? A je možnost že se plně vrátím ke kojení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5416
13.7.15 17:55

@Charlotte 29 Dvouměsíční dítě má nárok se kojit co 1,5 hodiny. Je nesmysl, jestli kojené dítě vypije „celou dávku“ nebo ne. Není nikde stanovená dávka, kterou má dítě vypít za jedno kojení. Je otázka, jestli má v pořádku techniku sání.
Bohužel myslím, že vrátit se od dokrmování k plnému kojení je většinou těžké. Mléko se tvoří na základě poptávky, která, když se dítěti zaplácne žaludek sušeným, nebude :nevim:
Pauza po UM by asi nějaká měla být, což je opět z důvodu navýšení laktace kontraproduktivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
brko
13.7.15 18:30

Takto malé dítě se koji i po hodině. Jestli chceš kojit, tak zahod dokrm. to kojení se pak upravi a dítě si řekne tak po 3 hodinách.

• Citovat
  • Nahlásit
109
13.7.15 18:44

Celou dobu baštila pěkně po 2-3 h. až se přejídala museli jsme ji kvůli zvracení hlídat na váze a teď tohle? Kojim ji a ona najednou přestane a už nechce nebo nemůže, nevim a do 1,5 h. řve hlady, tak nevim kde je zrada :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64597
13.7.15 18:46

@Charlotte 29 ja kojila po hodine, hodine a pul, nejpozdeji po dvou skoro porad. Ona nemusi pokazde vypit stejne mnozstvi mleka. Jak dlouho saje? Casem se nauci vypit velke mnoustvi za kratkou dobu, ja kojim 5 minut maximalne. Jestli pouzijes UM, tak uz u neho nastridacku s kojenim asi i zustanes :nevim: taky muze mit spurt, ten je i v 8 tydnech a jestli podas UM, tak by to byla chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64597
13.7.15 18:47

@Charlotte 29 muze ji to tect pomalu a to ji rozcili… nabizis obe prsa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
13.7.15 18:50

Saje i 45 min 50 ml. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
13.7.15 18:53

Když vidím že vypila málo nabídnu i druhé prso. A po celkové hodině kojení konečně spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64597
13.7.15 18:56
@Charlotte 29 píše:

Aha, tak to by me unavovalo, takhle pomalu sala prvni mesic. A proc ji to tak dlouho trva? Usina u toho? To bych ji zkousela probudit, treba masirovat dlan pri piti. Pripadne by ekdo mohl zkontrolovat techniku prisati (laktacni poradkyne).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
13.7.15 19:02

Já právě vůbec nevim co se s ní děje a přijde mi že u toho usne tak ji probudí ona si cucne a pak zase nezájem. Ale asi se poradím jak pišeš s laktační poradkyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22421
13.7.15 20:29
@Charlotte 29 píše:
Celou dobu baštila pěkně po 2-3 h. až se přejídala museli jsme ji kvůli zvracení hlídat na váze a teď tohle? Kojim ji a ona najednou přestane a už nechce nebo nemůže, nevim a do 1,5 h. řve hlady, tak nevim kde je zrada :zed:

Moje se takřka od porodnice přes den krmila co dvě hodiny. Jsou jí 3 měsíce. Posledních asi 14 dní jede co hodinu a půl (a fakt nespurtuje), ve vedrech nebo při spurtu po hodině. U kojeného to je normální. Prostě preferuje jíst po menších dávkách, ale často. V noci vydrží těch 6-7 hodin. Kolik vypije „na dávku“ nevím a neřeším. Přibírá, drží si svůj 15. percentil a je spokojená, tak neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22421
13.7.15 20:32
@brko píše:
Takto malé dítě se koji i po hodině. Jestli chceš kojit, tak zahod dokrm. to kojení se pak upravi a dítě si řekne tak po 3 hodinách.

Svatý voči… Kojím už druhé dítě a na 3 hodiny se dostanu, jen pokud mi zachrápne. Kluk byl to samý, jedl po 2 hodinách maximálně do svých 10 měsíců ( to už měl k mlíku i příkrmy, dýl jak 2 hodiny vydržel jen při podání UM).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
brko
13.7.15 20:37

@Svistice ježíš já se upsala-má tam být samozřejmě 2 hodiny. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
brko
13.7.15 20:43
@Charlotte 29 píše:
tak to je fakt dlouho. Ve 2 měsících moje dcera párkrát srsla a hotovo. Záležitost na deset minut. Takže asi špatná technika prisati nebo myslíš, ze máš fakt malo mléka? produkci mléka zvýšíš pomoci bylin-recke seno, benedykt, jestrabina, homeopatika… caro.
  • Citovat
  • Nahlásit
22421
13.7.15 21:05
@brko píše:
tak to je fakt dlouho. Ve 2 měsících moje dcera párkrát srsla a hotovo. Záležitost na deset minut. Takže asi špatná technika prisati nebo myslíš, ze máš fakt malo mléka? produkci mléka zvýšíš pomoci bylin-recke seno, benedykt, jestrabina, homeopatika… caro.

Otázkou je, jestli celých těch 45 minut skutečně jí. Mě malá vydrží na prsu taky klidně půl hodiny, ale pořádně jí jen na začátku. Pak mám pocit, že jen gurmetsky vychutnává, popřípadě občasným efektivním sáním a polknutím maskuje svou snahu udělat si z mámy dudlík (asi pochopila, že když se nejí, jde se od prsa 8) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama