Část vaječníku, endometrioza. IVF nebo IUI?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MadammeLu
Stálice 53 příspěvků 21.12.18 10:04
Cast vajecniku, endometrioza.IVF nebo IUI?

Zdravim,

byla jsem ted v poradi jiz na treti laparoskopii. Mam diagnostikovanou endometriozu, jiz druhou cystu mi museli odstranovat. Ted jsme cerstve v Gennetu. Vsechny testy mame prakticky udelane. Pri teto laparo byla i pruchodnost vejcovodu, ta byla v poradku. Akorat endometriozni cystu mi museli odstranit i s casti vajecniku. Vzhledem k partnerovi, ktery ma azospermie, v lednu mame jit na dalsi spermiogram a uvidime. Chtela sem se zeptat, jestli nemate nekdo stejnou zkusenost a co vam doporucili? Jestli IUI nebo jste museli na IVF rovnou. Diky za info

Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 21.12.18 11:33
@MadammeLu píše:
Zdravim,byla jsem ted v poradi jiz na treti laparoskopii. Mam diagnostikovanou endometriozu, jiz druhou cystu mi museli odstranovat. Ted jsme cerstve v Gennetu. Vsechny testy mame prakticky udelane. Pri teto laparo byla i pruchodnost vejcovodu, ta byla v poradku. Akorat endometriozni cystu mi museli odstranit i s casti vajecniku. Vzhledem k partnerovi, ktery ma azospermie, v lednu mame jit na dalsi spermiogram a uvidime. Chtela sem se zeptat, jestli nemate nekdo stejnou zkusenost a co vam doporucili? Jestli IUI nebo jste museli na IVF rovnou. Diky za info

Ahoj.

Pokud má partner azospermii, je zbytečné dělat IUI, ne?

V každém případě jsem chodila do Pronatalu. Nejprve nám také doporučovali IUI, ale to jen v případě, že bychom byli já i manžel v naprostém pořádku.

Manžel vše OK, ale já měla též endometriózu a odoperovaný vejcovod, takže se s námi o inseminaci ani nikdo nebavil a šli jsme rovnou do IVF. :)

Osobně si myslím, že i ve Vašem případě by bylo lepší už IVF, protože u IUI je tuším 10 % šance a to i u naprosto zdravých párů.

Držím pěsti a ať se v roce 2019 podaří miminko.

Štrample obecná
Kecalka 336 příspěvků 21.12.18 12:01

Ahoj, taky mi při operaci endometriózy vzali kousek z obou vaječníků. Manžel měl tedy spermiogram ukázkový, ale stejně nám IUI nedoporučovali, raději hned IVF. Otěhotněla jsem nakonec přirozeně. :-)

MadammeLu
Stálice 53 příspěvků 21.12.18 13:38

@tininas
On tu azospermii ma podle me z dlouhodobeho uzivani steroidu, takze toto spermio bude druhe, ale v ramci 3 mesicni kury dopovani vitaminy a vysazeni cca 9 mesicu tech hnusu by mohl byt spermio lepsi :? Vim, ze nebude ukazkovy, zato lepsi. Ale chapu, ze IVF bude asi lepsi. A IVF se zadarilo?:)

MadammeLu
Stálice 53 příspěvků 21.12.18 13:39

@Štrample obecná
Prirozene? Tak to je parada to gratuluju :kytka: ja mam tu endometrio i na strevu..tu neodstranovali, pac by me pred svatkama totalne vykuchali…

tininas
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 21.12.18 17:15
@MadammeLu píše:
@tininas
On tu azospermii ma podle me z dlouhodobeho uzivani steroidu, takze toto spermio bude druhe, ale v ramci 3 mesicni kury dopovani vitaminy a vysazeni cca 9 mesicu tech hnusu by mohl byt spermio lepsi :? Vim, ze nebude ukazkovy, zato lepsi. Ale chapu, ze IVF bude asi lepsi. A IVF se zadarilo?:)

Ano, napoprvé. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >