Častá bolest nohou u čtyřleté

534
12.10.19 20:43

Častá bolest nohou u čtyřleté

Ahojte, moje 4,5 letá dcera si posledních pár týdnů stěžuje docela často na bolest nohou. Nikdy nebyla extra chodec ani cyklistka, ale v poslední době se to ještě zhoršilo. Hlavně si pořád stěžuje na bolest nohou a únavu. Ale zase když ji něco baví, dokáže řadit půl dne a až pak padne do postele. Myslíte, že je lepší to řešit s doktorkou nebo je to běžné-růst apod. Mělo to podobně některé z vašich dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.10.19 20:54

Borelioza napřiklad…vlastní zkušenost. Nebo EBV, nebo cokoliv jiného. Pokud to trvá pár týdnů, už bych byla u pediatra a chtěla krevní testy.

• Citovat
  • Nahlásit
1195
12.10.19 20:55

No, já bych pro jistotu šla k doktorce at vyloučis ty horší moznosti. A jaké má boty? Může to být třeba i nevhodnými vítána, taky růstové bolesti(tam zabírá kapat vigantol případně jiný vitamin D…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
12.10.19 20:55

Měla jsem dlouhodobě stejný problém u syna. V té době 3 až 4 roky. Teď 4,5 roku a je to lepší. Dříve se mi často v noci budil s pláčem, že ho urputně bolí nožičky. Byl skoro k neutišení. Přes den ok.Byla jsem již tehdy u Mudr., která nám na to řekla, že ať přidáváme vit D a že se jedná o růstové bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
12.10.19 20:58

Též jsem si vyžádala test na Boreliozu, byla negativní. Na druhou stranu je pravda, že se může Borelie projevit klidně až po x letech a do té doby se i hůř z testů určuje. Nicméně věřím, že ji neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
628
12.10.19 20:59

Moji ctyrletou dceru to taky trápilo a přešlo to samo od sebe - bylo to skokovým růstem. Pomáhalo mazat chladivym gelem-mentolkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
12.10.19 21:01

Jo, dokonce jsem zpětně zjistila, že za dobu největších dlouhodobých bolestí vyrostl o 5 cm( za 3,5 měsíce leden až duben)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18192
12.10.19 22:30

Pokud ji to bolí večer, když je v posteli a v klidu, jsou to růstové bolesti. Na to stačí hřejivý masážní gel nebo alpa a vlněné ponožky. Dbát na to, aby dítě neprochladlo a pokud ano, tak večer teplou vanu. Ale pokud to bolí i přes den, zpozorněla bych a chtěla vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat