Častá bolest v krku co to způsobuje

Anonymní
27.12.20 11:03

Častá bolest v krku co to způsobuje

Ahoj, letošní rok zhruba od září mě každý měsíc začne z ničeho nic hrozně moc bolet v krku. Vždy to má rychlý náběh a bolí mě v krku vždy cca týden. Tohle jsem dřív měla tak max 2 za zimu. Letos každý měsíc. Máte to taky někdo tak a nevíte čím by to mohlo být způsobené? A jak se toho zabavit? Mám doma 2 leté dítě, ale mezi děti nechodí, max na hřišti venku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1053
27.12.20 11:08

Manzel to mel podobne, casta bolest v krku, vykoupil snad celou lekarnu. Po ruznych vysterenich se nakonec zjistilo, ze ma reflux. Dostal leky a ma pokoj😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
27.12.20 11:11

Mě bolí také často mám streptokoka skupiny b, a nejde vyhnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 11:35
@sabinka098 píše:
Mě bolí také často mám streptokoka skupiny b, a nejde vyhnat.

Na to ti přišli jak? Výtěry? Já nevím jestli by se tím doktorka vůbec zaobírala. V listopadu jsem měla ATB údajně nějakého streptokoka ale nezkoumalo se jakého.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 11:36
@mikinka18 píše:
Manzel to mel podobne, casta bolest v krku, vykoupil snad celou lekarnu. Po ruznych vysterenich se nakonec zjistilo, ze ma reflux. Dostal leky a ma pokoj😊

Jak mu na ten reflux prsli? Dík

• Citovat
  • Nahlásit
236
27.12.20 11:55

Ja tohle taky resila, prakticka me poslala po vsech doktorech, jejich teorie byly: reflux (dostala jsem prasky s tim, at je zkusim brat, a kdyz to prejde, ze to bylo ono :think: ), stafylokok (ten se sice prokazal vyterem nosu a krku, dostala jsem nakou autoimunitni vakcinu, ale bolest v krku neprestala), pak ze oslabena imunita-mela jsem nizkou hladinu vitaminu d a leukocytu, tak jsem zkousela zmenit stravu, ale taky nic… nakonec jsem si sama casem prisla na to, ze to nejspis souvisi s hlasivkama, protoze behem ty jarni covidovy vlny jsem byla doma a nemusela tolik mluvit a samo to preslo… v zari zase nastup do prace a zase totez… ted se ucim hlasivky v praci setrit. Zasla bych k praktikovi, on bude vedet, kam te poslat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 12:10

U mě to také způsobuje reflux žaludečních šťáv, resp.ty výpary z nich. Nemáš bíle potažený jazyk? Reflux se zjišťuje buď při gastroskopii (hadice do žaludku) či pH metrií (tenká hadička do nosem do jícnu na 24hodin) nebo někdy poznají i na orl, ale tam nepotvrdi. Nebo méně náročný je tzv. Peptest. Stojí asi 1000 Kč a určuje se ze slin. Nicméně nevím, na kolik je spolehlivý apod.

• Citovat
  • Nahlásit
1053
27.12.20 12:13
@Anonymní píše:
Jak mu na ten reflux prsli? Dík

Byl na gastroskopii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
27.12.20 12:15

Také jsem to měla, celý život. Od dětství jsem trpěla jak zvíře. V 27 jsem začala sportovat, jezdit na kole i v -10 a měla jsem celých 5 let klid. Pak jsem začala sportovat jen v teple, i domova a vrátilo se to. Dle lékaře je to imunitou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24965
27.12.20 12:22

Dcery to mely nekolikrat do roka, vzdy pomohl jen sprej, ktery se uz nesmi prodavat. Několikrát se s tim jeste trapily, ale casem to proste preslo. Jen ta jedna ma často streptokoka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 12:25
@mikinka18 píše:

U mě to bylo taky tak. Několik let bolestí, stěrů, téměř nepřetržitého cucání čehosi na bolest + nejspíš z důvodu poničených sliznic časté virózy a pak na nějakou dobu nasazen omeprazol + gaviscon na noc a problém téměř vyřešen:)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 13:10
@vokishka píše:
Dcery to mely nekolikrat do roka, vzdy pomohl jen sprej, ktery se uz nesmi prodavat. Několikrát se s tim jeste trapily, ale casem to proste preslo. Jen ta jedna ma často streptokoka.

Jo asi vím, jaký sprej myslíš. Měl bílo oranžový obal, viď? Myslím, ze ještě nějaký zbytek doma mám. A je fakt, že mi vždy pomohl. Škoda, že se už neprodává. A vaší dceři tedy přišli na streptokoka? A léčí ho nějak? Máte zkušenost třeba s lichořeřišnici?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 13:13
@Anonymní píše:
U mě to bylo taky tak. Několik let bolestí, stěrů, téměř nepřetržitého cucání čehosi na bolest + nejspíš z důvodu poničených sliznic časté virózy a pak na nějakou dobu nasazen omeprazol + gaviscon na noc a problém téměř vyřešen:)

Takže to byl reflux? Mě nepřijde, že bych měla reflux. To by mě pálila i žáha, nebo ne? Já jinak jim téměř denně ovesné vločky, které by měly kyselost žaludku neutralizovat. A imunitu to nevím, myslela jsem si, že ji mám ok. Ale asi tedy ne. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
22313
27.12.20 13:24
@Anonymní píše:
Na to ti přišli jak? Výtěry? Já nevím jestli by se tím doktorka vůbec zaobírala. V listopadu jsem měla ATB údajně nějakého streptokoka ale nezkoumalo se jakého.

Tak to se jiste vedelo, jen ti to dr. nerekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 13:27
@mroe píše:
Tak to se jiste vedelo, jen ti to dr. nerekla.

Jako, ze znala typ streptokoka? Oni mi výtěr nedělali. Jen brali krev. A dělali crp.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat