Častá potřeba na stolici 3,5roku

Anonymní
20.11.20 12:58

Častá potřeba na stolici (3,5roku)

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenost.
Chystáma se s dcerou k lékaři, ale zajímá mne jestli se s tím už někdo nesetkal..
Dcera měla od doby, co malé nor.lani stolici problémy s vyprazdňováním… Zadržovala stolici, užívala Lactulosu, upravoval jsem jídelníček, dr.mi kromě Lactulosy, probiotik a kompotu (který do ní nedostanu do dneška) nic moc extra neporadila. I přes to všechno šla na velkou jednou za tři dny, kdy to bylo terno pro všechny přítomné. Pláč, strach z kakaní, objemná stolice. Tak to bylo zhruba dva roky. S příchodem třetích narozenin (do školky nechodí) se to úplně otočilo, dcera začala kakat normálně… Ale teď poslední měsíce chodí na záchod denně, ale až abnormálně často… Třeba 10× za den má potřebu jít na WC, vždycky vykaká malý bobeček.
Nemáte prosím někdo zkušenost? Co by to mohlo být? Jsem z toho už dost zoufalá. Lékaře určitě navštívím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28359
20.11.20 13:14
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenost.
Chystáma se s dcerou k lékaři, ale zajímá mne jestli se s tím už někdo nesetkal..
Dcera měla od doby, co malé nor.lani stolici problémy s vyprazdňováním… Zadržovala stolici, užívala Lactulosu, upravoval jsem jídelníček, dr.mi kromě Lactulosy, probiotik a kompotu (který do ní nedostanu do dneška) nic moc extra neporadila. I přes to všechno šla na velkou jednou za tři dny, kdy to bylo terno pro všechny přítomné. Pláč, strach z kakaní, objemná stolice. Tak to bylo zhruba dva roky. S příchodem třetích narozenin (do školky nechodí) se to úplně otočilo, dcera začala kakat normálně… Ale teď poslední měsíce chodí na záchod denně, ale až abnormálně často… Třeba 10× za den má potřebu jít na WC, vždycky vykaká malý bobeček.
Nemáte prosím někdo zkušenost? Co by to mohlo být? Jsem z toho už dost zoufalá. Lékaře určitě navštívím.

Než bych ji tahala k doktrovi, přestala bych na hovínka upozorňovat. Je dobře, že už nemá zácpu. Prostě bych ji chvíli nechala, nejspíš se jí to zalíbilo. Zvlášť, jestli chválíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 13:49

Dcera má 4,5 a chodí i 4× denně… vždy bobek. Někdy více… doktor mě nenapadl, nepříjde mi že je nějak špatně. Věřím tomu že časem do zvládne naráz jednou za den. Takhle to má asi půl roku rok možná…Zkuste to fakt neřešit, nechval nějak zbytečně, nemluv o tom…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 15:15

Právě že moc nechvalim, ona už chodí na záchod sama a pak mě jen zavolá, ze chce utřít. Přijdu, utřu jí, umýt ruce a odcházíme. Žádný ódy nepěju, ba naopak, dělám jako by nic, běžná věc.
Ale jde takhle fakt 10× i vícekrát za den… Normální mi to nepřijde. Kolikrát jde i jen na malou a při utirani si všimnou, že má špinavý zadeček, ale není pokakana. Ta stolice není řídká, ale ani tuhá. Koupila jsem laktobacily. zkusím i před ní o tom nemluvit a snad se něco zlepší… Je to fakt na palici co hodinu dvakrát na velkou… Ale což o to…spíš jsem se bála, aby neměla nějaký závažnější zažívací problem… Celiakie nebo něco takoveho..

• Citovat
  • Nahlásit
554
20.11.20 19:34

Můj malý tedy chodí 2× denně a víc ani ťuk,10×je tedy až, až. Doktorkou určitě nic neskazíš a třeba poradí nějakou efektivní radu. Napadá mě jediné, psala jsi, že se dřív bála chodit na velkou a teď naopak chodí až moc často, připadá mi spíš, že jí to těší a že to chce čas a nebo jí zkus až bude kadit, na nočníku nějak zdržet ať hezky sedí, tlačí a dá si na čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 19:54

@Mauša5218
Je to možné, že to má nějaký psychicky podtext. Jako na druhou stranu tohle je stokrát lepší než, když to zadržovala a pak trpěla… Bolelo ji břicho, ale kakat ani za nic…a pak když už to nešlo vydržet tak se vykakala jednou za 3-4 dny, ale měl by s tím problém dospělý. Takže tohle je lepší… Ale už prožíváme problémy s vyprazdňováním defakto od začátku, že už jsem z toho unavená a hlavně začínám se bát jestli něco nemá.
Trochu jste mě tu uklidnili.. Trochu věřím těm Laktobacilum. Tak uvidíme. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 20:05

Neteř měla taky psychickou zácpu… Asi 2 roky z toho měla hrůzu. Lactuloza aspol. Teď zase rozděluje a vykládá si malej bobek.. Velké bobek… A davkuje to zadnici :roll:
Tak zase lepší než zácpa 14dni a pak brekot a řev, protože si natrhla zadek. Taková fekalni fascinace… 🙄 A jeste to říká svoji mamce…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama