Častá úzkost a strachy, ovlivní v 33tt miminko?

210
24.11.20 18:27

Častá úzkost a strachy, ovlivní v 33tt miminko????

Nemohu si pomoci, vše mě nervuje, všeho se bojím, vždy to skončí tím, ze mám strach, že kvůli těm nervům o miminko přijdu…nevím, jestli to je u prvorodičky normální, obracím se proto na Vás, kdo porodil i po v podstatě celém tehotenstvi ve strachu zdrave miminko? Strach se u mě projevuje černými myšlenkami, busenim srdce, trávicími problémy, nechutenstvím, špatným spánkem, třesavkou…třeba tři dny mě to drzi, pak se zas trosku zklidnim…má / měl to někdo tak?
Doktor mi řekl, ze je vše v poradku, jen ze je mimi menší, ať hodně jim, užívám Magnosolv a vůbec se nenamaham…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61631
24.11.20 18:42

@ashanthe tak poslechni dr.. Jinak baby zažívají různé věci a děti jsou ok… Popř vyhledej psychoterapii, dá se dělat i online :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
24.11.20 18:46

@martina.se
Poslouchám…psychoterapie těžko říct… to už je asi pozdě teď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
24.11.20 19:17

Asi by sis měla s někým promluvit. Co budeš dělat až se dítě narodí? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
24.11.20 19:30

Já měla také velké strachy v těhu, nee teda třeba s takovými stavy jako ty, ale bála jsem se. Od 3 trimestru mi k těm strachům a stresům výrazně pomáhali doktoři, navíc jsem od 29tt na 1,5 měsíce byla hospitalizovaná v nemocnici, tz. nevyspaná, věčně mi říkali nehezke zprávy, bez domova, bez manžela, bez možnosti se jít třeba projít ven, s cizíma ženskýma. Kvůli špatným odhadum mi nakonec vyvolávali porod a se vším se mylili, miminko zdravé, krásné :dance:

Když mě popadaly tyhle strachy, řekla jsem si, že nima miminku nějak nepomůžu, nic ty strachy nevyřeší, musí pryč. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6027
24.11.20 19:33

@ashanthe nic se dítěti nestane. Vezmi si, že ženy byly těhotné i v koncentracích a porodily zdravé děti. Snaž se něčím rozptýlit - procházky, čtení, ruční práce apod. Bude vše v pořádku, držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31048
24.11.20 23:37

Ja mela v prvnim tehotenstvi uzkosti ke konci, nemohla jsem spat, byla jsem nerozni. Dite ok

Druhe tehotenstvi jsem probrecela, protoze jsme se rozesli s pritelem a dite se narodilo klidne hodne slunicko :P

Neboooj, ale u prvniho mi doktor doporucil, at se domluvim s blizskymi, at me taky pohlidaj a kdyby se zhorsovalo, tak konzultovat psychiatra. Ale dobry to bude :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61631
25.11.20 08:41
@ashanthe píše:
@martina.se
Poslouchám…psychoterapie těžko říct… to už je asi pozdě teď…

Nikdy není pozdě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
26.11.20 14:50

Já se nervovala celé těhotenství… pozitivní screening na Downův syndrom, potom, že má miminko malou hlavu a velké břicho, spatne se vyvíjí, bude malé (měl 4kila), posílali mě furt má speciální utz…já měla tak projezdene břicho a nervy v kýblu…miminko je zdravé!!! A to jsem byla slušně na prášky…ale pomohly mi afirmace z Jemného zrození..tzv. hypnopod…relaxovala jsem, soustředila se na dech, aromaterapie…zkusila bych pokud ne psychoterapii, tak nějaké relaxační techniky, jógu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
15.12.20 12:46

@Mandragora13
Ahoj, to Ti věřím, že sis přišla na své :roll: mně teď na UZ v 37tt také pořád řešili průtoky, nějaké cévky v mozečku miminka pořád nemohli změřit nebo co…tak jsem znervózněla, pak mi dali papíry pro mého gynekologa, že je vše v pořádku, jenže můj psychický stav není dobrý. Už bych si tak přála mít naše zdravé miminko v náručí, asi mě z toho šlehne, vše mě vykolejí, vynervuje, už to trvá dlouho a já se nedokážu přesvědčit, že to psychicky zvládnu… jestli hormony tohle všechno takhle mění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
15.12.20 12:48

@PaníKadrnožková
Jejda, jsi silná :hug: musíme věřit, že miminka v bříšku jsou s námi a stres a naše úzkosti a trable sice prožívají s námi, ale neubližuje jim to, posílí je to na vstup do tohohle nelehkého světa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat