Časté bolení břicha, zvracení 7 letého dítěte

397
2.8.21 08:29

Časté bolení břicha, zvracení 7 letého dítěte

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neměl s dítětem podobné zkušenosti. Mám 7letou dceru kterou docela často pobolívá břicho ( kolem pupku, střeva) přijde mi, že i docela často zvrací ( ne nijak extra, prostě se vyzvrací a druhý den ok) průjem občas, pak zas normál atd. Už mi to hlava nebere, ona teď hodně splácá, tak jsem si myslela, že vždy něco špatného s ní, nebo se něčeho přejí. Přijde mi, že je to furt, to není chvíli klid. Ona je taky hodně přecitlivělá, hned si všechno vsugeruje. Že ji třeba bolí břicho a bojí se, že bude zvracet a samozdřejmně pak zvrací. Ale i tak se na to nespoléhám a mám docela strach, protože mě napadnul slepák, já ho jako 13letá měla a vlastně žádná příznaky-bolesti jsem neměla. Horečky nemá, hodně se radí, aby dítě zkusilo skočit, že pokud to bolí, tak je to slepák..ale to ona kraviny dělá furt, točí se, tancuje, poskakuje apod a na nic si nikdy nestěžovala. Dnes v noci opět zvracela.. 2× nechápu to.. Naš dr má teď týden dovolenou a já teda nevím, jestli vyčkat, nebo ji vzít k jinému dr. Ale jako že by měla velké bolesti, to ne. To nikdy, vždycky si jen stěžuje na mírnou bolest břicha ( kolem pupku), bublání ve střevech apod. :nevim: prostě mi to přijde divné, že by ji takhle furt pobolívalo břicho a často zvracela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
859
2.8.21 09:04

Řešila bych jak s Mudr., tak s psychologem. Dcera si na bolest kolem pupku stěžuje, pokud je z něčeho nervózní, učím ji „dýchat do břicha“ apod., nikdo z toho nezvracela, ale myslím si, že to klidně mohou být nervy… Nebojí se dcera něčeho? Má důvod být nervózní? Nečekalo ji dnes něco nepříjemného (nebo nového)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15282
2.8.21 09:08

Nasadila bych nyní dietu a pak se s doktorem domluvila na komplexním vyšetření. U syna jsem řešila urputné bolesti břicha, bylo podezření na zánět slinivky. Nakonec z toho je intolerance laktózy. Břicho stále pobolívá, když je ve stresu, to ale přisuzuji té psychosomatice. Už mám tip i na dětského psychologa. U vás bych vyloučila nejdříve zdravotní komplikace a také alergie. Může to klidně být alergie na mléko nebo lepek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9677
2.8.21 09:24

Tak já bych postupovala systematicky…nějak z toho teda nevyplývá, jak často teda vlastně zvrací, jestli co tři dny, nebo dvakrát za měsíc, jak dlouho to trvá a tak…težko radit…ale i doktor se podle mě bude ptát, jestli jsi zkusila pár dní dietu…tak tam bych začala, normální klasická dieta na trávení, rohlík, banán, rýže…časem kuřecí maso s rýží, vařená mrkev…žádný sladkosti, žádný smažený…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
2.8.21 09:50

Může to byt cokoliv, od intolerance nějaké složky potravy (lepek, laktóza…) přes psychosomatiku, dráždivý tračník až třeba k vážnějším diagnosam jako ulcerózní kolitida nebo croohnova choroba…zkus dietu jak radi ostatní, případně třeba k tomu i vysadit lepek ten mi přijde nejpravděpodobnější… A vyšetření u lekare

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32705
2.8.21 09:57
@Vladusxx píše:
Může to byt cokoliv, od intolerance nějaké složky potravy (lepek, laktóza…) přes psychosomatiku, dráždivý tračník až třeba k vážnějším diagnosam jako ulcerózní kolitida nebo croohnova choroba…zkus dietu jak radi ostatní, případně třeba k tomu i vysadit lepek ten mi přijde nejpravděpodobnější… A vyšetření u lekare

ne, lepek se rozhodně nevysazuje jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
2.8.21 10:07

@řeřicha Právě že nečekalo. Mě spíš přijde, že má z toho strach (bolení břicha a hlavně zvracení) a jak se toho bojí, tak si to přivolá. Né furt, ale většinou to tak bude. Vůbec nevím, co s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
2.8.21 10:09

@nozu A ta alergie může přijít v pozdějším věku? nikdy na nic alergická nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32705
2.8.21 10:11
@Anet 123 píše:
@nozu A ta alergie může přijít v pozdějším věku? nikdy na nic alergická nebyla.

dceři se objevily alergie někdy v patnácti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
2.8.21 10:17

@Tarinka Trvá to asi tak půl roku cca. Časté bolení břicha a následně zvrací.. Teda většinou, asi jen 1× se stalo, že ji břicho nebolelo a jen zvracela. Většinou zvrací při bolestech břicha, minule mi říkala, že když si krkne tak cítí vajíčko.. bojím se žlučníku, ale druhý den už to měla dobrý. Často to doprávází i průjem.. Prostě jako kdyby měla střevní virózu, ale častěji. Na bolesti břicha si stěžuje snad každý týden, hodně v noci. Zvracení odpoledne a v noci. Už jsem z toho hotová, ale většinou jen ten jeden max do druhého dne, pak už bych ji táhla k dr. Prostě to nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
2.8.21 10:22

@vokishka Aha, to jsem nevěděla, že to takhle je. Tak je možné, že jí něco, co ji vadí. Já myslela, že to má ze sýrů, protože ona je miluje a kolikrát by toho snědla hafo, kdybych ji nekrotila. Tak jsme ho na čas vysadili, ale nic se nezměnilo. Mlíko nepije, tak už fakt nevím. Prostě mi to přijde, že je to moc často, furt za mnou chodí, že ji boli břicho, často chodí na velkou, i když má stolici v normálu. Když se ji ptám, kde to břicho bolí, tak ukazuje okolí pupku, střeva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32705
2.8.21 10:25
@Anet 123 píše:
@vokishka Aha, to jsem nevěděla, že to takhle je. Tak je možné, že jí něco, co ji vadí. Já myslela, že to má ze sýrů, protože ona je miluje a kolikrát by toho snědla hafo, kdybych ji nekrotila. Tak jsme ho na čas vysadili, ale nic se nezměnilo. Mlíko nepije, tak už fakt nevím. Prostě mi to přijde, že je to moc často, furt za mnou chodí, že ji boli břicho, často chodí na velkou, i když má stolici v normálu. Když se ji ptám, kde to břicho bolí, tak ukazuje okolí pupku, střeva.

už dávno jsi to měla řešit u dětské. Nejlépe, kdyby vás poslala na dětské gastro, tam můžou udělat nejrůznější odběry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
2.8.21 10:32

@vokishka už jsme to řešili minule, řekla mi že má nějaké střevní virózy, že je náchylná na rotaviry. Ona totiž jako 3 měsíční mimino chytla střevní virózu - rotaviry a skončila na měsíc v nemocnici. a každý rok na jaře ji vždycký má. Na žádné vyšetření nás neposlala. Vždy řekne, že je to nějaká viróza a že máme nasadit dietu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32705
2.8.21 10:35
@Anet 123 píše:
@vokishka už jsme to řešili minule, řekla mi že má nějaké střevní virózy, že je náchylná na rotaviry. Ona totiž jako 3 měsíční mimino chytla střevní virózu - rotaviry a skončila na měsíc v nemocnici. a každý rok na jaře ji vždycký má. Na žádné vyšetření nás neposlala. Vždy řekne, že je to nějaká viróza a že máme nasadit dietu

tak si stěžuje, že je to opakovaně, chtěj poslat na gastro

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
2.8.21 10:37

Alergie se můžou projevit kdykoli během života…často i na něco na co si dřív reakci neměla ji pak mít můžeš…mě se alergie projevily v 25 a není jich málo,…naštěstí ne potravinové a projevují se relativně mirne…ale stačil jeden spouštěč a celá ta predispozice se najednou rozjela a já vím že výběr domácích mazlíčků které mohu mít v byte je značně omezen, stejně tak nikdy úplně neocenim krásné kytice které bych třeba dostala protože je prostě musím rychle z bytu odstranit jinak se ukycham… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat