Časté bolesti hlavy, mám to řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 13:45
časté bolesti hlavy, mám to řešit?

Ahoj holky, anonym ze zdravotních důvodů :) Mám od dětství časté bolesti hlavy, která sice nedosahuje intenzity migrén, ale sama nepřejde, musím si bez vyjímky vzít prášek. Jak se to se mnou táhlo od mala, tak to nikdo moc neřešil a já si zvykla tak, že to je normální. Občas mě to chytně během dne, občas se s tím probudím, jindy to přijde na noc. No a po změně prostředí si lidé okolo mě začali všímat, že všude tahám ibalginy a mě samotné to začalo vrtat hlavou. Myslíte, že bych to měla řešit? Myslím, že potřebuju prášek tak 2× týdně, ale někdy jsem celý týden v pohodě. Mohlo by to být od krční páteře, i když pravidelně chodím na masáže? Máte to některá jako já? Přemýšlím, zda má cenu to začít řešit, když to nejsou nesnesitelné bolesti a vždy pomůže jeden-dva ibalginy.

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3217 příspěvků 28.08.18 14:01

No já osobně bych se tak často práškama na bolest takhle často cpát nechtěla a určitě bych to řešila. Šla bych na neurologii, možná bych zkusila i alternativní me­tody

Premek_Orac
Závislačka 4493 příspěvků 28.08.18 14:04

Ahoj,
dlouhodobé užívání léků samozřejmě není dobré řešení.
Z vlastní zkušenosti mohu doporučit vyzkoušet následující věci:

  1. Zázvor - čaj z čerstvého zázvoru, zázvor jako koření do jídla atd. Obsahuje látky, které bolest potlačí.
  2. Hořčík - má vliv na fungování celé nervové soustavy. Klidně šumivý, nějaký silnější, ze začátku každý večer, pokud pomůže, zkusit snížit třeba na tři dny v týdnu. Průvodním jevem může být řidší stolice.
  3. Spánek - zkus si navyknout pravidelné hodiny spánku.
  4. Pohyb - klidně jen desetiminutová procházka.
  5. Nohy v teple - taková úsměvná věc, ale má to vliv.
  6. Cola nebo káva - mohou mírnou bolest potlačit.
  7. Zuby moudrosti, záněty dutin - příčina může být i u toho.

Pokud nezabere, nebo nezabere kombinace výše uvedeného, pak to bude určitě na lékaře. Pravděpodobně bys šla na EEG, rezonanci hlavy a krční páteře, neurologii.

Klidně se ptej. Nejsi v tom sama :-)

Freesia
Kecalka 323 příspěvků 28.08.18 14:04

Jak víš, že tvá bolest nedosahuje intenzity migrén? Určitě bych to řešila. Myslím si, že když se objednáš na neurologii, tak se ti tam nevysmějí. Pokud by to bylo od krční páteře, tak pomáhá i cvičení. Ibalgin 2× týdně se mi zdá dost.

Jak se bolest projevuje, jak začíná, máš ještě nějaké jiné průvodní projevy - např. že ti vadí hluk nebo světlo, nebo pachy? A když si nevezmeš Ibalgin, zhorší se nebo zůstává stejná? To se tě asi všechno budou ptát, pokud půjdeš k dr.

lampicka11
Závislačka 3507 příspěvků 4 inzeráty 28.08.18 14:12

První co mě napadlo…víš že muzes mít závislost na ibaci když bez něj tě bolest nepřejde? :think: a mit to psychicke ty bolesti hlavy… to je taky možné.
Nech se proklepnout od Dr nejdřív.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 16:02
@Freesia píše:
Jak víš, že tvá bolest nedosahuje intenzity migrén? Určitě bych to řešila. Myslím si, že když se objednáš na neurologii, tak se ti tam nevysmějí. Pokud by to bylo od krční páteře, tak pomáhá i cvičení. Ibalgin 2× týdně se mi zdá dost.Jak se bolest projevuje, jak začíná, máš ještě nějaké jiné průvodní projevy - např. že ti vadí hluk nebo světlo, nebo pachy? A když si nevezmeš Ibalgin, zhorší se nebo zůstává stejná? To se tě asi všechno budou ptát, pokud půjdeš k dr.

Kamarádka měla migrény a ta z toho i zvracela, tak zle na tom já nejsem. Když mě maličko bolí hlava a jdu s tím spát, za několik hodin mě mnohem horší bolest probudí, pomůže až ten prášek. Když jsem zkoušela prášek prostě nevzít, bolest se zhoršuje a nepřejde. Mě doteď nenapadlo, že to není normální, protože já s tím vyloženě vyrostla a všichni nějak byli zvyklí.

@Premek_Orac děkuju za vyčerpávající list. Ty procházky venku praktikuju, když jen cítím, že to přichází, ale jak je to rozjeté, tak nepomůžou. Asi se tedy zeptám u doktora, ale jsem trochu skeptická k tomu, že by něco objevili, když nemám nějaké velké potíže. A určitě zkusím ten hořčík, colu s kávou také, to mě nikdy nenapadlo, že může pomoci :kytka:

meduzza
Echt Kelišová 8747 příspěvků 28.08.18 16:14
@Anonymní píše:
Kamarádka měla migrény a ta z toho i zvracela, tak zle na tom já nejsem. Když mě maličko bolí hlava a jdu s tím spát, za několik hodin mě mnohem horší bolest probudí, pomůže až ten prášek. Když jsem zkoušela prášek prostě nevzít, bolest se zhoršuje a nepřejde. Mě doteď nenapadlo, že to není normální, protože já s tím vyloženě vyrostla a všichni nějak byli zvyklí.

Zakladatelko jak nepřejde, kolik dní jsi zkoušela?

Premek_Orac
Závislačka 4493 příspěvků 28.08.18 16:31
@Premek_Orac děkuju za vyčerpávající list. Ty procházky venku praktikuju, když jen cítím, že to přichází, ale jak je to rozjeté, tak nepomůžou. Asi se tedy zeptám u doktora, ale jsem trochu skeptická k tomu, že by něco objevili, když nemám nějaké velké potíže. A určitě zkusím ten hořčík, colu s kávou také, to mě nikdy nenapadlo, že může pomoci :kytka:

Tak já jsem ten případ, jako tvá kamarádka :-/, ale naučil jsem se s tím pracovat a v 90% případů to dokážu potlačit bez prášků.
To vyšetření je spíš z opatrnosti doktorů, ale alespoň pak člověk ví, že je ok.
Tak ať se to povede i u tebe! Umí to pěkně otravovat život.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 13:35

@Premek_Orac tak to mě mrzí, musí to být něco strašného. Doufám, že tě to alespon nepotkává často :(
@meduzza dny jsem nezkoušela, to bych si asi rozbila hlavu o zeď :) zkoušela jsem pár hodin, třeba s lehkou bolestí hlavy jít spát. Za pár hodin mi hlava třeštila, jak kdyby mě někdo mlátil kladivem. Pak jsem se přestala mučit a vzala si prášek.

meduzza
Echt Kelišová 8747 příspěvků 29.08.18 14:05
@Anonymní píše:@meduzza dny jsem nezkoušela, to bych si asi rozbila hlavu o zeď :) zkoušela jsem pár hodin, třeba s lehkou bolestí hlavy jít spát. Za pár hodin mi hlava třeštila, jak kdyby mě někdo mlátil kladivem. Pak jsem se přestala mučit a vzala si prášek.

Zakladatelko s tím už bych zkusila navštívit neurologa, třeba ti pomůže. Psala si, že nemáš migrénu, ale takhle silné bolesti hlavy tak často nejsou normální. Každopádně držím palce, ať se ti uleví :hug:

Freesia
Kecalka 323 příspěvků 29.08.18 14:26

To, že nezvracíš, ještě neznamená, že to není migréna. Já velmi trpím na migrény a nezvracela jsem nikdy.

Premek_Orac
Závislačka 4493 příspěvků 29.08.18 15:03
@Anonymní píše:
@Premek_Orac tak to mě mrzí, musí to být něco strašného. Doufám, že tě to alespon nepotkává často :(

Děkuji, ale právě, že se to docela stabilizovalo a teď už mě to trápí jen občas. Zpravidla, když po velkém vypětí mám najednou volno…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >