Časté bolesti hlavy (migrény) v intervalech?

963
5.11.20 06:50

Časté bolesti hlavy (migreny) v intervalech ?

Ahoj holky, obracím se na Vas s prosbou. Už si nevím rady. Jsem v 17tt. Vždycky cca okolo 14 dní se mi dostaví cca 4 denní bolesti hlavy (přirovnávám to, bodavé bolesti jako při kocovine, mozek mi tam jakoby skáče), ostrou bolest za ocima 8o jakoby mi měly vypadnout :roll:.. když se tyto bolesti dostaví jsem absolutně nepouzitelna. Mám nízký tlak jak normálně tak i teď v těhotenství cca kolem 90/60. bolesti hlavy jsem už měla i před těhotenství, ale ne v takových intervalech. Presne vždy cca po 14 dnech po sobě se dostavi tento 4 denní maraton. Probírala jsem to se svou praktickou ta mě odkázala na gynekologa a ten mi odkázal na neurologa. Bohužel čekací doby k neurologovi jsou tady u nás 2-3 měsíce :roll:… Prosím nemáte někdo podobné zkušenosti abych se alespoň uklidnila že to někdo má podobně? Zaráží mě vždy ten pravidelný interval po 14 dnech a že to trvá tak ty 4 dny :think:.. Děkuji moc
Ps: budu ráda i za nějaké zaručené rady co na tu bolest Vám zabírá- mokrý hadr, paralen i velký pitny režim už nefunguje. Magnesii vodu také piji. Děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2009
5.11.20 07:27

Ja to mam taky. Nejsem tehotna. Ta bolest vydrzi i 14 dni. Krece na spancich, tlak v hlave. Mam to od krcni patere - zatuhlych svalu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
5.11.20 07:51
@Kolarkaa píše:
Ja to mam taky. Nejsem tehotna. Ta bolest vydrzi i 14 dni. Krece na spancich, tlak v hlave. Mam to od krcni patere - zatuhlych svalu..

No to nevím já to mám fakt nárazove, jako že 14 úplně klid všechno dobrý najednou cítím v noci tlak v očích a ráno už to jede :?. Kdybych to měla od krční páteře tak bych trpěla pořád. Nevím no spíš to na mě dělá dojemhaloby mimco vždy zatáhlo nějak zase dál vyvyjiet a jak se ty hormony rozjedou a krevní oběh tak jestli to vždy nerozjede tohle nevím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3506
5.11.20 07:59

Měla jsem to v obou tehotenstvich stejně. Akorát, ze jsem to měla každý týden a od patku do neděle. Taky pravidelný interval. Trvalo to vždycky cely druhy trimestr a pak jak to přišlo, tak to odešlo. Zkratka hormonální nerovnováha. Doktor mi predepsal nějaké kapky na bolesti hlavy u prvního, u druhého jsem už brala jen paralen, vezmi si dva najednou, jeden je k ničemu. Mě teda pomáhalo vždycky i kafe, protože taky trpím na nízký tlak, takže jsem si udělala presso a bylo to vyznamne lepší. Musí se to akorát přežít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
5.11.20 08:57

@Verurizeckova fakt? Tak to jsi mi trošku uklidnila. Já vím, pretrpet já to tedy měla i v 1 trimestru ale méně no spíš až ten 3 a tenhle 4 měsíc no :think:. Tak děkuji holky moc za vaše zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3506
5.11.20 09:17

@Lebedka99 fakt… bylo to hrozné a přesně vím, jak ti je. Zoufalost… ale fakt to prejde, těhotenství je proste jiný stav a vždycky se objeví něco nového :) ale prejde to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
5.11.20 10:23

@Verurizeckova jo to už jsem poznala :mrgreen: :potlesk: dekuji moc ;) já ti vydržím spíš už jsem si začínala říkat že je to fakt divný tak jestki to taky někdo tak má, kdyby mi doktor řekl jo to k tomu patří tak jsem v klidu ale on mi řekl ať se jdu k neurologovi :roll: :lol: díky díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
5.11.20 10:28

Já mám takovéto migrény mimo těhotenství. Po porodu jsem si nechala zavést tělísko (před tím jsem brala antiko v tabletách, navíc dlouhý cyklus) a migrény mám pravidelně, píšu si je do kalendáře a myslím, že příčina je hormonální. Na pár dní mě to pokaždé vyřadí z provozu a uvažuju, že se vrátím zase k původní antikoncepci. Ještě teda zkusím doktora, co si o tom myslí, nebo ať mi napíše nějaký patáky, ale moc tomu nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36183
5.11.20 17:06

@Lebedka99 je ti u toho na zvracení, vadí ti světlo a hluk?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
5.11.20 17:17

@Pudloslava nene já ti takle nemám já mám jen ten tlak v očích, preklep očí a bolest hlavy. Velika únava. Jinak světlo mi vadí a hluk ale to asi k tě hlavě patří. Není to ale tak že bych třeba nemohla mít pustenou tv ;) mám teď magnosolv tak to budu pít vždy když začnu cítit že to na mě jde jeden sacek denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36183
5.11.20 18:35

@Lebedka99 ja bych si vsadila na migrenu, spis nez na cokoli jineho. Ber leky vzdycky hned v zacatku tech bolesti, Muzes zatim bez obav i Ibuprofen. Paralen se zase dela v cipkach, to by bylo vyhodne pri rozbehle bolesti - brat po 1000 mg naráz (2×500 mg tablety/cipky) max 4×denne. V tehotenství se mohou i triptany - specificke leky na migrenu - to ti kdyztak da ten neurolog.

Příspěvek upraven 05.11.20 v 18:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 18:41

Mám doloženo, díky jinému onemocnění, že mám migrénu závislou na hormonálních změnách.
Což u těhotenství je ve velkých dávkách.
Takže migréna může mít spouštěč i menstruaci, ovulaci, hormonální nerovnováhy.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama