Reklama

Časté buzení v noci na krmení UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Schíza008
Stálice 77 příspěvků 29.03.18 09:04
časté buzení v noci na krmení UM

Tak nevím, ale už mě to časté krmení malé (4 m a něco) Um začíná mírně znervózňovat. Ani ne tak přes den, jako spíš v noci. Od té doby, co jsme přestaly kojit se mi v noci budí často, kolikrát třeba po dvou hodinách a vyžaduje mlíčko. Sice nevypije tak moc, ale něco určitě, takže to asi nebude jen zvyk. Není to tak každou noc, ale tak ob noc asi ano. Moc nepomáhá, když jí např. večer před spaním dám víc, stejně se obvykle vzbudí. Pomalu už chci zkusit příkrmy, ale po menších dávkách, abych jí v tom zase nedělala guláš, když nejme na UM tak dlouho a obecně i kvůli trávení. Měnit značku se mi nechce, malé zatím Sunar vyhovuje. Jinak přes den to krmení natáhnout i jde, ale v noci moc ne, dudlík nepomáhá, ani když jí dám na chvíli do kočárku. Každopádně jsem se ptala i u doktorky a bylo mi řečeno, že malá může klidně během dne vypít i více než litr, takže to zase není nějaký extrém, ale v noci by to chtělo pauzy delší. O spurt asi nepůjde, to by trvalo jen pár dní. Beru to zatím, že je hold ve vývinu a potřebuje víc papat, ale doufám, že to časem přejde. Máte také někdo doma jedlíka? :think:

Přečtěte si článek: Noční kojení nemusí být boj

Reklama

Reakce:

Schíza008
Stálice 77 příspěvků 29.03.18 09:46

Jinak asi se zde opět jen potřebuji ujistit, že nemám doma vyloženě Otesánka. Nějaké tipy na prodloužení intervalů nočního krmení by se mi hodily, ale kromě příkrmů asi nic moc nepomůže. :)

ElucaK
Kecalka 202 příspěvků 29.03.18 10:10

Ahoj, my to meli taky tak. Jen je dcerce uz rok a ctvrt. Ja se taky bala, ze praskne. Pres den jsme dodrzovali predepsane davky a prisla noc a uz i na usinani toho vypila hodne a celkem i s noci klidne pullitr. Ja jen valila oci. Ale kdybych ji to nedala tak mi zbori loznici. Tlusta nebyla, neblinkala, tak jsem ji v tom nechala. Do toho roku se to hodnekrat menilo. Byly mesice, kdy spala celou noc, kdy chtela mliko 5×, kdy jednou, byla to takova obdobi. Po jednom roce jsem zakrocila a presli v noci na vodu a to se mi vzbudi jen jednou pred pulnoci a malinko si cucne.

S prikrmy klidne zacni, jestli je na to prcek pripraveny. Pomalu zeleninkou k obedu, ale necekej, ze ti prestane diky tomu v noci chtit mliko, to je beh na dlouhou trat, nez se pravym jidlem dostatecne zasyti.

Asi jsem ti moc nepomohla. Chce to vydrzet a hold poslouchat potreby miminka. Nekdy je to narocne. V noci si snaz co nejvice usnadnit pripravu a podani, at te to moc neprobere a hned spite dal. Moje mala brala flasku i jako uklidnujici prostredek. Dudlik nechtela, tak kdyz ji rostli zoubky, pomahalo jen mlicko, takze hruuza :mavam:

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 29.03.18 10:48

Kámoška mi radila že uvařit odvar z ovesnych vloček a do toho dát prášek UM

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 29.03.18 10:52

@Schíza008 anebo nějakou mléčnou kaši nebo krupičku

Schíza008
Stálice 77 příspěvků 29.03.18 11:14
@ElucaK píše:
Ahoj, my to meli taky tak. Jen je dcerce uz rok a ctvrt. Ja se taky bala, ze praskne. Pres den jsme dodrzovali predepsane davky a prisla noc a uz i na usinani toho vypila hodne a celkem i s noci klidne pullitr. Ja jen valila oci. Ale kdybych ji to nedala tak mi zbori loznici. Tlusta nebyla, neblinkala, tak jsem ji v tom nechala. Do toho roku se to hodnekrat menilo. Byly mesice, kdy spala celou noc, kdy chtela mliko 5×, kdy jednou, byla to takova obdobi. Po jednom roce jsem zakrocila a presli v noci na vodu a to se mi vzbudi jen jednou pred pulnoci a malinko si cucne.

S prikrmy klidne zacni, jestli je na to prcek pripraveny. Pomalu zeleninkou k obedu, ale necekej, ze ti prestane diky tomu v noci chtit mliko, to je beh na dlouhou trat, nez se pravym jidlem dostatecne zasyti.

Asi jsem ti moc nepomohla. Chce to vydrzet a hold poslouchat potreby miminka. Nekdy je to narocne. V noci si snaz co nejvice usnadnit pripravu a podani, at te to moc neprobere a hned spite dal. Moje mala brala flasku i jako uklidnujici prostredek. Dudlik nechtela, tak kdyz ji rostli zoubky, pomahalo jen mlicko, takze hruuza :mavam:

Tak je fajn, že má také někdo jedlíka. Ono zatím to beru, jak to je a uvidím, snad se to srovná. Jinak přípravu mléka mám snad ulehčenou dostatečně, prakticky spím s malou v kuchyni. :)

ElucaK
Kecalka 202 příspěvků 29.03.18 13:29

@Schíza008 to neni asi moc pohodlne, ne? :lol: Ja mela v loznici na nocnim stolku davkovac na UM, nekolik lahvicek s 2/3 vody pokojove teploty a termosku s horkou vodou. Takze jsem jen dolila zbylou tretinu horke vody a nasypala um z davkovace, prostrcila tuku do postylky a uz jsem pomalu usinala dal. Jen odlozim lahvicku a spime. Rihani jsem neresila a pokud se nepokakala, tak ani prebalovani. Jen to chce mit dost lahvicek, kdyz se hodne budi.. Ale az do kuchyne by me asi nikdo nedostal, ja kdyz se hodne proberu, tak pak nemuzu usnout..

Schíza008
Stálice 77 příspěvků 29.03.18 22:12
@ElucaK píše:
@Schíza008 to neni asi moc pohodlne, ne? :lol: Ja mela v loznici na nocnim stolku davkovac na UM, nekolik lahvicek s 2/3 vody pokojove teploty a termosku s horkou vodou. Takze jsem jen dolila zbylou tretinu horke vody a nasypala um z davkovace, prostrcila tuku do postylky a uz jsem pomalu usinala dal. Jen odlozim lahvicku a spime. Rihani jsem neresila a pokud se nepokakala, tak ani prebalovani. Jen to chce mit dost lahvicek, kdyz se hodne budi.. Ale az do kuchyne by me asi nikdo nedostal, ja kdyz se hodne proberu, tak pak nemuzu usnout..

Taky dobrá a rychlá cesta. Já mám svoji, ale raději jí tu nebudu prezentovat, aby mne nějaké přecitlivělé maminy neodsoudily. :)

ElucaK
Kecalka 202 příspěvků 30.03.18 18:10

@Schíza008 kazdy ma svuj system, hlavne ze vam vyhovuje ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >