Časté chození na stolici

Anonymní
24.1.21 13:36

Časté chození na stolici

Zdravím všechny,
vím, že to je trochu „nechutné“ téma, ale doufám, že najdu někoho se stejným problémem, i když podle mě to problém není.
Denně chodí na záchod, na velkou, 2×-3× denně a to bez ohledu na to, co sním a vypiju. Četnost stolic se odvíjí akorát od množství přijatého jídla. Podle mého manžela i mé rodiny to není normální. Říkají mi to už dlouho s tím, že si mám zajít k doktoru, protože oni chodí třeba jednou za dva dny i déle (což spíš není zdravé podle mě). Už mi to leze na nervy a zároveň i vrtá hlavou jestli bych to tedy skutečně neměla řešit, ale nevím jestli na to vůbec mám odvahu a i když vím, že doktor je zvyklý přesto se stydím.
Jinak bych ještě doplnila, že to takhle nemám odjakživa, ale nevím už od jaké doby chodím takhle často, ale bude to už dlouho. Jsem 6 let po operaci žlučníku a mám celkově citlivější trávení, hodně jídel mě nadýmání nebo mi způsobují nevolnosti. Myslíte, že bych to přeci jen měla nějak řešit? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
485
24.1.21 13:43

Můj chlap chodí klidně i 4×, ale jestli je to problém, to nevím :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13277
24.1.21 13:53

Pokud prijimas jidlo 3× denne, je prirozene, ze muzes vylucovat 3× denne. Nezdrave je vyprazdnovat se 1× za 3 dny :think:
Mocime taky podle toho, kolik vypijeme.

Proc s pribuznymi probirate cetnost vasich stolic? To jsem resila jen u syna, kdyz byl maly :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7852
24.1.21 14:01
@cecetka píše:
Pokud prijimas jidlo 3× denne, je prirozene, ze muzes vylucovat 3× denne. Nezdrave je vyprazdnovat se 1× za 3 dny :think:
Mocime taky podle toho, kolik vypijeme.Proc s pribuznymi probirate cetnost vasich stolic? To jsem resila jen u syna, kdyz byl maly :roll:

chápu probírání s manželem, taky jsme probírali, ale to se odvíjelo od možné alergie, ale s rodinou, to je divné, to je fakt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15405
24.1.21 14:08

@cecetka ne tak to úplně není. Rychlost průchodu potravy trávicím traktem je individuální. Jednou za tři dny, pokud je to pravidelné není považované za poruchu. Stejně tak třikrát denně nemusí být průjem.

Pro zakladatelku - podstatná je konzistence a barva. Pokud jsou tvoje exkrementy řídké a světlé, znamená to že prochází hodně rychle a nestíhá se to zpracovat. Pokud jsou hnědé a kompaktní, tak je vše v cajku.

V případě že stolice tvého muže je hodně tuhá, nebo dokonce drolivá a hodně tmavá - má spíš zácpu. Což může být faktor, který může přispět k rakovině tlustého střeva, zejména pokud tvůj muž nejí dostatek vlákniny a moc se nehýbe.

Pro tebe - pokud chceš nějak stabilizovat svoje trávení - kup si hylak, využívaj lahviču hylaku a k tomu drž tak měsíc dietu jako kdybys trpěla zánětlivým onemocněním střev

https://www.internimedicina.cz/…11/10/10.pdf

No a pokud se to zlepší, tak v tom vlastně můžeš pokračovat a občas zkusit snís něco u čeho potřebuješ otestovat jstli to tvoje břicho snese. Zejména zkus přidávat víc vlákniny, jestli to projde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 14:15
@cecetka píše:
Mocime taky podle toho, kolik vypijeme.Proc s pribuznymi probirate cetnost vasich stolic? To jsem resila jen u syna, kdyz byl maly :roll:

Také si myslím, že u mě problém rozhodně není
Tak my jsme si v rodině hodně blízcí a řešíme vše nicméně rodiče bydlí daleko takže když k nim jedeme tak je to na delší dobu a prostě si všimli tak se o tom zmínili :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
287
24.1.21 14:27

Buď ráda, že chodíš. Já jsem v 5.měsíci a co bych za to dala kdybych si mohla dojít aspoň jednou za den :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
24.1.21 14:38

Já chodím po operaci žlučníku taky častěji. Hlavně po mastnějším jídle. Podle doktorky je to bez žlučníku normální, zažívání je prostě nějak rychlejší. Jak psala Ou výše důležitá je konzistence. Pokud z vás nejde 3× denně vyloženě voda tak bych byla v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10584
24.1.21 15:38

@Dara90 Jojo, soucitim.. s timhle jsem mela taky problem :lol: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
24.1.21 15:39
@Ketris píše: