Časté Krmení novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
68
1.7.22 11:32

Časté Krmení novorozence

Holky potřebuju pomoct, mam 18 denní miminko které má neustále hlad :think: ja uz asi víc jako týden nekojim ptptoze malá tak saje že to strašně bolí a za druhé kojim přes kloboucky ptotoze mam vpacene bradavky a trápíme se u toho obě dvě, takže me mléko ji dávám přes flašku, jenže malá má každou půlhodinu /hodinu hlad na jedno krmení i na doporučení doktorky davam těch 60-80 ml. Ale nestačí ji to :oops: do hodiny se hlásí znova a ja mužů celé dny jen sedět a odsavat, prosím o radu :,( vydrzi mi i 4 hodiny bez pokud spí jinak ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
877
1.7.22 11:39

Řešila bych to s laktační poradkyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16108
1.7.22 11:40

To je normální, ze začátku sem kojila pořád.
Jestli chceš kojit tak si pozvi dobrou laktační poradkyni ať zkontroluje techniku.
Jinak dej umělý jestli se u toho obě trapite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1629
1.7.22 11:45

1. Pokud vás kojení bolí, máte špatnou techniku přisátí. S tím vám může pomoct LP. Nebo najděte tipy na netu a zkoušejte.
2.Vpáčené ani jakékoliv bradavky nejsou problém pro kojení a kloboučky nepotřebujete, do pusy vkládáte i kus dvorce.
3.Miminko se nekojí jen proto, že má hlad, může chtít být na prsu klidně nonstop, hledají v tom i útěchu, blízkost atd…v tomto věku je to normální.

Hádám, že toto vám poradili v porodnici nebo pediatr, zamrznutí v komunismu, všechno špatně… kontaktujte LP ideálně z Mamily a věřte, že můžete úplně normálně kojit a flašku zahodit :). Mateřského mléka se navíc dítě nemůže přejíst, to není jak u UM. Odbourejte flašku a kloboučky a kojte po úpravě přisátí klidně celý den, miminko to potřebuje, dokud je takto maličké. Spokojení budete oba :). Pro víc otázek klidně napište :). Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
1.7.22 11:55

Překvapuje mě, že nikdo nenapíše, ať dává víc mlika na dávku. 10. den po propuštění bylo doporučeno 60-80 ml, nestačilo, dávali jsme 110. Říkala jsem i doktorovi, že to nestačí a jen pokrčil rameny. Kolik miminko chtělo, tolik si vypilo. V uvozovkách. Vždy vydrželo pravidelně spát tři hodiny. Neboj se dát víc, dělej to intuitivně. Dej ji najist, ty návody na děti nejsou univerzální. Ale radu s kojením nechám zkušenějším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29698
1.7.22 12:07

Normální, navíc je vedro, já šestinedělí kojila prakticky non stop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20687
1.7.22 13:00

Na doporuceni mistnich si najdi zkusenou laktacni poradkyni, normalne muzes kojit. Nenech se zblbnout sestrami z porodnice.
Co nejdriv!!
No a koj na pozadani, tj. co vypije jak casto vypije, mnozstvi i frekvenci nech zcela na ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
1.7.22 13:04

Mam tydenni miminko a vcera a dnes se mi taky budi po hodine a pul, kdyz predtim spal tri i vic. Maji zizen, ja castecne kojim (pres kloboucky-jinak nesaje) a castecne odsavam a dokrmuju pres strikacku, takze taky vim, jaky to je opruz. A laktacni poradkyneje super napad, ale v nasledujicim tydnu maji snad uplne vsichni dovolenou, sama jsem se snazila nejakou sehnat. Krm casteji, nebo bych zkusila navysit davku, jak nekdo psal, at neni prcek dehydrovany. Drzim palce, nejsi v tom sama :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
1.7.22 14:15

Jsou vedra může mít žízeň. Mám dcerku narozenou též v létě a kojila se skoro nonstop pac byly vedra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7513
1.7.22 14:19

Mám 4 týdny, na prsu je Někdy po 2 hodinách a někdy po 20 minutách. Neresim kolik vypije, proste dostane jak má hlad / žízeň/ rekne si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
1.7.22 18:53

@Dayus Odkojila jsem 3 děti s vpáčenými bradavkami a jestli ti můžu něco poradit, odbourej ty kloboučky. Budete chvíli bojovat s přisáváním, ale stojí to za to, dítě pak bude sát efektivněji a ty nebudeš muset trávit celý den odsáváním. Taky se ti rychleji „vytahají“ bradavky (vysvětlím níže).
Druhá věc: pokud chceš kojit, smiř se s tím, že přisávání na vpáčené bradavky bolí. Ze začátku to fakt dost bolí. Je to logické - vpáčené bradavky jsou zapříčiněné zkráceným vazivem nebo/a mléčnými kanálky, které při natahování logicky bolí, tak jako by tě bolelo natahování ztracených vazů třeba v noze po úrazu. Budou tě bolet i při správné technice sání. Mě to vždycky přišlo nejhorší tak po 2 týdnech, to jsem někdy fakt slzela bolestí. Ale dobrá zpráva je, že se vazivo po čase vytahá (u mě bolest přestala vždy do měsíce po porodu) a pak už tě nebude kojení bolet vůbec. Je dobré vyzkoušet různé polohy, podle toho, kam vpáčená bradavka směřuje a z jakého směru půjde nejlépe „vycucnout“. Mě u prvního dítěte, kdy jsem byla nejméně zkušená, dost pomohla poloha fotbalová.
Na přípravu bradavky pro kojení, aby se dítě co nejlépe přisálo, doporučuji Niplette (nebo si vyrobit domácí verzi z injekční stříkačky). Vytáhne ti to tu bradavku, aby si ji miminko mohlo lépe vzít. Taky si tím, že můžeš regulovat sílu tahu, můžeš lépe bradavky navyknout a budou tě méně bolet (resp. rychleji se té bolesti zbavíš). Časté kojení je normální, miminka se kojí nejen kvůli hladu. Koj prostě tak, jak si řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
1.7.22 19:09

@Suelinda Nezlob se, jinak radíš dobře, ale napsat hned v první větě ženě s vpáčenými bradavkami příručkovou poučku, že kojení nemá bolet a pokud jo, tak dělá něco špatně, to je tak na jednu přes papulu. Z důvodu, které jsem popisovala výše přisávání na vpáčené bradavky bolí. Ale je to úplně jiný druh bolesti, než špatné přisátí a bezpečně je od sebe rozeznáš. Špatné přisátí je takové jakoby štípání na povrchu, vycucnutí vpáčené bradavky je bolest, která jde do hloubky, můžeš si to představit jako kdyby ti někdo propíchl prs dlouhou jehlicí (ne tedy až tak intenzivní). A bolí to tak třeba i od partnera nebo při používání pomůcek na vpáčené bradavky. Ženy s vpáčenými bradavkami mají už tak kojení složitější a méně příjemné, navíc se často musí potýkat s nepravdivými informacemi a despektem okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7513
1.7.22 19:22

@Hoa Mai me třeba taky bolí kojeni a není to technikou. Mám pro změnu syndrom bělavé bradavky, takže to jak kojeni nemá bolet… no haha… ono to za 2-3 měsíce prejde, takže to vydrzim, ale u prvního jsem myslela, ze s tím seknu už po tydnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
1.7.22 20:36

@hospodki jj, ony prostě můžou bolet i obyčejné citlivé bradavky. On i ten novorozenec se prisává intenzivněji, než třeba muž při sexu a ani to není každé příjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
2.7.22 11:58

@Lucie_Sx no a myslíte jsi že se to ještě moje malá nauči když už je zvykla více jak týden na flašku? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat