Reklama

Časté noční buzení v 10.měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janulik84
Nováček 1 příspěvek 1 inzerát 14.03.18 02:20
Časté noční buzení v 10.měsících

Je nám 10.měsíců a každou noc se malý budí každé dvě až tři hodiny. Trvá to už dliuho. Dávno již nekojím, zoubky to nejsou. Už nevím, co zkusit a přestávám to noční buzení dávat. Na noc dávám kaši, ale i s mlíčkem to bylo stejné. Budu ráda za jakoukoliv radu.

Reklama

Reakce:

Modesta
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 14.03.18 05:33

A jak víš, že to nejsou zuby?

Ajejda
Kecalka 211 příspěvků 14.03.18 06:36

Taky se ted v tomhle veku budi takhle casto a pritom. place. Myslim si, ze to jsou zoubky… Vzdycky pochovam, dam tedy i kojo a zase usne.
Kdyz davas kasi-porad stejnou/ve stejny cas? Spi Ti odpoledne dokdy a kdy ji davas spat? Nejdy mi prijde, ze cim lip spi pres tim lip spi v noci… moje tedy spi min i pres den. Pokud bych ji ale vozila v kocarku venku, spi dobre ;-)

elinka90
Ukecaná baba ;) 2472 příspěvků 14.03.18 07:08

Můžu tě uklidnit moje 2,5 letá dcera se za noc budí 3×. Je super když k tomu vstávám do práce. Zvykneš si.

axlpol
Závislačka 2653 příspěvků 85 inzerátů 14.03.18 07:20

Mě to dělaly dvojčata do 2,5 let, myslela jsem, že umřu(nespat skoro 3roky)ale čím to bylo, na to jsem nepřišla. Většinou byli utahaní a bolely je svaly, klouby, rostli a bolelo je to samé :lol: špatné sny, žízeň, zuby…

catchthem
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 14.03.18 07:26

Taky mám 2,5 leteho, všechny zuby už má dávno venku ale v noci se prostě budí pokud s ním nespím. V 10 měsících spal tak po dvou hodinkách. Spal vždycky blbě nebo začal až teď? Fakt to můžou být zuby. Mě syn nikdy nespal dobře, a kočár úplně odmítal, takže u něj to prostě beru jako normální věc.

beruska9
Extra třída :D 10568 příspěvků 14.03.18 07:29

Jak davas vecer spat? Usina sam nebo s nejakou „pomuckou?“ Pokud mu nejak pomahas, tak se budi po spankovych cyklech a zase potrebuje stejnou pomoc. Bud ho naucis usinat samotneho, nebo vydrzis, nez to zvladne odbourat sam.
Jina mne se mlade budilo po hodine az dvou do cca 22 mesicu, takze poslouzit muzu akorat teoretickou radou :lol: Pak jsem zrusila kojeni, co byla jeho „pomucka“ a zlepsilo se to…I tak se nekdy probudi, ale vetsinou staci, ze zjisti, ze jsme tam (spi s nami) a zase usne.

Jana206
Nadpozemská drbna 26302 příspěvků 14.03.18 07:34

U nás u všech dětí pomohlo, když jsem šla spát do jiné místnosti. Aktuálně to na mě zkouší pětiměsíční nejmladší, nechám otevřené dveře do ložnice a jdu spát jinam. Teď nepočítám potom pozdější období nočních děsů, kdy dítě třeba přijde v noci nebo přechodně vyžaduje spát zase s rodiči.

A taky to u dítěte nepřehánět s denním spánkem. V deseti měsících mi děti spaly už jen jednou denně, půlhodina až hodina, déle jen vyjímečně. U nás neplatí, že by spánek plodil další spánek(že čím kvalitnější spánek přes den, tím kvalitnější v noci),jak tvrdí některé názory. Naopak, pokud mi dítě neplánovaně zaspí přes den - třeba při jízdě v autě nebo uhoupáním v kočárku, tak se protahuje doba večerního usnutí. To teď myslím obecně, na všechny děti. Prostě nemáme spavce, ve srovnání s jinými.

S nejmenší v tomto počasí chodím ven jen na nezbytně nutnou dobu - než se vyspí, ale jak se vzbudí, už neuspávám a než se trochu provětrají na hřišti starší děti. Bohužel, zatím počasí nedovoluje tu nejmenší vytáhnout a ve fusaku se jí v bdělém stavu nelíbí. Pokud někdy musím být venku déle nebo musím jít dvakrát a na sílu její spánek venku v kočárku prodlužuji(snad jediný spánek přes den, protože když jsme ve velkých mrazech nebo z důvodu nemoci nás ostatních ven nechodili, spala doma jen dvakrát dvacet minut v jezdícím koši),tak potom noc stojí za houby. Už se těším, až bude jaro a bude se moci dívat přes otevřenou boudičku nebo být v kočárku i na bříšku atd.

Jana206
Nadpozemská drbna 26302 příspěvků 14.03.18 07:38

Tak já kojím a starší děti jsem taky kojila všechny v průměru dva roky. Ale zhruba od devíti měsíců mi přestaly při kojení usínat, napily se, pustily a potom šup do postýlky ještě v polobdělém stavu. V noci jedenkrát kojení asi do roka, ale taky stylem, že některou noc ano, některou noc ne.

U nás pomohlo, když jsem přechodně odcházela spát do jiné místnosti, pokud spí v ložnici tatínek, spí tvrdě a toho dětské žvatlání fakt neprobudí(děti neplakaly, ani malá nepláče). A z toho žvatlání a převalování bez odezvy zase usnuly.

Nejmenší(čerstvě 5 měsíců),pokud má normální noc, tak se budí na pití jednou, maximálně dvakrát(obě varianty považuji v tomto věku za normálníl). Ale vstávat každé dvě hodiny fakt nehodlám, toto není o hladu.

mizzi
Povídálka 19 příspěvků 14.03.18 07:59

Můj syn se budil do 10. měsíce každé 3 hodiny v noci na mlíko. Byla jsem už z toho taky na nervy (navíc těhotná) a dala jsem na babskou radu - začala jsem mu k večeři dávat rohlík s máslem, lucinou a v tu ránu spal celou noc, předtím byl prostě hladovej :lol:

radkka
Generální žvanilka 20317 příspěvků 14.03.18 08:41

Pomohlo zatemnit a přesunout do pokoje, kde spí bez nás. A neuspáváme… Ale teda já nebojím. Nicméně s námi v ložnici se holka budila poslední dobou 4× za noc, teď spí jako dřevo.

Kikina55
Nováček 3 příspěvky 25.03.18 00:57

Chci se zeptat muze se neco stat kdyz na mw manzel nekolikrat pred malym v noci vyjel? pred nim a onpak zacal strasne plakat az mel zachvat bylo to treba v 1 rano :,( :,( :,(

jindriska.z
Nováček 9 příspěvků 13.04.18 22:56

Nám dítě spalo příšerně. Uspávali jsme v šátku a někdy jsem s našátkovaným běhala po tmě do schodů. V noci vzhůru třeba 10×, nebo jsme si od dvou do pěti hráli…bála jsem se chodit spát, že zase bude peklo… pomohl buď věk, nebo meduňka, nebo obojí… nevím… ale celkem to časově sedí na tu meduňku… ráno uvařím čaj z meduňky a v poledne a večer mu ho trošku přileju do uspávacího sunaru…má to tochu hnusnou barvu, a pije tu uplně bez problémů. Hodně sil a ať se vám všem taky spinkání zlepší!!!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama