časté nošení miminka - ano či ne?

1293
4.7.05 14:10

časté nošení miminka - ano či ne?

Ahoj,
velmi vás prosím o radu. Máme 7-měsíční holčičku, a od narození se chtěla hodně nosit. Já ani manžel jsme její pláč dlouho nevydrželi (uměla a stále umí plakat hooodně nahlas), a tak jsme ji brali stále na ruku. Obě babičky nás v tom jen utvrzovaly - hlavně prý, aby neplakala… No a my nosili a nosili, a dopadli jsme tak, že nosíme doteď, případně máme holčičku skoro pořád posazenou na klíně. Jenže já jsem často doma sama, manžel do práce dojíždí a má dlouhé směny, takže už to přestávám zvládat. Malá je pěkný jedlík, hodně a ráda papá (samozřejmě jen to, co může, ale v dost velkých dávkách), takže už váží skoro 10 kilo a je i dost dlouhá. Já ale doma nic neudělám, jakmile ji nechám chvilinku samotnou, strašně brečí. Bydlíme v paneláku, a já chci také brát ohledy na sousedy. Nechala bych ji i chvíli brečet, aby si prostě uvědomila, že nemůžu být neustále na blízku, jenže za chvíli to nabírá takové obrátky, že ji raději zvednu, aby sousedi nenadávali.
Co myslíte, mám se na sousedy vykašlat a nechat ji „probrečet“ až k tomu poznání, že prostě musí vydržet chvíli sama? Nebo mám vydržet a mít ji na klíně (případně na ruce) dál?
Donedávna jsem ji posazovala do polohovací sedačky-lehačky, dala jsem jí hrazdičku, a vydržela i půl hodiny, ale poslední dobou už ji to omrzelo a brečí už při pokládání do sedačky.
Díky moc za případné rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

152
4.7.05 16:33

Ahoj,

Tvoje dceruška má velké štěstí, že má tak úžasné rodiče, kteří ji mají tolik rádi! Je ale pravda, že se nemůžeš stát jejím otrokem, aby to nošení bylo na úkor Tvého psychického i fyzického zdraví. Nepíšeš, jestli ve chvíli, kdy ji nenosíš, na Tebe vidí. Myslím si, že je důležité, aby Tě mohla pozorovat při všech Tvých činnostech, aby prostě věděla, že má maminku nablízku /právě se dostává do věku, kdy děti začínají na mamince být více fixované/.

Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
4.7.05 16:37

Ahoj!
My máme stejné nosidlo jako vy, jsou jí teprv tři měsíce, ale obávám se že dopadnem jako vy a budem nosit pořád. Zatím to řeším tak že ji mám v šátku a tak jedině můžu něco udělat. Jenže váží 5kilo a ne 10 tak nevím jestli tato varianta by pro tebe byla nějakou pomocí.. Ale ujišťuju tě že pokud ji nosíš stále na rukách, tak nosit ji v šátku je určitě o mnoho méně namáhavější - to poznám i já u svého 5ti kilového mimča. Takže já radím - zkusit šátek nebo jiné nosítko (někde si ho půjč, není třeba ho kupovat hned když by vám to nevyhovovalo)
měj se a přeju hodně štěstí
Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
4.7.05 17:25

Ahoj, ja mam taky tak starou holcicku. Od dvou mesicu jsem se snazila ji naucit, aby si dokazala sama pohrat na dece. Doted jsem s tim nemela problem. Vydrzela mi tam docela dlouho. Ted jsme se dostaly do nejake krize, kdy chce byt take vic u me. Nastesti ne porad, takze je to celkem v klidku. Ten strach, co sousedi, chapu. Presto bych to ale zkusila. Treba v dopolednich hodinach, kdy je vetsina lidi v praci. Hlavne na tebe musi videt. My jsme to ted resily treba sedackou na krmeni. Mala na me videla a ja si ji dala blizko k sobe, abych mohla neco delat treba v kuchyni. Pri nejhorsim bych malou dala do satku. Terik a Charlie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
4.7.05 17:41

U nás je nejhorší, že ona právě pláče, i když na mě vidí- vyděračka malá :? a stejně se na mě natahuje, načež se začne šíleně vztekat :evil: ďáblík. Chvíli třeba vydrží - 5 minut - hrát si sama, ale pak prostě vyžaduje, abych si hrála s ní, to vydrží taky 5 minut, a pak skončí zase na té ruce nebo na klíně a při tom musím povídat říkadla, zpívát, blábolit nesmysly… Šátek jsme tenkrát hned koupili, když jí byl měsíc. Myslela jsem, že to tím vyřeším, ale zase jsme ho po 3 měsících prodali - v tom totiž být nechtěla, vztekala se a úplně rudla, i když v tom byla uvázaná dobře. Chtěla být prostě pouze na ruce. My máme prostě takový náročný dítko!!
Ale určitě máte pravdu s tím, že bych to mohla zkusit dopoledne, nechat ji položenou tak, aby na mě viděla, pláč nepláč. Třeba se časem smíří s tím, že se na mě bude prostě jen koukat, ale na ruku ji vezmu až za dýl a jen na chvíli.
Doufám!!
Děkuju moc za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
4.7.05 19:25

Ahoj Petrisku,
malého jsem nosila téměř neustále 10 měsíců..pak když se začal více hýbat, dokázal se zabavit čím dál déle sám…takže vydrž..vrátí se ti to ve vyrovnaném dítěti, které ti tvou lásku a laskání mnohonásobně vrátí..opravdu!!!
Ahoj Andrea a Ondra (skoro 3 roky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
4.7.05 20:14

Andrejko,
dík za podporu, kdyby nám to s „odnaučováním“ nevyšlo, budu myslet na Tebe, a budu muset ještě ty tři měsíce nošení vydržet. Je pravda, že až začne mimčo lézt a trošku chodit, že se možná už ani nosit nebude.
Snad do té doby nebudu mít ze zad paragraf a moje malá potvůrka mi to - doufám- opravdu vrátí. papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
4.7.05 20:32

Ahojky,máme stejný problém, mazánek je na mě tak závislý, že už nechce být ani u táty nebo u babiček, a když tak chvilku. Doma jsme také celý den sami, tak jsme to vyřešili židličkou na krmení s kolečky. Je to super, vozím si ho po bytě za sebou jak pejska. Ale také tam nesmí být moc dlouho, určitě to zatěžuje páteř jako chodítko, ale v pohodě dopoledne připravím polívčičku i umeju nádobí. Koupili jsme jí když malýmu bylo 7,5 měs.,teď je mu 10 měs. a začal si stoupat a ťapat v postýlce,takže se krásně sám zabaví,hrozně ho to baví.
Horší byla akorát cena židličky, my máme Baby dreams, stála přes 3000.-,to je ta levnější.Moc mi pomohla a vlastně vydrží do takových jeho tří let.Toť má zkušenost.
Přeji nadále šťastné miminko. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
4.7.05 20:56

Ahoj Pitrisku,

máme stéjně umíněnou holčičku. Nosit a nosit. Hrazdička ani hračky jí nebaví déle jak 5 minut. Na sousedy moc už nehledím, protože bych se asi zbláznila. Naštěstí má kolem 6,5 kg v 7 měsících. Jediné co pomáhá je, že na ní stále volám kukuč nebo ahoj a směju se u toho. To ji na chvíli stiší. Ale připadám si jako blázen. Doufám, že už brzy poleze a že se to zlepší. Tak přeji ať už nemusíš dlouho nosit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
4.7.05 23:40

ahoj holky, ja mam chlapecka a tomu budou 2.mesice a rad se taky chova, ale rikam si ze jednou rukou se vsechno zvlada dost spatne, taky me napadlo jak to delat abych mela obe ruce volne aspon chvilku, no je pravda, ze zatim dost spinka tak se to da zvladnout abych nepadla hlady :P , ale prave nevim jak to resit dal, poradte mi jak jste to delali, zatim ho vzdycky na chvilku soupnu do autosedacky a pustim hudbu tak vydrzi, ale jak to budu delat dal? jak vypada tak sedacka? ale tam mi asi zatim takhle male mimco sedet nebude, jak to udelat aby mi delal spolecnost v kuchyni, ale pritom na nej nic nespadlo? no babo rad :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.7.05 00:00

Ahoj,
tak takové „odchované“ dítě mám doma taky. Naší malé je 15 měsíců a pořád vyžaduje chovat a věnovat pozornost, i když už ne tolik. Řekla bych ale, že je to tím, že je hodně aktivní a nikdy nevydržela hrát si sama, protože je to pro ni moc „statické“. Proto taky dřív chtěla stále nosit, aby třeba viděla do hrnců když vařím a pod. Při nutném odložení zabíral zpěv. Musíš zvážit, co je pro sousedy přijatelnější - tvůj zpěv, nebo dětský řev? :P I při srovnání s dětmi kamarádek jsem dospěla k názoru, že samy si děti pohrají a snesou odkládání, jen když mají pasivnější povahu. Aktivnější děti prostě musejí mít stále nové podněty. Nechat vyřvat nepomáhá - aspoň u nás to nezabralo. Chce to pevné nervy a trpělivost. Buď ráda, že máš aktivní zvídavé dítě a vydrž v chování. Po 12. měsících v tom objevíš plus a na tyhle těžké chvilky už si nevzpomeneš.

• Nahlásit
  • Citovat
1293
5.7.05 08:27

Nino - (to jsem já, původní tazatelka pitrisek :o) - když byla naše dračice ještě takhle malá - 2-3 měsíce - tak jsem jí právě koupila tu polohovací sedačku-lehačku. Tehdy mi právě v téhle sedačce ještě vydržela třeba půl hodinku - není to moc, ale velmi jsem to ocenila. Je to na podobném principu jako autosedačka, ale je to hodně polohovací a houpací, a má to pásy, kterými se děťátko připevní, aby nevypadlo. Miminko v tom může být i v úplném lehu, nebo v takovém pololehu-polosedu, když je starší, tak i v sedě, my v tom dodnes krmíme (papáme už hlavně lžičkou). Dá se to sehnat myslím skoro v každém obchodě, kde mají dětské potřeby (kočárky, autosedačky, postýlky atd.), a nebo na internetu - na takových těch stránkách, kde mají „všehochuť“ pro děti. Viděla jsem to i v katalogu pro miminka, myslím, že to byl Neckermann pro děti, a tam to bylo i levnější než v obchodě.
V téhle sedačce se mi až donedávna podařilo na chvilku miminko zabavit, buď jsem jí tam dala stojací hrazdičku a ona ji mordovala, nebo nějaké chrastidlo.
Jak jsem četla další příspěvky, asi to vypadá, že budem nosit dál :wink: no nechám se překvapit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
5.7.05 09:26

Ahoojky.
Můžu jen poradit. Snaž se vydržet a neber ohledy na sousedy. Mám měsíční holčičku a ta bys etaky jen pořád nosila. Od mala jsem ji učila, aby nebyla pořád na rukou, i když to u mojí tchýně vyvolávalo scény. Když začne plakat, zkus si říct, že počkáš minut, a potom ji zvedneš.
Nebo si řekneš, domyju nádobí a půjdu za ní.

Iva + Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
5.7.05 09:39

Pro Anonymní:
dovolím si nesouhlasit s tím, že nošení vyžadují více aktivní děti. Náš syn je aktivní víc než dost, chvíli neposedí a přesto se dokázal a dodnes dokáže zabavit sám. Přiznám se - nekamenujte mě, prosím, že nejsem moc přítelkyně věčného nošení a chování. Měla jsem zá:,–(u, že když je malej přebalenej, nakrmenej, vyprdíkovanej, tak mu v podstatě nic nechybí. Takže i když třeba plakal, sedla jsem si radši k postýlce a něco mu chvíli povídala, ale nenosila! Musím říct, že se to v dobré obrátilo - nošení jsme praktikovali pouze když byl nemocný apod a nikdy to nevyžadoval. Ale je pravda, že u každé činnosti jsem se snažila ho mít nablízku a i jako miminku jsem mu říkala, co dělám a tak. Dala jsem ho na deku nebo na chvilku do sedačky,aby na mě viděl a třeba mu u té práce zpívala. Dnes je mu 2 a 3/4 roku a taky si docela dlouho vydrží hrát sám. A statické dítě to rozhodně není, sousedky se mi diví, jak tak aktivní dítě vůbec zvládám :). Každý má jiný názor, dneska se hodně prosazuje: chování není rozmazlování, chovat co nejvíce. Já si myslím, že lásku můžu prokázat dítěti i jinak a nemusím ho mít věčně na klíně. Mnohem tvrdší mi pak přijde, když se v nějakém věku maminky snaží to zlomit a najednou dítě obírají o něco, na co bylo doposud zvyklé. Snad mě tady neodsoudíte jako tvrďáka :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
5.7.05 13:38

Pitrísku, já bych to s tím šátkem zkusila znovu. Ono jednak některým miminkům trvá, než si na něj zvyknou (to byl náš případ - právě asi ve dvou nebo ve třech měsících, kdy jsem se šátkem začala se naše Agáta vzpouzela a vypadalo to, že v něm nikdy nebude chtít být, ale za pár týdnů se to změnilo a teď šátek miluje). Navíc mám zkušenost, že starší děti - právě tak kolem půl roku většinou šátek přijmou hned a bez protestů.
Zkus to a uvidíš - podle mě je nejdůležitější, jestli jsi ty sama přesvědčená, že miminko chceš v šátku nosit. (chápu, že nosit 10ti kilový dítě celý den na rukou je hrozná makačka - mám doma 9ti kilový, tak vím o co jde:o) šátek je pro nás záchrana, bez něj si to ůvbec nedovedu představit.

Jinak holky, jsem trochu zaskočená z některých příspěvků na téma „hlavně si dítě nerozmazlit nošením“. Chápu, že od určitého věku je třeba vést dítě k samostatnosti, ale vychovávat třeba měsíc staré miminko, aby vydrželo samo? A myslet si, že když je miminko najedený a přebalený, tak nemá nárok být nespokojený? Vždyť nám dospělým taky nestačí jen že jsme najedení a máme na sobě čisté oblečení. Vždyť proto nás snad miminka mají, abychom je chovali a mazlili se s nima a aby se u nás cítila dobře a v bezpečí - tak si to užívejte, za pár let už se mazlit chtít nebudou :o)

lola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama