Časté pípání monitoru dechu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucius08
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 19.08.18 10:19
Časté pípání monitoru dechu

Zdravím maminky, před čtyřmi dny se mi poprvé rozpípal monitor dechu, když jsem k malému přiběhla, vrťel se a spal klidně. Dneska to bylo třikrát za noc, pokaždé se vrťel, nelapal po dechu, nic… Mám starší monitor, nevím jestli máte někdo zkušenost se starým monitorem co už,, blbnul,,? Prcek má 4,5 měsíce, v noci se hrozně vrtí, nevím jestli to může být tím? Stalo se někomu něco podobného??? :(

Nejnovější recenze z kategorie Chůvičky a monitory dechu

Reakce:

weyky
Neúnavná pisatelka 19174 příspěvků 63 inzerátů 19.08.18 10:23

Pokud máš monitor od Jablotronu Nanny,můžeš si ho nechat zkontrolovat zdarma.Tohle mi monitor nikdy nedělal.Pípal až když byly děti větší a v postýlce cestovaly.

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 19.08.18 10:28

Nanny se dá nechat zkontrolovat,nemusí to být zdarma,stojí to asi 300 Kč,ta revize. Zdarma snad jen v záruce. V posledních letech se ale zúžil počet pracovišť,které to provádějí.
Nám monitor řve jen sporadicky a vždy,až dítě začalo cestovat v postýlce,což 4,5 měsíční dítě cestuje :mrgreen:
Já mám monitor z roku 2012,používaný téměř neustále(tři děti v návaznosti a monitor já nechávám až do přechodu do velké postele),ale kromě spaní tu postýlku nepoužíváme,na denní řádění má ohrádku nebo je volně na zemi. Má deset měsíců a monitor se rozhoukal snad jednou,když byla mimo,máme jednu desku. Na první dvě děti mi monitor odešel v podstatě dřív,taky jsme s ním ale nezacházeli tak šetrně,ono i na tom záleží.

P4ja
Kelišová 5820 příspěvků 19.08.18 10:28

Nám pípal, když byla malá v zavinovacce a měla 2,5 kg. Měli jsme ho pod matrací. Přehodili jsme ho na ní pod chránič a deku a dobré.

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 19.08.18 10:29

Věřím,že dítko je v pořádku,chyba bude v monitoru,je to citlivé zařízení,hlavně ta deska. Z toho důvodu bych si ho nepůjčila z porodnice ani nekoupila z druhé ruky. Už v roce 2012 byl za cenu,že by se půjčit ani nevyplatil.

lucypaja
Kelišová 7142 příspěvků 19.08.18 10:29

@Lucius08-Ahojky,my měli starší ještě po prvním dítěti,jen sme teda koupili novou desku,také nám pípal a to byl malej novorozenec,takže se dá říci,že skoro žádnej pohyb miminka,na konec nám lékařka poradila,že máme desku dát mezi dvě matrace tu horní slabší a mělo by to pomoci a opravdu,pak už pípal,jen když už byl starší a třeva vylezl mimo desku,ale strach sem vždy při pípání měla šílený..dokonce sme i jednou hned ráno jeli k lékařce,aby ho prohlédla,zda je vše ok,poněvadž nám to pípalo asi pětkrát a minulou noc také a skoro vždy ve stejnou noční hod..deska by prý neměla ležet na roštu postýlky..tak to zkuste..

Janli
Kelišová 5737 příspěvků 9 inzerátů 19.08.18 10:33

Buď máš rozbitý monitor nebo má dítě problém. Je omyl, že by ti v případě dechové tísně lapalo po dechu. Monitor spustí, protože se dítě dlouho nenadechne a zvuk monitoru ho k nadechnuti vyburcuje. V momentě, kdy tam matka doběhne už dítě normálně dýchá. Půjč si v porodnici jiný monitor a ten svůj nech zkontrolovat. Pokud jsi zažila několik poplachů, bez monitoru ho rozhodně nenechávej.

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 19.08.18 10:33

@lucypaja Výrobce uvádí,že by tam měla být pevná podložka,ale mě leží na roštu postýlky od jakživa. Ten druhý monitor máme fakt oprašovaný a plané poplachy nemá.
S nejstarším synem jsem jednu dobu žila na dvou místech a protože byl mimino,monitor jsem převážela. Asi po třetím přesunutí se pokazil,naštěstí jsme to svedli na reklamaci a desku nám vyměnili.

U nás v nemocnici(na oddělení pro matky s nemocnými dětmi,ne porodnice),mají baby sense i nanny,to řve každou chvíli,jak jsou ty děti celý den v postýlce a skáčí potom,chodí(žádné větší dítě nedokáže v klidu ležet,oni to musí dávat do roku,při určitých diagnozach i déle a to už dítě obchází a chodí),tak se to ničí a taky samozřejmě častou manipulací.

Já být zakladatelkou,pokud bych chtěla mít klid,tak bych asi zahodila stávající krám a koupila nový monitor :nevim:

Anne87
Kecalka 185 příspěvků 19.08.18 10:35

Jestli je to monitor Nanny od Jablotronu, tak na jejich kurzu první pomoci nám říkali, že podložka má životnost dva roky, a pak může spouštět falešné poplachy. Takže po 2 letech je třeba pořídit novou podložku, stojí cca 1000 Kč.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 19.08.18 10:44

Moc děkuji za vaše příspěvky. Mám tu podložku na roštu, zkusím teda dát pevný podklad. A koupit novou desku, je už hodně stará ale do teď byla bez problémů :( . A prcek mi cestuje po postýlce strašně moc, ale myslela jsem, že ta podložka snímá i kolem té desky nebo ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 12:43

@Lucius08 My jsme měli nejdřív Nanny od známých cca 6 let starý. Po 14 dnech jsme ho vyměnili za Nanny od známých cca 2 roky starý. Po několika měsících jsme potom koupili nový Baby Sense II. Houkaly všechny. Ten první jen jednou, pak jsme ho vyměnili. Ty ostatní dva houkaly tak 1-2× do měsíce. U Baby Sense jsem časem vypozorovala, že když se malý hodně vrtí v postýlce, třeba měl prdíky a dával nohy nahoru a převaloval se ze strany na stranu, tak ten monitor spustí alarm. Reklamovala jsem to, monitor přeměřili a reklamaci zamítli. Přitom jsem to opravdu viděla vícekrát, že malý se přehazoval v posteli a ten monitor spustil.
Doporučila bych ti pořídit raději nový monitor a dát ho na pevný podklad (my máme na roštu postýlky pevnou desku a monitor na ní). Je to elektronika, takže se tomu nedá věřit na 100%. Ale osobně raději 10 falešných poplachů než nemít monitor dechu.

Ústečanda
Povídálka 14 příspěvků 31.08.18 08:46

Hned bych monitor vypla, rozsvitila, zkus jestli dýchá-prsty před nosanek. Nebo také můžeš u slyšet najednou hluboký nádech, v momentě kdy rozsvítis nebo vezmeš malou do ruky. My to tak měly, je to náznak že skutečně tu půl minutu dítě nadýchalo. Jinak určitě lepší slabší matrace volné položena na chuvicku. snad vypodlozit pevnou podložkou aby neležela přímo na roštu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Proč Rolins přiživuje spor s Rytmusem? Tady je její vysvětlení!

Rozhodli se Dara Rolins a Patrik Rytmus Vrbovský definitivně znemožnit u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >