Ublikávání u kojence

23.10.20 17:26

Caste,ale male ublinkavani kojence

Zdravim, potrebuju se asi hlavne vypsat, nejak to na me pada dneska…
Synek, 4,5 mesice, narozeny o 1,5 mesice driv, hrozne casto ublinkava, v podstate cely den, vice mene. Nedela zadne oblouky, vubec.
Protoze jsem prvni dva mesice prikrmovala, zustalo mi z toho kontrola vahy a jednou tydne ho vazim, pribira jak ma. Cura taky dost, je normalne vesely, porad povida, je aktivni, pohyblivy, hraje si, jeci jen pri obvyklych mimi nepohodach.
ALE, kdyz se za jednu hodinu po kojeni 3× poblinka, vypada pak, ze ma uz zase hlad. Nabidnu prso a zurive se prisaje. Pak dam odrihnout a uz zase jede ublinkavani.
Tak ja nevim, kdyz prospiva, mam to resit? Tusim, ze by nas tak leda poslali do nemocnice na vysetreni refluxu?
Diky za nazory a zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2463
23.10.20 17:42

@JezinkaBezinka Chapu dobre, ze hodinu po nakojeni znovu kojis? Vydrzela bych alespon 2 hodiny, pokud dite nekrici hlady. Je vhodne dodrzovat klasicka antirefluxni opatreni - podlozit nohy u postylky, aby melo hlavu vys. Stejne to udelat i u prebalovaku. Po kojeni s nim opatrne manipulovat, vice ho chovat ve zvysene poloze (tim nemyslim mit ho pres rameno), nemackat bricho (klubicko), atd. A nezapomenout na odrihnuti. Pokud to nepomaha, tak zkusit Gastrotuss po kazdem kojeni. Pokud Gastrotuss nezabere, tak se pak jeste doporucuje Nutriton. Vetsina miminek z toho vyroste ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.20 17:54

@luci.no Ano, kdyz uz hodne krici a nepomaha jina „zabava“ (chozeni, koukani vsude mozne, do zrcadla, takove ty klasicke veci), tak nakojim a vzdycky se po prsu hladove vrhne… Respektive je to ruzne, kdyz jsme doma, rychleji chce kojit, kdyz jsme venku a spi v kocaru, vydrzi klidne dve hodiny…
V noci neblinka vubec. Nohy postylky zvednute ma, prebalovak tedy ne… Ale ublinkava i ve zvysenych polohach, uplne vsude…
A diky za tipy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3904
23.10.20 18:06

Nehltá moc? Pak by měl žaludek spíš plný vzduchu než jídla. Všechny moje děti ublinkávaly po troškách několikrát. Pak bývá častý i růstový spurt. Nebo pokud nepoužíváš dudlík, tak má tebe za dudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.20 18:10

@Samina007 Nene, on nechce nic umelyho, dokonce ve svych dvou mesicich zacal odmitat savicku, vyslovene tu hmotu, a zacali jsme plne kojit… Nechutnaji mu zatim ani hracky 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3904
23.10.20 18:58

@JezinkaBezinka tak tím se to časté „kojení“ vysvětluje asi. Uklidňuje se u tebe. Já mám 4 děti, dudlík chtěl až teď nejmenší. Jinak by byl na prsou snad co 5 minut. Víš, že prospívá, to je důležité. A ublinkáváníse též vyřeší. Dáváš často i při kojení odříhnout nebo odpočinout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.20 19:01

@Samina007 jojo, po kazdem kojeni si odkrne, jde mu to, pak treba jeste znovu, kdyz chodime a nakoukavame svet, nebo na brisku…Ja verim, ze z toho vyroste, jen je to nekdy takovy na palici, naji se a sup, postupne to zase vysouka ven… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2463
23.10.20 19:09

Jeste me napada…me se maly prejidal a pak ublinkaval vic. Ale tedy refluxem trpel i bez prejidani. Ono se to nezda, ale vetsinou to neni takove mnozstvi, jak to vypada ;) Ted, ve 4,5 mesicich, uz je v pohode. Ale nesmim ho nechat kojit dlouho (resp. zuzlat), to pak blinka. U starsich deti si uz nepamatuji, kdy to preslo. Ale nejdele to trvalo nejstarsimu, ktery se narodil hranicne donoseny. Tak to s tim asi bude souviset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.20 19:35

Nejspis to ma z prejidani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie