Částečné kojení - jak neuspávat u prsa

Anonymní
9.2.20 21:31

Částečné kojení - jak neuspávat u prsa

Ahoj, mám doma 9mes miminko, které od narození kojím pouze částečně. Doted to tak nějak šlo, ale poslední dobou už se mi to mléko asi ztrácí uplně, nebo o něj prostě přestalo mít mimčo zájem (od zavedení příkrmů). Momentálně přikládám tak 3× denně, plus večer a několikrát v noci, jak prostě potřebuje. Většinou se trochu napije a pak už si ze mě dělá jen dudlíka. Doted mi to nevadilo, brala jsem to jako uspávací prostředek, a taky se vždycky po usnutí odpojilo, ale ted už to nejde dál, protože prcek se prostě neodpojí, ani když usne. Takže se ho snažim odpojit sama, a když už se mi to povede, tak se rozeřve na celej barák a je po spaní. Taky cítím, že mléka mám opravdu už málo a že by bylo asi dobré s kojením končit. Přijde mi prostě přikládat k prsu několikrát denně kvůli pár ml zbytečné. Zejména když cítím, že už ani někdy nepije vůbec… Jako nikdy jsem neměla dost mléka a musela dokrmovat, ale aspoň pár minut pila a odpojovala se sama. Nevim co s tim. Hlavně nevím co s poledním usínáním. Když jí nepřiložím, tak prostě řve a řve…Dosud jsem jí přes den uspávala bud teda u prsa nebo v kočárku, ale tam se za chvíli nevejde… Dudlíka jsme zkoušeli milionkrát, ale plive ho. Dát jí do postýlky a něco jí povídat zpívat a rozloučit se a odejít vedle nefunguje, začne brečet a stoupat si tam… Jak tohle řešíte? Připadam si neschopně, že tu tohle řešim, ale nevim jak na to no. První dítě…děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

791
9.2.20 21:41

Ja tohle lamani pres koleno asi nechapu..cim vic prikladas, tim rychleji se tvori mleko. Je uplne jedno, jestli dite pije, nebo jen cumla..chces vic mlika? Prikladej. Nechces uz kojit? Mliko se ztrati, neprikladej. Dite zjisti, ze tam nic neni a bude se uspavat jinak. Osobne jsem to delala tak, ze jakmile se nechtela mala odpojit, hodne rychle jsem ji do pusinky nacpala dudlik misto prsu, ale zalezi na tvaru, nam sedel jen Nuk. Kamoska tez nemela pro malou dudana a pri ukonceni kojeni proste maly nedala no..unosila ji ke spanku. Coz taky neni uplne vyhra, ale lepsi, nez rev. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 21:47

@kamcaKr Promin, ale nějak nerozumím tomu lámání přes koleno. Co lámu? Já kojila částečně už od narození mimča a přikládala jsem třeba i 15× denně, odsávala, atd a mléka bylo pořád stejně, na tvorbu mléka u mně nemělo vliv naprosto nic… stejně jako ted a to přikládám třeba jen 5×… A takhle přikládám asi tak 3 měsíce už. Víckrát je to blbost když je na příkrmech. A podle mě není jedno jestli pije nebo jen cumlá, dokud nebude sát, tak se mlíka tvořit víc určitě nebude… Cumláním tělo neoblbne…

• Nahlásit
  • Citovat
2765
9.2.20 22:02

Ahoj. Já teda s nočním kojením zkušenosti nemám, dcera mi spala v noci prakticky 8 hodin už od dvou měsíců, takže to nevím. Ale přes den mi usla jen u prsa a samozřejmě k večernímu spánku taky u prsa. Přestala jsem postupně kojit mezi 9 až 10tym měsícem. Přestávala jsem postupně a dceru si položila k sobě nebo do kočárku. S kočárkem jsem chodila po domě, když jsem jí měla u sebe tak jsem si ji položila hodně blízko sebe k prsu, ale v tričku. A dala jsem ji jak říkám „muchlaci deku“ ona si pak zmoulala rozek deky a postupně si na to přivykla. Rozhodně se to neobešlo bez pláče a scén, ale trvalo to třeba týden a pak už to bylo jen lepší. Dcera nesnáší dudlíky a to jich mám, že bych mohla půlce okresu narvat do pusy dudel (taky mi spoustu lidí říkalo, že záleží na tvaru a víš co, vůbec ne, dcera ho prostě nechce i kdyby byl ze zlata…) taky není ten typ co položíš do postýlky dáš pusu a ona spí, ani náhodou. Takže teď když má něco přes rok už spí jen jednou, odpoledne si lehneme spolu a večer ji po mléku uspim v sedě na sobě a pak ji odnesu do postýlky. Samozřejmě spánek se furt mění, měla období asi týden, kdy se mi při přenášení pokaždé vzbudila a začala plakat, nekompromisně jsem ji ale do té postýlky odnesla, sedla si k ní zády a tiše jsem na ni šuškala, týden bylo peklo a pak zjistila, že to nezabere a zase se nechá v polospanku přenést a spí. Takže radím zkoušet zkoušet a zkoušet a hlavně pevné nervy a vydržet, to je nejdůležitější. Být důsledná, ale ne bezohledna, jestli mi rozumíš. Oni se občas prostě potřebuji jen vyvztekat, že to není tak jak to bylo a ty to teď měníš. Je třeba jen přežít tu fázi změny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5184
9.2.20 22:27
@Anonymní píše:
@kamcaKr Promin, ale nějak nerozumím tomu lámání přes koleno. Co lámu? Já kojila částečně už od narození mimča a přikládala jsem třeba i 15× denně, odsávala, atd a mléka bylo pořád stejně, na tvorbu mléka u mně nemělo vliv naprosto nic… stejně jako ted a to přikládám třeba jen 5×… A takhle přikládám asi tak 3 měsíce už. Víckrát je to blbost když je na příkrmech. A podle mě není jedno jestli pije nebo jen cumlá, dokud nebude sát, tak se mlíka tvořit víc určitě nebude… Cumláním tělo neoblbne…

Proč by se neměla vejít do kočárku…?

Jinak zkusila bych být trpělivá a po usnutí odpojovat od prsa. Může si to sednout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 22:34

@Lucie_Sx No asi nemáme tak velkou korbu, protože dyž mimčo dáme do kočárku, tak je tam akorát na dýlku… ještě tak měsíc dva a korbu můžeme zahodit… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
10.2.20 09:58
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx No asi nemáme tak velkou korbu, protože dyž mimčo dáme do kočárku, tak je tam akorát na dýlku… ještě tak měsíc dva a korbu můžeme zahodit… :,(

A sportak nemate, ze by sel dat do lehu? Nas maly ma 8 mesicu a ve sportaku uz je x mesicu, a to jeste nesedi :-) jinak asi mesic ted se nam dari, ze neusina u prsa. Nakojim, jeste vzhuru ho dam do postylky a drzim za ruku, nez usne. Pustim pohadku (Pejska a kocicku) potichu, jen to poslouchame, na maleho to zabira a usne do 10 minut. Taky nemuzu jen tak odejit a ze by usnul sam, ale proti ukojeni ke spani je to pohoda. Usne a muzu si jit po svych, driv, kdyz jsem vyndala prso, vzbudil se a jelo se nanovo, totalni pakarna :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5184
10.2.20 11:53
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx No asi nemáme tak velkou korbu, protože dyž mimčo dáme do kočárku, tak je tam akorát na dýlku… ještě tak měsíc dva a korbu můžeme zahodit… :,(

Oni spí s pokrčenýma nohama… to ještě chvíli půjde. A pak sporťák a do lehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama