Částečně neprůchozí vejcovody, co to znamená?

79
13.11.15 22:10

Částečně neprůchozí vejcovody co to znamení?

Před pěti lety mi diagnostikovali částečně neprůchozí vejcovody, ale k odebrání nebyl důvod. Moc jsme nečekali a šli na IVF a vše dobře dopadlo :srdce: Jen by mě zajímalo myslíte, že bych mohla otěhotnět i bez IVF?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

347
13.11.15 22:14

Myslim, že ano, ale trvalo by to třeba dlouho než by jste otěhotněla. Nevim jaka je tam pravděpodobnost, ale myslim, že mála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
13.11.15 22:21
@Katka-D píše:
Před pěti lety mi diagnostikovali částečně neprůchozí vejcovody, ale k odebrání nebyl důvod. Moc jsme nečekali a šli na IVF a vše dobře dopadlo :srdce: Jen by mě zajímalo myslíte, že bych mohla otěhotnět i bez IVF?

tohle nikdo říct nedokáže. s jedním vejcovodem, cystama a s lety vyhrožování, že to jednou nepůjde, jsme upletli dítě, ani jsme nechtěli :andel: spíš mi připadá, že kdyby doktoři ženy tolik nestrašili a nestresovali, šlo by to někdy i bez ivf a pod. Kolikrát je to jen v hlavě a stresem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
13.11.15 22:22

No my se s manželem vlastně nikdy nijak nechránili, ale teď díky chytrým telefonům jsem zjistila, že za poslední asi rok a půl tulení neprobíhalo v době ovu :) asi i to by možná mohlo mít trošku vliv ne :lol: prostě jsem to asi nějak nesledovala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
13.11.15 22:29

Já měla také částečně neprůchozí vejcovody. Dva roky nám nešlo otěhotnět. Už jsem si nevěděla rady tak jsem šla na gynekologii a zjistili mi toto. Podstoupila jsem laparoskopické zprůchodnění s tím, že by to po tomto zákroku mělo jít hned. Nešlo to hned, ale otěhotněla jsem osm měsíců po té laparoskopii a přirozeně, takže je možné, že ano kdyby jste nějakou dobu vyčkali :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23923
13.11.15 22:44

@Katka-D k oplodneni je treba sex, tuleni nestaci :roll: :mrgreen:
A ano kdyz jsou vejcovody jen castecne nepruchodny, tak normalne k oplozeni muze dojit. Jen ne tak snadno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6110
13.11.15 22:45

Může to být problém a nemusí. Vejcovod je v tomto případě zúžený. Spermie jím proplujou bez potíží, ale oplodněné vajíčko už je dost veliké a nemusí zúžením projít do dělohy a tím vzniká mimoděložní těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
13.11.15 22:59

Já vím však od té doby mě mimoděložní starší i ve snu 8o tak trošku potřebuju povzbuzení mám pocit že se něco děje svým způsobem je něco jinak jako kdybych měla těhotenské příznaky. Ale po tolika letech mám možná spíš mozkové příznaky :zed: no každopádně vím že musím počkat jsem teprve asi 7 DPO a to je na cokoliv brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49493
14.11.15 00:20

Jde o to, co je to castecne, ze jo. Muze to znamenat cokoliv od 5 do 95 %, ruzna zjizveni apod. Takze sama o sobe tato diagnoza otehotneni nevylucuje, ale taky se to nemusi podarit nikdy. Taky muze v prubehu casu dojit ke zmenam, treba mne se behem par let plne pruchodny vejcovod slepil, pricina neznama. A ano, riziko mimidelozniho je samozrejme vyssi, to oplodnene vajicko se tam muze zaseknout. A nebo taky nemusi a otehotnis, ani nebudes vedet jak :nevim: Kazdopadne pokud bych dite extra chtela a tlacil by me vek, sla bych znovu na IVF, s prirozenym zazrakem radsi nepocitala, ale zas kdybych dite jo nechtela, jako na antikoncepci bych se na to rozhodne nespolehala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
14.11.15 08:08

@ugluk Děkuji za odpověď u mě to bylo příčinou zánětu jak to tam vypadá teď vůbec netuším :nevim: je mi 27 a mám dvě děti první přirozeně druhé IVF třetímu bych se nebránila tak ještě počkám a kdo ví třeba i na mě se zázrak usměje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
14.11.15 08:10

@kamiŠ vážně to nestačí tak to mě podvedli :zed: :,( :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu