Částečný odtok plodové vody 32.týden

Anonymní
25.12.19 21:33

Částečný odtok plodové vody 32.týden

Ahoj, maminky, před týdnem mi částečně odtekla plodová voda. Protože to bylo doprovázeno silným krvácením a bolestmi břicha, jela jsem do porodnice a tam už si mě nechali. Teď jsem ve 32. týdnu, už 2 dny je všechno stabilizované, krvácení, křeče i relativně ta plodovka. Přijde mi, že ze mě jen tak trošinku ukápne třeba 2×, 3× denně. Ale opravdu slabounce (na rozdíl od stavu před tím týdnem, kdy ze mě tekla celkem hodně). Podle UZ je jí v břiše stále dost a podle všech testů, co mi v porodnici provádějí, jsou bakterie a vše ok.
Chtěla jsem se zeptat vás, kterým takto postupně odcházela voda v brzkém týdnu těhotenství (třeba kolem toho 30. týdne), jestli vás ještě z porodnice pustili před porodem domů? Nebo jak dlouho vás nechali takto donosit dítě, do kolikátého týdne? Případně jestli se vám porod spustil i přes všechna opatření v porodnici sám a v kolikátém týdnu? A pokud se mimi narodilo dřív (cca od toho 32. týdne dál), jestli bylo bez následků? Začíná tu na mě všechno padat, hrozně tu nesnáším být a nejradši bych byla doma s dětmi, obzvlášť takhle přes svátky je to prostě psychicky dost náročný. Představa, že mě tu takhle nechají ležet třeba 6 týdnů je pro mě úplně šílená. Nepřipadám si totiž aktuálně ve stavu, že bych měla rodit a naopak se cejtim, že bych to doma normálně zvládala dál do porodu běžně fungovat. Ale Dr. říká, že jak jednou odteče plodovka, už si tady pacientky prostě nechávají až do konce kvůli riziku prostupu bakterií do plodovky tou dírkou, kterou to odteklo. Děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3502
25.12.19 21:40

Bohužel tě zklamu. Mně začala takto odtekat plodovka (ve 39. týdnu) a už mě tam nechali… Nemohla jsem si ani dojet pro veci. Riziko infekce… Hlavně ať je miminko zdravé. Odpocin si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 21:42

Děkuju. No ve 39. týdnu by mi to nevadilo :-). To už jsou děti donošené. Mě by právě zajímal ještě názor někoho, komu to odkapávalo v dřívějším týdnu těhotenství, ať vím, jaké jsou vyhlídky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3502
25.12.19 21:45

@Pucalkovic Amina jen ti ještě můžu nasát, že synovec se narodil ve 33.tydnu a je v pořádku silný a chytrý kluk, jen jako mimčo hodili víc na rehabilitace a vyšetření očí.

Ale domu tě nepustí kvuli riziku infekce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
25.12.19 21:47

Ja jsem lezela 4 tydny, kvuli necemu jinemu, ale i tak. Proste to vem jako fakt. Ja vim, ze se ti chce domu, ale nejde to. Je to blbe, ale je to jen par tydnu, neboj se, to das. Nejak se zabav, knihy, filmy, cokoliv, utece to. Mimco bude v poradku, od 32tt, to uz je dobry. Navic si te krasne hlidaji, kdyby se cokoliv delo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 21:48

@Mallorka Děkuju. Tak to mě uklidňuje (se synovcem), ale teda nepotěšila jsi mě s tím, že už tu budu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 21:51

@Sallyna Děkuju. Mně právě přijde, že jsem tu úplně zbytečně. Ženský na oddělení jsou tu s krátkým čípkem, krvácením, nebo z nich teče plodovka proudem, a já si tu vlastně přijdu úplně zbytečná, protože nesplňuju nic z toho. Maximálně ze mě ucourne pár kapek denně. Což je jakože dobře, ale o to víc si přijdu, že jsem tu úplně zbytečně. Hrozně se mi stejská, že nemůžu domů k dětem (tomu nejmenšímu je rok, a každý den dělá nějaké pokroky, o které přicházím). Toto těhotenství je celé nějaké jiné než ta předchozí, protože už jsem hospitalizovaná potřetí, ovšem tentokrát asi s vidinou nejdelšího pobytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3502
25.12.19 21:52

@Pucalkovic Amina ano ve 33. tydnu dozrávají plíce a pak už je miminko dobre, ale stejně bude to 36.tydne v inkubátoru, pokud porodí driv. Aspoň si to myslim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 21:53

Ja byla v nemo pro odtok plodove vody od 24tt,..po 2 dnech od prijeti mi prestala uplne odtekat a vytvaret se nova…byla jsem bez infekce a po trech tydnech propustena domu…Bohuzel, za 2 tydny doma, kdy jsem byla uplne v klidu a spise lezela, mi odtekla znovu.Tak opet do nemo, ale za tyden sla mala cisarem ven..Takze narozena 28tt + nejaky den navic, ale vse zvladla v pohode a je to zdrava 10ti leta holka..

• Nahlásit
  • Citovat
25.12.19 21:57

Děkuju. Tak to je dobrý, že tě ještě pustili domů. Tak mám možná naději. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1964
25.12.19 22:01

Mě odtekla částečně ve 33 týdnu. Hned do nemocnice a ATB každých pár hodin jsem šla na krev. Byla jsem tak v nemocnici asi týden a ve 34 týdnu mi porod vyvolaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 22:05

@Tee34 A prosím tě, tobě vycházely pak blbě výsledky krve, že ti vyvolali porod už ve 34. týdnu? Zajímá mě to proto, jestli tak postupují standardně, že po částečném odtoku čekají do 34. týdne a pak konec, nebo jestli záleží na výsledcích bakterky. Mně dávají atb také a krev mi berou tedy 1× denně a zatím všechny výsledky ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1964
25.12.19 22:07

@Pucalkovic Amina Výsledky jsem nikdy neměla špatné, neukazovaly výskyt infekce. Prostě ve 34 týdnu mi porod vyvolaly. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 22:07
@Pucalkovic Amina píše:
Děkuju. Tak to je dobrý, že tě ještě pustili domů. Tak mám možná naději. :-)

Urcite, nadeje je vzdy..Vim, jak to cloveku v nemocnici na psychice neprida, ale co zbyva nez verit, drzim palce, at to dobre dopadne jako u nas.. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
1964
25.12.19 22:08

@Pucalkovic Amina A ta plodovky mi odtekla jen částečně a jednorázově, pak už dál neodtekala vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama