Reklama

Častější nemocnost u dětí s nástupem puberty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 15:57
Častější nemocnost u dětí s nástupem puberty?

Dcera byla během školky a nástupem do školy (1.-2.třída) více nemocná, pak se to uklidnilo a stonala občas a vždy s docela lehkým průběhem. Nyní je na druhém stupni a nemocnost se opět zvyšuje…dočetla jsem se, že děti s nastupující pubertou mohou být opět více náchylní k nemocem z důvodu rychlého růstu a hormonálních změn. Máte s tím někdo podobnou zkušenost u sváých dětí?

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26366 příspěvků 08.10.18 16:09

Ano,je to tak a říkala mi to i dětská doktorka. Některé děti mohou trpět zvýšenou nemocností už v prepubertě,kdy se ty změny teprve připravují,jiné později,až propuknou. U většiny dětí lze pozorovat vlny,kdy je klid a kdy je zvýšená nemocnost.

Ou
Kelišová 5081 příspěvků 08.10.18 16:13

A jedí dostatek ovoce a zeleniny? Pohybují se venku alespoň 4-5 hodin týdně, což je základní minimum? Sportují?

Ne?

Tak to fakt není hormony, ale špatnými návyky.

Halamka
Závislačka 3556 příspěvků 1 inzerát 08.10.18 16:13

Mám dceru 11 let a školku promarodila fakt v poměru týden školka, dva týdny doma. Nástup první třída a jako kouzlem naprosto v pohodě. Jednou větší střevní viróza, jinak klasické nachlazení. A zatím se nic nezměnilo a ani nechci, aby se to měnilo :mrgreen:
Podle toho, že tvoje dcera často narodila i v první a druhé třídě, nemá problém s imunitou?

neumisa
Neúnavná pisatelka 19288 příspěvků 08.10.18 16:15

ne, pokud se za nemoc nepovažuje zvýšená pažravost. To je asi tak jediné, co se markantně zvýšilo. krom blbých keců a pocitu, že tak chytré dítě přece nemůže mít tak pitomé rodiče.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:17

dcera má ovoce a zeleniny dostatek a dny po škole tráví venku na zahradě až do večera, imunitu sníženou tenkrát vyšetřenou měla a snížená nebyla…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Je to důkaz její nevěry? Rozvádějící se Vondráčková zveřejnila klip s Hádkem!

Byl to chytrý tah? Zatímco v Kanadě vede Lucie Vondráčková s Tomášem... číst dále >

Monika Štiková se zabydluje v Německu: S chlapcem, co vypadá jako její vnuk

Od té doby, co si Monika Štiková našla mladého přítele, vidíme ji v Česku čím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >