Častější nemocnost u dětí s nástupem puberty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 15:57
Častější nemocnost u dětí s nástupem puberty?

Dcera byla během školky a nástupem do školy (1.-2.třída) více nemocná, pak se to uklidnilo a stonala občas a vždy s docela lehkým průběhem. Nyní je na druhém stupni a nemocnost se opět zvyšuje…dočetla jsem se, že děti s nastupující pubertou mohou být opět více náchylní k nemocem z důvodu rychlého růstu a hormonálních změn. Máte s tím někdo podobnou zkušenost u sváých dětí?

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 08.10.18 16:09

Ano,je to tak a říkala mi to i dětská doktorka. Některé děti mohou trpět zvýšenou nemocností už v prepubertě,kdy se ty změny teprve připravují,jiné později,až propuknou. U většiny dětí lze pozorovat vlny,kdy je klid a kdy je zvýšená nemocnost.

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 08.10.18 16:13

A jedí dostatek ovoce a zeleniny? Pohybují se venku alespoň 4-5 hodin týdně, což je základní minimum? Sportují?

Ne?

Tak to fakt není hormony, ale špatnými návyky.

Halamka
Závislačka 3694 příspěvků 08.10.18 16:13

Mám dceru 11 let a školku promarodila fakt v poměru týden školka, dva týdny doma. Nástup první třída a jako kouzlem naprosto v pohodě. Jednou větší střevní viróza, jinak klasické nachlazení. A zatím se nic nezměnilo a ani nechci, aby se to měnilo :mrgreen:
Podle toho, že tvoje dcera často narodila i v první a druhé třídě, nemá problém s imunitou?

neumisa
Neúnavná pisatelka 19397 příspěvků 08.10.18 16:15

ne, pokud se za nemoc nepovažuje zvýšená pažravost. To je asi tak jediné, co se markantně zvýšilo. krom blbých keců a pocitu, že tak chytré dítě přece nemůže mít tak pitomé rodiče.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:17

dcera má ovoce a zeleniny dostatek a dny po škole tráví venku na zahradě až do večera, imunitu sníženou tenkrát vyšetřenou měla a snížená nebyla…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >