Často nemocné dítě - můžou mě vyhodit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 18:46
Často nemocné dítě a můžou mě vyhodit ?

Ahoj holky dcera min. rok nastoupila do školky samo sebou celý promarozeny a teď byla v září týden ve školce a 14 dní doma :( bojím se jak to bude pokračovat dál :( no a teď ke všemu jsem to od ní chytla i já takže ráno pomazu k lékaři a neschopenka mě asi čeká :( měl to taky někdo tak nejsem sama? Tady brečím strachy jak malý dítě :) PS: smlouva na neurčito a pracuji ve fabrice

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 18:47

*A zaměstnání tam mělo být nevím tam to zmizelo :)

luca241
Ukecaná baba ;) 1678 příspěvků 23.09.18 18:50

Jak která firma.Me by zaměstnavatel 100% vyhodil,takže jsem raději šla sama.Vystridat té s malou doma nikdo nemůže?U nás to bylo pase,proto jsem odešla a nasla si pouze víkendovou práci.drzim pěsti ,ať to dobře dopadne.Je to náročné.

zuzanka003
Kelišová 7454 příspěvků 23.09.18 18:52

nojá bych asi zkusila pokud to jde a nemáš 40-tky horečky chodit do práce.

Annabela11
Závislačka 2567 příspěvků 23.09.18 19:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky dcera min. rok nastoupila do školky samo sebou celý promarozeny a teď byla v září týden ve školce a 14 dní doma :( bojím se jak to bude pokračovat dál :( no a teď ke všemu jsem to od ní chytla i já takže ráno pomazu k lékaři a neschopenka mě asi čeká :( měl to taky někdo tak nejsem sama? Tady brečím strachy jak malý dítě :) PS: smlouva na neurčito a pracuji ve fabrice

To zažila většina matek … dítě jak vleze do školky pořád marodí…já měla to samé byla jsem co měsíc doma…v práci s tím byl velký problém hloupé narážky od nadřízeného… :roll: Pokud máš smlouvu na dobu neurčitou tak tě vyhodit nemůžou…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 19:09

Tak 2 týdny ošetřováku za rok by u nás asi prošly. Samozřejmě, že mám doma ntb a pracuji při tom z domova. Pode mnou už se třese židle. Onemocněla jsem, byla doma 2 měsíce a teď si beru neplacené volno na lázně a budu muset ještě na hodně závažnou operaci. Na neschopence jsem také samozřejmě pracovala alespoň 4 hod. denně. A stejně kolegové nadávají, jak na ně házím svou práci.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 19:12

nemůžou Tě vyhodit kvůli tomu, že jsi pořád doma, to rozhodně ne! Pokud by Tě vyhodili, tak to musí být za hrubé porušení pracovní kázně, což rozhodně OČR není a nebo pro nadbytečnost, ale v tom případě by museli zrušit tu pracovní pozici a ještě Ti dát odstupné!

Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 23.09.18 19:14

@Annabela11 : tak z důvodu nemocnosti dítěte ji samozřejmě vyhodit nemůžou, ale když budou chtít, tak si bohužel něco najdou. Takže tvrdit zakladatelce že může být klidná a že ji nevyhodi, není na místě.

Jinak zakladatelko, moc dobře vím, jak se cítíš. Syn minulý týden kromě středy doma, v sobotu dostal ATB, takže nás čeká dalších 14 dní doma. A to je furt dokola. Bohužel někteří zaměstnavatelé jsou sví.ne a když budou chtít, tak si důvod tě vyhodit, najdou.

TMana
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 23.09.18 19:23

Můžou, důvod se vždy najde.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 23.09.18 19:24
@Anonymní píše:

Samo sebou cely promarodeny ? 8o Proc samo sebou :think: Moje dcera chodi do predskolnich zařízení uz 4 roky, chodila do jesli, ted chodi do skolky a nemocná byla 2×. 1× bronchitida, 1× neštovice. Tak nejak nechapu to samo sebou. Vsechny deti nejsou vecne nemocne. A pokud ty nebudeš neschopenku vyzadovat, nikdo ti ji nutit nebude. Pokud nelezis polomrtva v posteli, jako ze asi ne, kdyz mas naladu vysedavat na emiminu, tak proc neschopenku ? Jestli ti jde jenom o to, jestli te muzou vyhodit za nadměrnou nemocnost tebe nebo ditete, tak ne, to fakt nemuzou. Vyhodit nekoho z práce neni tak jednoduche.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 19:31

však tady kvůli tomu i brečím :( :( :( malá ji vše ovoce zeleninu cpala jsem do ní glukanka, sirup z rakytníku domácí,sirup z echinacei, homeopatika a nic nezabírá :( a bohužel když jsem prosila pritelovu maminku co je v důchodu tak mi odsekla že nám hlídat nebude holku a opět jsem jen rvala :/ moji rodiče chodí do práce takže to taky nejde …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 19:32

Mně bylo naznačeno, že pokud bude syn tak nemocný, jak býval rok před školkou, tak si najdou někoho jiného. Důvod se vždycky najde. Teoreticky vyhodit nemohou, ale… Já si kvůli tomu našla hlídání. Syn loni promarodil z 10 měsíců školky 8. V září byl ve školce týden, týden v listopadu, týden v březnu, týden v dubnu, celý květen, v červnu nebyl vůbec :zed:
Tady nejde o to, že by byl zaměstnavatel svině, ale jsem učitelka a chápu, že za mě nemůžou celý rok suplovat. Navíc to je nefér vůči dětem a jejich rodičům. Kdybych neměla hlídání, tak jsem ani do práce nenastupovala.
Letos se drží (klepu). Ale byl v létě měsíc u moře. Dávám rybí tuk, probiotika, kolostrum. Otužujeme. Jí ovoce a zeleninu na kila. Nemá mandle, má v uších trubičky (ty mu dělaly největší problémy).
PS: Od prvního dítěte to neznám, to se drží skvěle.

Eimi33
Stálice 94 příspěvků 23.09.18 19:40

Já za to své lidi nevyhazuji, berou si domů ntb a když mají dítko nemocné pracují z domova, je to vstřícný krok ode mě i od nich a o tom to je 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 19:42

@Eimi33 ve fabrice kdy se dělá jen u pasu to jde těžko si vzít práci domů :) :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 19:45
@Eimi33 píše:
Já za to své lidi nevyhazuji, berou si domů ntb a když mají dítko nemocné pracují z domova, je to vstřícný krok ode mě i od nich a o tom to je 8)

To bohužel jde jen u některých pozic.
Pro mě jako pro učitelku to je nemožné.
Ale tobě :palec: Víc takových zaměstnavatelů.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >